nüvi 760 - zmizely default "Body zájmu", jak je dostat zpět?

Vše co se týká železa značky Garmin.

nüvi 760 - zmizely default "Body zájmu", jak je dostat zpět?

Odeslatod yorg » 12.09.09 12:20 (So)

Dobrý den,
na rovinu říkám, že nevím, čím jsem toho stavu docílil. Před časem jsem nahrál do navigace GPS TravelGuide a až dnes jsem si všiml, že mi chybí body zájmu, které jsou v navigaci po zakoupení. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale časově by to mohlo odpovídat.

V souvislosti s tím nevím, jestli je v pořádku to, že když nahraji TravelGuide na přídavnou kartu, tak po instalaci po spuštění navigace se instalační soubor GPSTravelGuide_full.gpi zkopíruje i do adresáře POI v navigaci. Soubor GPSTravelGuide_full.gpi je tak v přístroji 2x, jednou na kartě a podruhé v navigaci.

Je nějak možné do navigace dostat tyto body zájmu zpět? Hard reset (podržet vpravo dole při spouštění) to nevyřešil. Zálohu původního stavu navigace mám.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Re: nüvi 760 - zmizely default "Body zájmu", jak je dostat z

Odeslatod V12 » 14.09.09 13:07 (Po)

Pripoj Nuvi k PC a vymaz .GPI subory naleziace k TravelGuide a nasledne urob HardReset. Malo by to pomoct. Ja som mal v GMXT problem s databazou firiem, ktora je u nas na Slovensku volne k stiahnutiu - import bodov z MapSource trval nekonecne dlho, vymazal som .GPI a vsetko ide ako ma. TG totiz nie je mapa v pravom slovazmysle, ide o POI s pripojenymi obrazkami a zvukovymi poznamkami, takze to nie je ulozene v .img subore.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod Path » 14.09.09 13:11 (Po)

GPS TravelGuide (gpi soubor) můžete mít buď na kartě nebo v zařízení - je to jedno. Je ale zbytečné, aby byl tento soubor byl na obou místech zároveň. Buď jej odstraňte ze zařízení nebo z karty.

Už jsem to tady někde zmiňoval... Pokud máte na paměťové kartě nový soubor gpi a kartu vložíte do navigace, nuvi se vás zeptá, zda chcete tento soubor instalovat do zařízení. Pokud klepnete na ANO, soubor se překopíruje z paměťové karty do nuvi. To ovšem můžete udělat i sám, tedy bych volil NE a příště se nedotazovat.

Co se týče výše uvedených obrázků POI... Žádný GPI soubor nesouvisí s nabídkou Body Zájmu, kde se zobrazují POI kompilované s aktivní mapou. Do těchto POI nelze nijak zasáhnout, ledaže odstraníte nebo deaktivujete mapu. Soubory GPI jsou "Vlastní body zájmu - POI", které zobrazíte pouze v menu Různé nebo Doplňky. S tím je tedy jasné, že GPS TravelGuide nemá tento stav na svědomí. Nejprve se mrkněte, které mapy máte instalované a aktivní.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod yorg » 14.09.09 18:29 (Po)

Ano, zmiňoval. Jenže mi nedošlo, že instalace TravelGuide = jen prosté zkopírování z paměťové karty do navigace. Předpokládal jsem, že instalací se rozumí něco podobného co prování PoiLoader.

K bodům zájmů - ke stejnému dnu jak jsem instaloval TravelGuide jsem také měnil mapu z CN na Atlas. A k ní jsou zobrazené body zájmu v mém dotazu. Po výběru CN tam opět body zájmu, které jsem měl na mysli, jsou. Nevěděl jsem, že jsou součástí mapy.

Děkuji za přesnou odpověď v obou částech dotazu.
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače