Stránka 1 z 1

Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 14.12.09 1:16 (Po)
od duvid
Zdravím, možná se na vás obracím s laickou otázkou ale nemůžu si pomoct už asi půl dne prohledávám internet a stále nemůžu najít to co jsem potřeboval. K mému problému, vlastním navigaci Garmin nuvi 255W a chtěl bych si vytvořit vlastní trasu z bodu A do bodu B , zadavání pomocí navigace mi přijde krkolomné( navíc chci určitou trasu kterou chci projet) a né nejkratší nebo jinou nej kterou navigace spočítá, podle pár informací jsem si nainstaloval Atlas CZECH 8 a MapSource , poté jsem intuitivně v tomto programu vyznačil svou trasu až do teď skoro žádný problém. Nyní se už půl dne snažím tuto trasu dostat do navigace ale bez úspěchu, v programu záložka převod- odeslat do zařízení- najít zařízení-vybrat co chci přenést- zaškrtnul jsem trasu-vše proběhlo OK aspoň program se tak tvářil.... ale po zapnutí navigace nevím kde bych měl svojí trasu najít, prošel jsem snad celé menu tisíckrát ale nikde nic. POradí mi někdo prosím? co dělám špatně, popřípadě pošle nebo napíše návod jak svojí trasu do navigace dostat a úspešně používat? děkuji za případné rady ...jsem už vážně zoufalejObrázek

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 14.12.09 8:35 (Po)
od mr.mates

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 14.12.09 18:00 (Po)
od duvid
Díky za odkzy pročtu si je, jen mě zaráží že to nejde.... to byl teda pěkně z***nej dárek... když to ani neumí napánovat trasu na počítačiObrázek

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 16.01.10 16:23 (So)
od flamingo
Path
Prosim,mel bych k tobe nekolik dotazu souvisejicich s nuvi 255W.

1.
Nedari se mi vypnout to "pipani" pri stisku displeje,kdyz dam v menu hlasitosti "Ztlumit" navigace je pri jizde nema a hlasove pokyny neslylsim.Na screenech z 760/765T jsou moznosti nastaveni hlasitosti podrobnejsi,je tedy mozne ze by to v levne rade 2xx vubec nebylo mozne?

2.
Prepinani klavesnice je fajn,mam nastavenou British English.Nemohu ale docilit toho aby se po prvnim zaani znaku neprepla na mala pismena.Chybi mi neco jako klavesa CapsLock z PC klavesnice,je mozna editace sys. souboru aktivace teto funkce?

Jinak jsem s navigaci spokojen a za ty penize to byla myslim lepsi volba nez TomTom treba obdobny One XL.
V zakladu je free aktualizace CN behem 60dni a Atlas8,Adresy + TOPO3 od ceskeho Picodas

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 16.01.10 18:50 (So)
od Mirdam
Pípání samotné vypnout nejde,vyšší řady mají rozsáhlejší audionastavení z důvodů BT a FM vysílače, mají mixer, ale myslím že pípání samotné nejde ani tam, a s tou klávesnicí snad poradí nějaký admin.

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 18.01.10 9:34 (Po)
od Path
Systémové zvuky vypnout nelze.

Z hlavy teď nevím (zařízení nemám k dispozici), ale malá/velká písmena by mělo být možné přepnout klávesou se symbolem šipky - směřující nahoru.

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 18.01.10 19:52 (Po)
od flamingo
Jasne tohle chodi ale chtel bych to natrvalo jako u PC klavesnice CAPS Lock to asi nejde co?

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 20.01.10 1:40 (St)
od Path
Koukám, že už jste to s Kodýlem v jiné sekci vyřešili.

Re: Garmin 255W - rada

OdeslatOdesláno: 20.02.10 8:20 (So)
od benefit1
Vlastní trasu z Mapsource myslím opravdu do tohoto přístroje přeposlat nelze, ale je možno si ji vytvořit přímo v přístroji.
Na vámi požadované trase si vytvořte trasové body, které si uložíte do sekce "oblíbené". Při tvorbě trasy pak postupujete takto: 1) KAM VÉST - zvolíte cílový bod a stisknete START. Proběhne výpočet trasy někudy.
2) Stiskněte NABÍDKA a znovu KAM VÉST / OBLÍBENÉ/ OBLÍBENÉ VŠE - najedete na váš první v pořadí na trase trasový
bod a stisknete START. Nabídne se vám možnost NASTAVIT JAKO NOVÝ CÍL nebo PŘIDAT JAKO POMOCNÝ BOD.
Tuto druhou možnost zvolte. Proběhne přepočet původní tasy. Bod 2) opakujte postupně tak dlouho, až bude
vytvořená trasa odpovídat vašim představám.