Garmin 765T - co není v návodu...

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin 765T - co není v návodu...

Odeslatod Cipisek » 30.11.09 12:48 (Po)

Zdravím Vás Garmiňáci,

Prosím Vás o zkušenou radu.

Také jsem si koupil Garmin 765T a bohužel návod je velmi chudý. Například nechápu proč po updatu FW (Pravděpodobně) nevidím na displeji předepsanou rychlost. Nemůže mi prosím někdo poradit, kde se to dá nastavit? Návod to jaksi nikde nepíše.

Druhá věc: Zvuk, pokud jde do rádia se nemíchá dohromady ale hudba se vždy přeruší, slečna řekne kam mám odbočit a pak se zase hudba pustí. Nevíte jestli to jde mixovat dohromady? (I když by to mohlo být v hudbě nesrozumitelné)

A ještě jsem nikde nenašel jakým způsobem si GPSka vybírá mezi mapami. Respektive dolezu v GPS menu na mapy a vidím že mám ATLAS CZ a City Navigator Europe NT 2010.20 + 3D mapa. Ale nikde jsem nenašel jakým způspbem se to míchá dohromady, nebo jakou mapu to vlastně vidím.

Omlouvám se jestli je to ve špatné sekci ale přišlo mi to tématicky nejvhodnější. Děkuji Vám všem za rady.
Cipisek

Registrace: 30.11.09 10:22 (Po)

Odeslatod Path » 30.11.09 14:00 (Po)

Cipisek napsal:... Například nechápu proč po updatu FW (Pravděpodobně) nevidím na displeji předepsanou rychlost. Nemůže mi prosím někdo poradit, kde se to dá nastavit? Návod to jaksi nikde nepíše.

Indikátor s rychlostním limitem se zobrazuje v závislosti na použité mapě a jeho zobrazení (aktivace/deaktivace) nelze ovlivnit. S mapou City Navigator Europe by měl být zobrazen na většině komunikací.

Cipisek napsal:...Zvuk, pokud jde do rádia se nemíchá dohromady ale hudba se vždy přeruší, slečna řekne kam mám odbočit a pak se zase hudba pustí. Nevíte jestli to jde mixovat dohromady? (I když by to mohlo být v hudbě nesrozumitelné)

Mixovat oba výstupy dohromady nelze. Můžete ale hlasovou navigaci vypnout.

Cipisek napsal:A ještě jsem nikde nenašel jakým způsobem si GPSka vybírá mezi mapami. Respektive dolezu v GPS menu na mapy a vidím že mám ATLAS CZ a City Navigator Europe NT 2010.20 + 3D mapa. Ale nikde jsem nenašel jakým způspbem se to míchá dohromady, nebo jakou mapu to vlastně vidím.

Volba mapy je čistě na vás. Aktivní mapa je ta, která je v nastavení zatržena. Buďto zapněte Atlas nebo City Navigator. Nikdy nenechávejte aktivní obě mapy najednou. O tom se už zde psalo až až.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Cipisek » 30.11.09 15:51 (Po)

@ Path: Děkuji Vám velmi za odpověď netušil jsem, jak to funguje. Prosím ještě o radu, které z map byste Vy dal přednost při cestování po ČR? Děkuji

PS: Mám mapy ATLAS Czech 8.1NT, CN Europe NT 2010.20 a CN Europe NT 2010.20 3D. Chápu to správně, že pokud chci využívat CN Europe, mám ponechat zaškrtlé i 3D zobrazení? (Pokud ho samozřejmě využívám = ANO). Samozřejmě, že pokud řeknete, že ATLAS je na tom lépe, přejdu na ATLAS. Děkuji za odpověď. A nemyslíte si, že by mohl být problém ve Firmwaru? Protože předtím jsem měl zaškrtlé sšechny mapy a fungovalo to.
Cipisek

Odeslatod Path » 30.11.09 16:35 (Po)

Nelze jednoznačně říct, že ta či ona mapa je lepší - v podstatě obě jsou dnes na velmi vysoké úrovni, i když mapa nikdy nebude odpovídat reálné situaci. Záleží také v jaké lokalitě jezdíte, např. Atlas je vhodnější pro příhraniční oblasti, ale lokalita od lokality na tom může být jinak. S každou aktualizací map se logicky tato situace mění. Já bych doporučoval volit CNEU a když se vám navržená trasa nebude líbit, zkuste přepnout na Atlas. Vždy ale mějte aktivní pouze jednu z nich, jinak se občas stane, že výpočet trasy neproběhne korektně.

V ČR jezdím s mapou CNEU a málokdy přepínám na Atlas. Snad jen, když testuji jeho novou verzi.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Cipisek » 30.11.09 16:49 (Po)

Děkuji za odpověď, poslední otázka.

"Chápu to správně, že pokud chci využívat CN Europe, mám ponechat zaškrtlé i 3D zobrazení? (Pokud ho samozřejmě využívám = ANO)."

Díky, příjemný den
Cipisek

Odeslatod Path » 30.11.09 17:05 (Po)

Chápete to správně. Pro jejich zobrazení tuto volbu nechte zatrženou.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače