Garmin 765T - co není v návodu...

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin 765T - co není v návodu...

Odeslatod eeeeee » 08.11.09 19:34 (Ne)

Zdravím,
jsem čerstvý majitel Garmina 765T a je pár věcí na který jsem nepřišel ani nikde nenašel:

1. Nejdou mi vyhledávat adresy s mapou City Navigator Europe NT 2010.20 a Adresy ČR v1. Pokud vyberu Adresy + Atlas CZ 8 nebo jinou mapu tak je vše v pořádku.

2. Lze nějak docílit toho aby při výběru adres, poi atd bylo v seznamu vidět město? Je tam jen ulice, čp atd, ale město se ukáže až po odklepnutí nabídky.

3. Jak zprovozním funkci lane assistant? Při navigaci mi ukazuje levý horní roh řazení do pruhů, ale volba "pomocný pruh" není aktivní. Nepomohlo ani nahraní souboru D1281030A.JCV do adresáře \Garmin\Jcv\.

Díky za rady
eeeeee

Registrace: 27.08.09 20:13 (Čt)

Re: Garmin 765T - co není v návodu...

Odeslatod Path » 11.11.09 3:21 (St)

ad 1) adresy teď nemám instalované, tedy snad později.

ad 2) u POI se jedná o standardní zobrazení. Zde je kladen důraz na Název POI a kategorii

ad 3) jedná se náhled křižovatky (junction view) obdobně jako reality view, ale u nás těchto míst moc není. U starší verze mapy bylo možné zobrazit nájezd na letiště Ruzyně. Praktičtější je zobrazení řazení v jízdních pruzích, které vám určitě pracuje korektně.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod eeeeee » 11.11.09 10:24 (St)

ad 3) Máte pravdu, zkoušel jsem to u ČR na hlavních křižovatkách a pak ještě v DE asi u 2 sjezdů z dálnice a nešlo to. Pro jistotu jsem to zkusil v DE ještě na více místech a ejhle na určitých křižovatkách se reality view zobrazil. Takže chyba nebyla v nastavení ale jen proto že ne všechny křižovatky jsou podporovány.

ad 2) Nemyslel jsem jen POI, ale třeba jen oblíbené položky. Př.: vyberu adresu (adresy v1) - zobrazím mapu - uložím do oblíbených... V seznamu se pak objeví: "<číslo popisné> <ulice>" . Prostě mi tam chybí to město.

ad 1) Používate někdo kombinaci City Navigator Europe NT 2010.20 a Adresy ČR v1?
eeeeee

Odeslatod Cuba Libre » 20.11.09 18:00 (Pá)

eeeeee napsal:ad 3) Máte pravdu, zkoušel jsem to u ČR na hlavních křižovatkách a pak ještě v DE asi u 2 sjezdů z dálnice a nešlo to. Pro jistotu jsem to zkusil v DE ještě na více místech a ejhle na určitých křižovatkách se reality view zobrazil. Takže chyba nebyla v nastavení ale jen proto že ne všechny křižovatky jsou podporovány.

ad 2) Nemyslel jsem jen POI, ale třeba jen oblíbené položky. Př.: vyberu adresu (adresy v1) - zobrazím mapu - uložím do oblíbených... V seznamu se pak objeví: "<číslo popisné> <ulice>" . Prostě mi tam chybí to město.

ad 1) Používate někdo kombinaci City Navigator Europe NT 2010.20 a Adresy ČR v1?

Ano, používám City Navigator NT 2010.20 společně s Adresy CR1. Fígl je v tom, nainstalovat si Adresy do zařízení a Atlas na kartu. Pokud chcete používat Adresy s City Navigatorem, musíte kartu s Atlasem vyjmout (opravdu nestačí mít Atlas jen odškrtnutý) a restartovat. Jakmile se totiž načte při zapnutí navigace jak Adresy tak Atlas, už to nechodí. Adresy CR potom naleznete jako další zemi, prostě při zadávání adresy začnete místo "Česká republika" psát "Adresy" a tím se dostanete do databáze Adres CR.
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Odeslatod eeeeee » 21.11.09 13:46 (So)

Takže bod č. 1 vyřešen: nahrál jsem City Navigator Europe NT 2010.20 a Adresy ČR v1 do jednoho souboru gmapprom.img do navigace, v gmapsupp.img mám Topo3 a na kartě v gmapsupp.img Atlas 8.1 a adresy teď fungujou ať zapnu jakoukoliv mapu :-)
eeeeee

Odeslatod Rubic » 22.11.09 13:02 (Ne)

Dobrý den, můžeš mi prosím poradit, jak si dostal City Navigator Europe NT 2010.20 a Adresy ČR v1 do jednoho souboru gmapprom.img do navigace ? Prostřednictvím MapSource? Nebo je nutné použít nějaký fígl? To co je v navigaci ve stejnojmenném souboru se automaticky přepíše, nebo je to předem nutno nějak odstranit? Děkuji.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Kofolytik » 22.11.09 13:29 (Ne)

Nejjednodušší řešení mi přijde nechat CNEU v navigaci tak jak je, nainstalovat Topo a Atlas jako gmapsupp.img, přejmenovat soubor na gmapprom1.img a nakonec nainstalovat Adresy jako gmapsupp.img. Výhoda je, že máte vše v navigaci a kartu máte volnou na další mapy.
Ale třeba Garmin překvapí a ve firmware 4.0 bude podporovat libovolný název souboru .img jako v nových nüvi a outdoorových navigacích.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod eeeeee » 22.11.09 13:49 (Ne)

Rubic napsal:Dobrý den, můžeš mi prosím poradit, jak si dostal City Navigator Europe NT 2010.20 a Adresy ČR v1 do jednoho souboru gmapprom.img do navigace ? Prostřednictvím MapSource? Nebo je nutné použít nějaký fígl? To co je v navigaci ve stejnojmenném souboru se automaticky přepíše, nebo je to předem nutno nějak odstranit? Děkuji.

Přesně tak vždy přes Mapsource, který vytvoří soubor gmapsupp.img. Ten stačí pak přejmenovat. Pokud tam budeš mít soubor se stejným názvem tak se přepíše. Doporučuju vytvořit přes Mapsource img soubor na lokální disk a ten pak následně přejmenovat a zkopírovat do navigace/SD kartu.
eeeeee

Odeslatod eeeeee » 22.11.09 18:02 (Ne)

Ještě jeden dotaz: lze v prohlížeči obrázků prohlížet jen samotný adresář? Při spuštění se načtou veškeré *.jpg soubory ze všech adresářů což není zrovna nejlepší....
eeeeee

Odeslatod Path » 27.11.09 2:38 (Pá)

To bohužel nelze. Tuto funkcionalitu chápejte spíše jako doplňkovou.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače