Garmin 760 a mapy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin 760 a mapy

Odeslatod Anonymous » 11.12.07 0:30 (Út)

Dobry večer, stiahol som mapu Worldwide Autoroute Basemap 4.01 z eDisku, a teraz mam otazku ako ju premenovať aby chodila v Nuvi 760. Teoreticky by som ju mal zrejme rozbalit z rar (čo som ešte neurobil) a tak ju nakopírovať do GPS?? alebo? a tu je moja otázka čo robiť ďalej. Podarilo sa mi úspešne nainštalovať Slovakia TOPO, a na GPS ostalo biednych 30MB miesta (a to tam mam iba Slovakia ROADS a Slovakia TOPO a Navigator).

Samozrejme, že som pred operáciami všetko z GPS napálil na DVD, a zrejme to urobím aj teraz pred experimentovaním s mapou Worldwide Autoroute Basemap 4.01, 2007. Tiež si ešte raz preštudujem tvoj članok Nuvi poprve v ruce, kde popisuješ ako sa da ušetriť miesto v GPS. Takže ak budeš mať trocha času potešila by odpoveď ako tú mapu nazvať. Zatial všetky tvoje doporučenia mi GPS akceptoval.

Jerry
Anonymous

Odeslatod Path » 11.12.07 2:13 (Út)

Návštěvník napsal:Data z Nuvi 760 som samozrejme obnovil do slozky v PC a az po obnoveni som ich skopiroval do Nuvi. Vsetky sa vratili do pristroja v povodnej datovej velkosti (gmapprom.img - 1,36 GB) no napriek tomu sa po zapnuti mapy jednoducho nenacitaju.

Hm, že by tedy záchrana souboru selhala? V tom případě teď navrhuji zachránit odemykací klíč pro CNEU NT 2008, pokud jej nemáte někde vypsaný. Zkuste zálohovat ze složky Garmin soubor GarminDevice.xml. Měly by v něm být vypsané klíče k této mapě. Ale pozor, tento soubor se vždy generuje znovu a pokud nedetekuje korektní gmapprom.img, nemusí v něm být již klíč uveden. Taky můžete zkusit vytáhnou klíč z obnoveného img souboru pomocí prográmku GrabKey.

Následně bych zkoušel další postupy. Pokud jste k mapám obnovil rovněž soubory *.sum, odkomentujte je a zařízení resetujte. Stále nic? Po aktualizaci přes WebUpdater, také nic?

Ono se na dálku radí špatně, musel si s tím pohrát osobně. V Praze bych vám doporučil návštěvu Picodasu, ale kdo to má na triku v SK nevím. Zkusil bych rovněž zachráněný soubor gmapprom.img otevřít např. v aplikaci SendMap20 a ujistil se, že je integrita souboru v pořádku (vše se načte).

Návštěvník napsal:... Pokúsim sa od niekoho zohnať a skopčiť original gmapprom.img, akurát že nikde v zložke Garmin nevidím súbor gmapprom.unl ...

Soubor gmapprom.unl v nuvi 760 standardně není. Odemykací klíč je už součástí souboru gmapprom.img. Garmin však tento soubor využívá pro aktualizace map. Na aktualizačních DVD s mapou bývá zpravidla přiložen předkompilovaný img soubor s aktualizovanou mapou, který lze jednoduše překopírovat do zařízení, aniž by bylo nutné využít aplikace MapSource. Klíč pak stačí uvést v tomto souboru. Šetří to čas a práci.

Takže až budete mít správný klíč k mapě CNEU NT 2008 a funkční soubor gmapprom.img, pak vytvořte ve složce Garmin textový soubor, do kterého klíč uvedete bez pomlček. Soubor pak přejmenujete na gmapprom.unl.

jerry napsal:Dobry večer, stiahol som mapu Worldwide Autoroute Basemap 4.01 z eDisku, a teraz mam otazku ako ju premenovať aby chodila v Nuvi 760. Teoreticky by som ju mal zrejme rozbalit z rar (čo som ešte neurobil) a tak ju nakopírovať do GPS?? alebo? a tu je moja otázka čo robiť ďalej. Podarilo sa mi úspešne nainštalovať Slovakia TOPO, a na GPS ostalo biednych 30MB miesta (a to tam mam iba Slovakia ROADS a Slovakia TOPO a Navigator).

BaseMapu není třeba přejmenovávat. V archivu (rar) je soubor gmapbmap.img, který stačí nakopírovat do složky Garmin (v zařízení) a nahradit tak soubor původní. To je celé. Více místa lze v nuvi získat např. odstraněním audio-souborů ve složce Garmin/Voice. Já jsem odstranil vše mimo CZ, SK a EN. Soubory s příponou sum jsem neodstraňoval. Před odstraněním doporučuji soubory zálohovat, i když audio lze přes WebUpdater vždy stáhnout dodatečně. Pokud používáte SD kartu, můžete mapy Slovakia ROADS a Slovakia TOPO přesunout na ni, čímž se opět ušetří dost místa. Postup jsem popisoval zde.

Jinak BaseMap v tomto objemu je vhodná např. až při cestách do neznámých vod. V našich podmínkách ta původní určitě stačí.

jerry napsal:Samozrejme, že som pred operáciami všetko z GPS napálil na DVD, a zrejme to urobím aj teraz pred experimentovaním s mapou Worldwide Autoroute Basemap 4.01, 2007....

Jednou to určitě stačí Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 11.12.07 18:34 (Út)

V tom případě teď navrhuji zachránit odemykací klíč pro CNEU NT 2008, pokud jej nemáte někde vypsaný.

Pomocou GrabKey som získal zo súboru gmapprom.img 2682 kľúčovObrázek
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:52 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: odstraněn link na obrázek
Anonymous

Odeslatod Path » 11.12.07 19:13 (Út)

Takže jehla v kupce sena? Obrázek

V mém souboru jsou pouze 2 klíče. Ten váš asi někdo připravoval pro větší sérii, tak to zkompiloval pro celou sérii najednou. Musím říct, že jsem tak velký bundle odemykacích klíčů u originální mapy Garmina ještě neviděl. To je opravdu z toho původního souboru? Zírám.

Zkuste tedy některý z klíčů ze souboru GarminDevice.xml. Určitě jich bude max. do 10 a pouze jeden z nich je ten, který hledáte. Nenechte se zmást, když nebude ani jeden klíč z tohoto souboru odpovídat některému z oněch 2682.

A co ta základní mapa světa? Funguje?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 11.12.07 21:08 (Út)

Musím říct, že jsem tak velký bundle odemykacích klíčů u originálnímapy Garmina ještě neviděl. To je opravdu z toho původního souboru?Zírám.

Ono to nie je celkom štandadný model, o to viac ma mrzia tie zmazané súbory

Zkuste tedy některý z klíčů ze souboru GarminDevice.xml.Určitě jich bude max. do 10 a pouze jeden z nich je ten, který hledáte.Nenechte se zmást, když nebude ani jeden klíč z tohoto souboruodpovídat některému z oněch 2682.

OK, vyskúšam.

A co ta základní mapa světa? Funguje?

Tá funguje, vďaka za ňu! Obrázek
Anonymous

Odeslatod Path » 11.12.07 22:03 (Út)

Návštěvník napsal:Ono to nie je celkom štandadný model, o to viac ma mrzia tie zmazané súbory

A jaký tedy?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 11.12.07 23:33 (Út)

Je to výpožička od SK importéra, akýsi testovací model takže asi preto toľko klúčov. Neviem čo všetko tam mali ale rád by som nuvi vratil v takom stave v akom som ho dostal...
Anonymous

Odeslatod Path » 11.12.07 23:46 (Út)

V tom případě bych šel přímo za nimi. S tolika klíči v img souboru to vypadá, že si jej sami zkompilovali a nebude jim dělat žádný problém gmpprom.img do nuvi zpětně nahrát. Zlobit se určitě nebudou, stát se to může přeci každému. Doporučil bych váš přiložený obrázek z výstupu GrabKey upravit tak, aby nalezené klíče nebyly pro cizí oči čitelné... Nemuselo by se to líbit těm, co vám přijímač zapůjčili.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 12.12.07 0:18 (St)

Zlobit se určitě nebudou, stát se to může přeci každému.

V to dúfam... Obrázek

Keďže som screen Key Grabera uploadol na free image hosting a nemám možnosť ho zmeniť tak by som Vás chcel požiadať či by ste môj príspevok v ktorom sa daný obrázok nachádza nemohli upraviť a obrázok vyhodiť. Vopred Vďaka
Anonymous

Odeslatod Path » 12.12.07 0:27 (St)

Obrázek jsem z příspěvku odstranil.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače