Formát Garmin NUVI 250

Vše co se týká železa značky Garmin.

Formát Garmin NUVI 250

Odeslatod tosik » 09.01.10 13:56 (So)

Zdravím.

Mám problém, po přerušeném formátování se zařízení neobjeví v PC a nejde spustit - cyklicky se restartuje ve fázi, kdy načítá mapy (mapy jsou na kartě OK, a byla i v přístroji). Zřejmě se zařízení formátovalo systémem NTFS (výchozí formát v systému Windows 7). Na jiném anglicky mluvícím fóru jsem našel, že Garmin potřebuje zřejmě systém souborů FAT32. Dá se to nějak opravit? Nepomůže ani reset tlačítkem na spodní straně přístroje. Děkuji za odpovědi.

Hanis
tosik

Registrace: 09.01.10 13:52 (So)

Re: Formát Garmin NUVI 250

Odeslatod dm52 » 09.01.10 16:47 (So)

http://wall.cz/jak-prevest-fat32-na-sys ... .a140.html
http://www.fat32-ntfs.wz.cz/
http://www.pcporadenstvi.cz/konvertujeme-fat32-na-ntfs

Nedávno jsem tak převáděl externí disk i s daty, nepřišel jsem o ně, funguje to! dělal jsem to přez spustit, cmd a pak dál podle návodu. Jde to i obráceně, to je z NTFS na Fat32
dm52

Registrace: 08.09.09 17:00 (Út)

Odeslatod tosik » 09.01.10 18:39 (So)

Díky za radu, ale pokud jednotku nevidím ve Windows, tak ji ani nezměním systém souborů. Už se mi podařilo do ní nahrát nový firmavare pro moje HWID, ale přístroj se nerestartuje jak by měl a neobjeví se ve Windows. Taky jsem na netu našel, že by mohlo být něco s FTL. Nevíte někdo, jak to opravit?
tosik

Odeslatod nuvi_joe » 09.01.10 20:11 (So)

Občas se na fóru objeví volání o pomoc: formátoval jsem Nüvi! Kuriozitou je formátován v systému souboru NTFS...

V první řadě by měl takový nešťastný uživatel vysvětlit, co jej vedlo k tomuto kroku.
Za druhé by měli místní guru k tomu také něco říci...

Na polském webu jsem našel následující rady:
Použijeme jednu z položek (nezkoušel jsem!)
1. POWER na ON (držet) potom spojit kabel USB s PC
2. POWER na ON + palec na displeji, potom spojit s USB (viz 1.)
3. Stejné kombinace, ale s předem připojeným kabelem USB

Systém souborů ve vnitřní paměti i na kartě je FAT32. Ale zřejmě Garmin má nějaká svá specifika - stává se, že vymažeme-li v Průzkumníku Windows na těchto médiích nějaký soubor, jeví se jak osmazaný, ale název souboru zůstává!
I když Windows hlásí nulovou velikost souboru - není to pravda - soubor stále obsazuje původní místo na médiu.

Řešení u karet SD je jedině přes nový formát. Stejné to bude pravděpodobně i s vnitřní pamětí navigace.
Ale pozor! Po formátování se nesmí odpojit kabel USB a bezprostředně po formátu se musí natáhnout do navigace všechny původní soubory ze zálohy.

Více na téma "mrtvých" navigací je zde: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=5494#p63931
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod tosik » 09.01.10 21:43 (So)

Díky za info. Polský web mám už za sebou. Bohužel nic, ani jedna z tří možností, které jsi uvedl, nezabírají. Určitě bude rozbombardovaný systém souborů paměti v přístroji. Našel jsem na netu, že by to mělo být něco jako FTL.
Je fakt, že v průzkumníkovi sice po restartu, kdy se drží tlačítko on, se neobjeví, ale ve správci zařízení je zařízení zobrazeno. V ikoně má sice otazník, ale na kartě vlastností systém píše, že pracuje správně. Takže ho systém rozpozná, ale není přístupná paměť, ani paměťová karta Garmina.
K formátu mne vedlo, že program pracoval špatně, a po nahrání mapy z Mapsource se objevila další složka Garmin v paměti přístroje. To mne vedlo k tomu, že došlo k nějakému překřížení souborů, či zmatků, a jak jsi uvedl, po vymazání data v paměti zůstávají a tak jsem to chtěl udělat s čistou pamětí. Nečekal jsem, že systém zvolí NTFS, což jsem si nezkontroloval. Již jsem jednou formát prováděl v XP a to bez problémů. Ten má standartně Fat32. Hold Windows 7 to má jinak.

Zřejmě bude opravdu třeba se zaměřit na FTL. Strávil jsem s tím celý den a nahrání nového firmware je na nic, ikdyž je úspěšné.
Snad se někdo najde, kdo mi poradí, nerad bych svou GPS dal do šrotu. Obrázek
tosik

Odeslatod nuvi_joe » 10.01.10 9:44 (Ne)

Software od Garminu má své podivnosti (na tomto fóru to neradi slyší). Na to téma by se dal napsát román.
I když jste "nahrál" nový firmware do navigace, není ve skutečnosti aktivní. WebUpdater stáhne z webu nový firmware (označen příponou RGN) a potom jej zkopíruje do navigace jako soubor GUPDATE.GCD. Teprve až po restartu se rozhoduje podle toho, zda je v navigaci starší verze či ne, zda se nainstaluje tato inovace. Nepovede-li se upate, legálně není cesta zpět! Vnutit navigaci starší firmware jde - to právě řeší onen polský web. Aktivní přispěvatel PouchX se asi vyzná, protože jeho nápady ostatní kvitují s radostí že se jim povedlo oživit nefunkční navigace.

Nedivte se, že Windows nevidí vnitřní paměť navigace! Je-li nenaformátovaná, nemůže se v Průzkumníku prezentovat jako Mass Storage (další disk).
Doplňující dotaz: máte nainstalovány ovladače pro USB Garmin? Viz USBDrivers_xxx.exe (xxx=číslo verze).

Pro zásahy do software navigace je třeba mít velmi stabilní počítač a oči na stopkách...
Ještě k "nesmazatelným" souborům: podle všeho dělá tuto neplechu MapSource. Když je soubor (na př. mapa) kopírována na kartu pomocí Průzkumníka Windows, jde smazat bez problémů. Ale to vyžaduje upraveného MapSource, který umožní ukládat exportované mapy na libovolný disk v PC (opět neoficiální funkce).
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod chip.cz » 19.01.10 17:55 (Út)

tosik napsal:Díky za radu, ale pokud jednotku nevidím ve Windows, tak ji ani nezměním systém souborů. Už se mi podařilo do ní nahrát nový firmavare pro moje HWID, ale přístroj se nerestartuje jak by měl a neobjeví se ve Windows. Taky jsem na netu našel, že by mohlo být něco s FTL. Nevíte někdo, jak to opravit?

Netuším, co znamená, že: "přístroj se nerestartuje jak by měl". GPS se přece samo od sebe nerestartuje. Popiš jakým způsobem jsi nahrál nový firmavare pro svoje HWID. Použil jsi ten polský návod, nebo ten co je tady na fóru? V mé nüvi 200 je na tom řádku FTL napsáno: "FTL-DO564-10 1.00 FTL Image". Aby jsi se dostal do menu GPS, musela by ti naběhnout, podržet prst na indikátoru baterie a tam najdeš řádek s FTL. Jestli to jde i nějak jinak netuším, snad ti poradí někdo jiný.
Strávil jsem s tím celý den a nahrání nového firmware je na nic, ikdyž je úspěšné.

Zřejmě jsi nezachoval správný postup a proto to možná dopadlo tak, jak píšeš. Pokud není poškozeno to FTL, tak by se to mohlo podařit. Připoj GPS k PC. Pokud pro tvoje HWID je jen updater cure, tak ho zkus nainstalovat i několikrát po sobě, aniž by jsi GPS odpojil od PC. Někdy bývá i updater en, také ten je třeba nainstalovat. V žádném případě neodpojovat, pokud se nüvi spojí s PC. Formátovalo se a proto musíme vrátit všechny soubory potřebné pro naskočení nüvi, včetně mapy ze zálohy, kterou somozřejmě musíme mít! Pokud nic nepomůže, tak jedině Picodas Praha!
Naposledy editoval chip.cz dne 26.07.10 0:55 (Po). Počet editací: 1x.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod tosik » 19.01.10 22:20 (Út)

chip.cz napsal:
tosik napsal:Díky za radu, ale pokud jednotku nevidím ve Windows, tak ji ani nezměním systém souborů. Už se mi podařilo do ní nahrát nový firmavare pro moje HWID, ale přístroj se nerestartuje jak by měl a neobjeví se ve Windows. Taky jsem na netu našel, že by mohlo být něco s FTL. Nevíte někdo, jak to opravit?

Netuším, co znamená, že: "přístroj se nerestartuje jak by měl". GPS se přece samo od sebe nerestartuje. Popiš jakým způsobem jsi nahrál nový firmavare pro svoje HWID. Použil jsi ten polský návod, nebo ten co je tady na fóru? V mé nüvi 200 je na tom řádku FTL napsáno: "FTL-DO564-10 1.00 FTL Image". Aby jsi se dostal do menu GPS, musela by ti naběhnout, podržet prst na indikátoru baterie a tam najdeš řádek s FTL. Jestli to jde i nějak jinak netuším, snad ti poradí někdo jiný.
Strávil jsem s tím celý den a nahrání nového firmware je na nic, ikdyž je úspěšné.

Zřejmě jsi nezachoval správný postup a proto to možná dopadlo tak, jak píšeš. Pokud není poškozeno to FTL, tak by se to mohlo podařit. Připoj GPS k PC. Pokud pro tvoje HWID je jen updater cure, tak ho skus nainstalovat i několikrát po sobě, aniž by jsi GPS odpojil od PC. Někdy bývá i updater en, také ten je třeba nainstalovat. V žádném případě neodpojovat, pokud se nüvi spojí s PC. Formátovalo se a proto musíme vrátit všechny soubory potřebné pro naskočení nüvi, včetně mapy ze zálohy, kterou somozřejmě musíme mít! Pokud nic nepomůže, tak jedině Picodas Praha!

Díky za podporu. Nerestartuje jak má znamená, že podle polského návodu by po instalaci firmware se měla jednotka GPS sama restartovat. To bohužel nikdy neudělala. Postupoval jsem podle polského návodu, HWID jsem zjistil ze souboru, teď nevím jak se jmenuje, ale má příponu .xls. To, jak určit ID jsem našel někde na fóru. Ale jiný firmware mi to nedovolí naistalovat. Bohužel pokud jednotka nenajede, nemůžu podržet prst na baterii. Nebo to lze i před úplným najetím? Restartuje se to vždy po chvíli, jak začne načítat mapy.

Pokusím se to tedy udělat znova. Díky moc.
tosik

Odeslatod Path » 20.01.10 1:23 (St)

Neřešil jste zrovna vy tuto závadu v Ostravě v GPS Centru?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod tosik » 20.01.10 8:03 (St)

Ano, řešil.
tosik

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače