Funguje aktualizace map s LifeTime?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Funguje aktualizace map s LifeTime?

Odeslatod yorg » 03.10.09 22:02 (So)

Garmin 760 LifeTime jsem koupil a registroval 21.5.2009. Dnes je 3.10.2009 a na my.garmin.com stále není k dispozici žádná aktualizace map. Stále vidím stejnou informaci "Vaše mapy jsou momentálně aktuální". Přitom pokud se nepletu, tak mají být 4 aktualizace ročně. Předpokládám, že tím není myšleno, že 1. bude 1.12., 2. bude 2.12. atd. Řekl bych, že cyklus při 4 aktualizacích celkem logicky vychází na aktualizaci každé cca 3 měsíce. Jak je ale vidět z uvedeného, tak to neplatí. Přiznám se, že se cítím poněkud zmaten ne-li přímo podveden.

Jak to tedy s LifeTime je?
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Re: Funguje aktualizace map s LifeTime?

Odeslatod V12 » 04.10.09 21:01 (Ne)

LifeTime hovori nieco "az o styroch aktualizaciach za rok" a do toho sa vojde aj aktualizacia iba jedna. A zakaznikovi zostanu oci pre plac. Preto som uz tu niekde pisal, ze je to marketingovy tah...
V kazdom pripade ale verim, ze CNE2010.20 do 31.12.2009 vyjde a hlavne sa podla neho bude dat jazdit aj na Slovensku. Zatial to naviguje ako v prispevku http://www.gpsforum.sk/index.php/topic, ... l#msg22152.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod yorg » 05.10.09 18:19 (Po)

Takže poznámka, že se mohu cítit podveden, není od věci.

Jinak to, na co odkazujete ve vašem příspěvku se neděje jen na Slovensku. I v Česku se mě to hodně krát snažilo navést na lesní cestu i když cca souběžně s ní byla celkem kvalitní asfaltka a směrové ukazatele u silnice směrovaly správně. Jmenovitě Jeseníky, jak by toto přitahovaly.
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod Monoid » 10.10.09 17:53 (So)

V12 napsal:LifeTime hovori nieco "az o styroch aktualizaciach za rok" a do toho sa vojde aj aktualizacia iba jedna.

Nechci strasit, ale do toho se vejde i nula aktualizaci rocne. ;-)) Doufejme, ze Garmin dosahne alespon 2 aktualizaci za rok. To by mohlo pro prakticky zivot celkem stacit.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod V12 » 11.10.09 11:36 (Ne)

Monoid :
Hmm, s tou nulou mas pravdu. Tiez pevne verim, ze to budu aspon 2 aktualizacie. Hoci v case krizy, ehm, ehm, neviem. Garmin by sa mal nad sebou zamysliet, pretoze predavat LifeTime za takychto okolnosti nie je to prave orechove, hlavne ked konkurencia za takmer rovnaku cenu ponukne bezplatny 3 - rocny upgrade map zadarmo, okrem toho umoznuje nahrat lubovolne ine aplikacie bez akychkolvek restrikcii. Takze navigacia je pouzitelna na cesty (s defaultnou vybavou), aj do prirody - Noni GPSPlot (free) ci OZIExplorerCE (plateny), alebo hrba inych softikov (aj geocacherskych). A ako bonus ma zariadenie Video In - napr. pre pripojenie cuvacej kamery...
V12

Odeslatod yorg » 11.10.09 12:00 (Ne)

I když jsem toto téma nadhodil, pokusím se ho zjemnit.

Marketingový tah to bezesporu je, ale já to beru tak, že mám předplacené aktualizace na příštích X let. A i aktualizace 1 x ročně (ta nula je hodně diskutabilní), není při individuálně kupovaných aktualizacích levná záležitost. Takto by to mohla být poměrně slušná úspora. Tedy v případě, že to bude skutečně alespoň 1 x ročně.

Spíše jde o to, co je to "doživotní aktualizace, mapy Evropy City Navigator NT Europe 2009, Atlas Czech 8".

Budu-li se k navigaci chovat slušně, tak mi může navigace vydržet třeba 20 let. A co když Garmin změní formát map? Řekl bych, že tady se už o marketing až tak moc jednat nebude. Bude to právně vynutitelné? To je ta základní otázka.
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod V12 » 11.10.09 20:34 (Ne)

yorg napsal:Budu-li se k navigaci chovat slušně, tak mi může navigace vydržet třeba 20 let. A co když Garmin změní formát map? Řekl bych, že tady se už o marketing až tak moc jednat nebude. Bude to právně vynutitelné? To je ta základní otázka.

V takomto pripade budes mat smolu, stare (mozno 3 roky) GPS nebude vediet pouzivat nove mapy. A kedze Garmin chce robit biznis, novy firmware, s ktorym by to fungovalo aj na starych modeloch nevyda, pretoze potom by zakaznik nemal dovod kupovat nove modely. Staci si spomenut na INTEL, ked vydal chipset 430BX - bol tak kvalitny, ze prevalcoval konkurenciu na minimalne 3 roky a nikto nemal dovod kupovat nieco nove. A teraz ? Co mesiac, to nove chipsety, patice atd., takze ak Ti odide zakladna doska, mozes kupovat nove RAM-ky a procesor. Kto ma z toho prospech ? Predsa INTEL...
V12

Odeslatod yorg » 12.10.09 19:33 (Po)

Mám za to, že bych smůlu mít neměl. V nabídkách byla jasně uvedena doživotní aktualizace map.

Uvidíme. Majitelé těchto navigací budou určitě i právníci a ti si jen tak něco líbit nenechaji. Obrázek
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod V12 » 12.10.09 19:56 (Po)

yorg :
Bolo by fajn, keby si mal pravdu. Je ale otazne, ako su nastavene podmienky. Dozivotna je totiz dost silne slovo, aby v tom nebol hacik, bez ktoreho by sa Garmin dostal do problemu. Ten hacik moze byt prave v tom, ze ked pridu s novym formatom map, ktory je s Tvojim GPS nekompatibilny, jednoducho zahlasia, ze v zariadeni mas najaktualnejsie mapy a aktualnejsie nie su.
Mohol by toto vysvetlit niektory z predajcov Garminov, aby sme mali presnejsie informacie ?
Diky.
V12

Odeslatod zdzd » 16.11.09 9:41 (Po)

Doživotní aktualizací se myslí do konce životnosti dané GPS. Licence je vázána na výrobní číslo.

Jinak před nedávnem proběhla aktualizace mapy City Navigator Europe NT 2010 na verzi .20.
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače