Garmin Oregon 300 a mazání waypointů

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Oregon 300 a mazání waypointů

Odeslatod hphp1 » 20.11.09 16:18 (Pá)

Zdravím,

po dlouhé době se mi na tomto skvělém fóru nepodařilo najít odpověď, tak si dovolím položit otázku.
Jak se zbavit v Garmin Oregonu 300 (FW 3.20) waypointů, které vzniknout při stažení keší. Typicky si nechám vygenerovat Pocket Query a dva došlé GPX soubory nakopíruji do navigace do složky Garmin\GPX. Po jejich smazání keše zmizí, ale waypointy zůstanou. Při pokusu uložit nový "Označit polohu" dostanu hlášení "Paměť waypointů je plná". Pak je musím ručně po jednom umazávat, což je velmi nepohodlné. Navíc tyto waypointy dost zaneřádí mapu - znepřehlední, zpomalí vykreslování.
Nejsem si taky zcela jistý, že to vše jsou waypointy z geocachingu, někde jich je podezřele mnoho a mají rozličné názvy (např. EF1B1HN, AB1B1HN, S61F6FD, DB1Q8AH, OU1Q8AH, Q21EYFN, 1K15WV9, RE1K9ND, 2P15WV9). Jak na jejich odstranění? Jdou např. nějak odstranit všechny waypointy s výjimkou těch, které jsem si sám uložil? Dají se nějak hromadně mazat waypointy přímo z navigace? Nebo z PC? Nějaký jiný nápad?

Předem díky!
hphp1

Registrace: 20.11.09 15:36 (Pá)

Re: Garmin Oregon 300 a mazání waypointů

Odeslatod Path » 20.11.09 17:19 (Pá)

Nejpohodlnější cesta je použít PC. Naimportujte waypointy do MapSource a v Oregonu vše odstraňte. V Mapsource odstraňte body, které nepotřebujete a pošlete je zpět do Oregonu. Tím si i vytvoříte zálohu bodů v PC, která se hodí do budoucna. Ideální je vytvořit si nějakou vlastní kategorii pro budoucí filtrování.

Další možnost je uspořádání těchto waypointů v některé jiné aplikaci, např. MyGarminWpt, EasyGPS aj.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Rufuc » 23.11.09 8:29 (Po)

Nastavení > vymazat > odstranit všechny trasové body
tohle ti vymaže všechny body, které se ti zobrazují ve správci waypointů...
Rufuc

Registrace: 19.11.09 9:51 (Čt)

Odeslatod hphp1 » 23.11.09 12:01 (Po)

Díky moc za rychlou odpověď! :-)
Zatím jsem si udělal rychlý pořádek přes MapSource a hned se mi o víkendu lépe kačeřilo. Brzy se mrknu i na odkazované programy, vypadají dobře.
hphp1

Registrace: 20.11.09 15:36 (Pá)

Odeslatod Rufuc » 24.11.09 9:00 (Út)

Na správu keší a jejich wapointů bych doporučil program GeoGet. http://geoget.ararat.cz/doku.php V případě PM členství je funkce importu PQ velice luxusní záležitost
Rufuc

Registrace: 19.11.09 9:51 (Čt)

Zpět na Garmin: GPS přijímače