Výsledky testů na ČT.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Výsledky testů na ČT.

Odeslatod nanaa » 17.09.09 13:04 (Čt)

Předevčírem byl na ČT test autonavigací. Bohužel garmin byl hodnocen až za přístroji TomTom. Co Vy na to?
nanaa

Registrace: 01.09.08 19:34 (Po)

Re: Výsledky testů na ČT.

Odeslatod V12 » 17.09.09 13:42 (Čt)

Co je na tom divne ? Garmin uz nie je to, co byval. Momentalne ma naskok (pretoze nema konkurenciu) len v turistickych GPS. V autonavigaciach uz asi rok a pol iba dobieha superov. Reputaciu mu kazi hlavne nekvalitna mapa CNE (aspon na Slovensku sa podla 2010.10 da jazdit iba v rezime rychlejsi cas, pretoze pri hladani kratsej trasy pouzije cesty, ktore su zjazdne iba tak trialovym truckom), ktoru Navteq robi z ortofoto, vysledkom je routing po legendarnej dialnici VN1 medzi Borinkou a Mariankou - v mape je cesta, ktora cestou nikdy nebola a vodica navadza vyliezt na vedenie vysokeho napatia... Starsie verzie boli este horsie, takze to slo iba s mimoriadnou davkou odvahy a off-roadom.
Okrem mapy su to caste problemy firmware navigacii, staci si spomenut na tisice mrtvych Nuvi 7x5, oneskorovanie zobrazenia za realitou, pomalost atd. Na druhu stranu su veci, ktore konkurencia nema - moznost naplanovat trasu v PC a odoslat ju do GPS - toto je super vec, pretoze planovat dlhsiu trasu z mapy v Nuvi s jej pomalym prekreslovanim je opruz.

Po mnohych skusenostiach Garmina odporucim iba kurierom ("mapa" Adresy je hlavnym dovodom, dovedie aj do posledneho domceka na konci dedinky). Cestujucim na zapad jednoznacne TomTom a dovolenkarom do Chorvatska zasa ktorehokolvek azijcana s iGO8 a mapami lokalnych dodavatelov - nie TeleAtlas. Viem, ze toto je forum zamerane hlavne na Garminy, no pozrime vsetci pravde do oci...
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod Romstar » 17.09.09 14:05 (Čt)

Zdravím, to co jsem viděl nebyl žádný test, ale vyjádření lidí co se montují do všeho a ničemu pořádně nerozumí. Úváděli, že Garmin nuvi 765 dlouho hledá satelity což je nesmysl.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod V12 » 17.09.09 17:33 (Čt)

Romstar :
Dovolim si oponovat - ked mam Nuvi dva mesiace vypnute, bude satelity hladat dlho. Veeelmi dlllhoooo. A u mna v obyvacke este dlhsie, mozno by ich ani nenasiel Obrázek.
Samozrejme ze hlaska o dlhom hladani satelitov bez dodatocnych informacii o okolnostiach nema vypovednu hodnotu.

No z ojich skusenosti so zaverom suhlasim a to aj napriek tomu, ze som relaciu nevidel.
Naposledy editoval V12 dne 17.09.09 17:37 (Čt). Počet editací: 1x.
V12

Odeslatod Romstar » 17.09.09 17:37 (Čt)

Bavím se o normálním používání a ne skladování v šuplíku. Jinak hledá satelity tak 3 vteřiny a vyjimkou je první načítání satelitů nebo jak Vy uvádíte nepoužívání přístroje, ale s tím nemám zkušenost.
Nevím jak na Slovensku, ale u nás to chytá i v prostředku pokoje. Ale teď mě napadlo jestli tam náhodou neměli FW 3.40 což by zase z jejich hlediska bylo hodně kladné hodnocení Obrázek A možná, že ani satelity nenašli.
Naposledy editoval Romstar dne 17.09.09 17:40 (Čt). Počet editací: 2x.
Obrázek uživatele
Romstar

Odeslatod V12 » 17.09.09 17:39 (Čt)

Ako som uz spomenul, relaciu som nevidel, ale kolegovia, ktori to videli sa z toho vsetkeho veeelmi smiali. Test ma vyzerat uuplne inak.
V12

Odeslatod Romstar » 17.09.09 17:42 (Čt)

Obrázek uživatele
Romstar

Odeslatod V12 » 17.09.09 18:58 (Čt)

Vdaka za odkaz. Pozrel som si to a je mi z toho na bliti. Percentualne rozdelenie je podla mna OK, ale prevedenie testu je katastrofalne. Prakticky vsetky dnesne navigacie maju funkciu rychleho zachytenia satelitov, takze vyjadrenie, ze navigacia dlho hladala satelity bez vysvetlenia za akych okolnosti je smiesne. Takisto komicke mi pripadalo hodnotenie ovladania - vynechali to najpodstatnejsie - rychlost zadania obchadzky. Ako rychlo a pohodlne zadam ciel trasy ci prejazdove body nie je nezaujimave, ale rozhodne nie podstatne. Uplne vynechali moznost upozornovania na POI ci uz tie z mapy, alebo uzivatelsky zadane. Takisto som tam nepocul komentar na hlasovu navigaciu - jasnost a zrozumitelnost. Viete mi prosim vysvetlit, co mysleli pod pojmom kvalita obrazu ? To, ze TomTom nepouziva antialias podla mna nie je ziadna chyba. To, ze niektore azijske navigacie maju mizerne podsvietene displeje taktiez nerozoberali. Skoda, ze nespomenuli ani na navigacne informacie zobrazene pocas jazdy a navigovania na displeji - navadzanie do pruhov, reality view alebo zobrazenie maximalnej povolenej rychlosti a popripade upozornenie na jej prekrocenie.

Podciarknute a zratane - je to fraska bez vypovednej hodnoty a nie test.
V12

Odeslatod eidz » 17.09.09 21:31 (Čt)

Naštěstí není jen jeden výrobce a uživatel si může vybrat, co mu vyhovuje :-)
Pro firemní účel bylo pro nás podstatné, že databáze čísel popisných je v Garminu perfektní, TomTom se mohl jít zahrabat. Ale chápu, že pro domácí použití to asi není to rozhodující.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod V12 » 18.09.09 8:14 (Pá)

eidz :
Ak kurier, taxikar ci zachranar hlada navigaciu, odpoved je jednoznacna - Garmin a Adresnik, vsetci ostatni mozu iba pozerat z prachu.
V12

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače