Garmin nuvi 250W

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin nuvi 250W

Odeslatod Josefk30 » 02.09.09 8:15 (St)

To nuvi_joe: Vy asi ty příspěvky moc nečtete.Já psal že navi v pc nevidím,tzn.že ani v průzkumníku windows a tím pádem nemohu odstranit žádný soubor,kdyby to šlo už jsem to dávno udělal a pravděpodobně bych i problém vyřešil.Ale bohužel navigaci vidí pc jen přes updater a svítí jen nápis Garmin.Poraďte jak to mám udělat,aby se v pc objevila a budu Vám vděčný,ikdyž jsem jen ten běžný smrtelník,pro kterého to asi neníObrázek
Pepa
Josefk30

Registrace: 20.06.09 13:56 (So)

Odeslatod nuvi_joe » 02.09.09 8:42 (St)

Bohužel Vám neporadím - chytám informace z různých fór stejně jako Vy. Ale nějak předpokládám, že jakmile ten zapeklitý Updater vidí nuviho, tak by mohl být viditelný i v Průzkumníku. Asi to chce Updater neukončit, nepřerušit spojení USB a zkusit otevřít Průzkumníka, zda tam je nuvi vidět.
Většina dosud uvedených jevů, jak je popisují účastníci fóra, mě jen utvrzují v tom, že Garmin je "nějakej divnej" a nechová se podle zvyklostí, zavedených ve světě PC...

Na zmíněném polském fóru o tom psali jako o celkem dobře řešitelné věci (nemám důvod jim nevěřit). Dokonce našli řešení i pro situaci, kdy vnitřní paměť nuviho nějaký nadšenec naformátuje.
Samozřejmě, jakékoliv manipulace ze soubory ve vnitřní paměti nuvi jsou pro obyčejného smrtelníka rizikové - to by měli vysvětlit zde přítomní odborníci.

Je ještě jedna nepříjemnost: pokud používáte Vistu, tak ta neukáže standardnímu uživateli vše - snaží se zatajit některé soubory, pokud se nepřihlásite jako Administrator.
Druhou nepříjemnost jsem už zmínil: i v situaci, kdy je firmware v pořádku, tak se Garmin v případě poškození souborového systému ve vnitřní paměti chová podivně a v podstatě není schopen nahlásit co jej "bolí".
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Josefk30 » 02.09.09 9:01 (St)

Visty nepoužívám,mám dva PC a na jednom jsou XP Profi a na druhým 2000 a ani na jednom navi není vidět.Ikdyž updater navi vidí tak pc ne a to v žádném případě,zkoušel jsem snad vše.
Pepa
Josefk30

Odeslatod nuvi_joe » 02.09.09 9:13 (St)

Nezbývá, než nemocné nuvi poslat do servisu (pěkná otrava), nebo čekat, zda na fóru někdo nenajde řešení.
Jen na okraj: po zkušenostech zde uvedených je velmi žádoucí hned po koupi nuviho udělat kompletní zálohu vnitřní paměti... Člověk alespoň vidí, co tam bylo.

Pro ilustraci cituji výrok neznámého autora:

Znám pár lidí co se navrhováním podobných hraček živí a kdo to jednou navrhuje, taky počítá že to bude muset někdy spravovat a proč si to dělat složitý. To se jen složitě musí tvářit pro ty co to kupují aby se to dalo draze prodat a ještě dráž servisovat, pokud možno bez práce.

P.S.
Ale stejně si myslím, že byste měl popsat bod po bodu všechny operace, dosud provedené. Jednak pro poučení ostatním, jadnak třeba pan Path z toho něco vyčte.
nuvi_joe

Odeslatod natalek » 02.09.09 14:28 (St)

Updater to patrně vidí jen krátce-na dobu nezbytnou k přepsání, nejspíše v režimu pre-boot menu - průzkumník ani jiné managery to v ten okamžik nevidí - bohužel..Obrázek.je to nejspíš obdoba zamčené navigace...
Garmin nüvi 670 FM, Atlas CZ 8NT, Topo CZ 3, Adresy CR v1, CNENT2010.10 Central & East
natalek

Registrace: 06.04.09 22:23 (Po)

Odeslatod nuvi_joe » 02.09.09 16:48 (St)

Asi máte pravdu s tím, že Updater si vynutí přístup do nuviho jinou cestou než Průzkumník. V tom je právě "tajemství" Updateru, které nám nechce nikdo prozradit. Na webu koluje stará verze Updateru 2.8 snad z roku 2004. Naskýtá se otázka, zda si rozumí s novými přístroji Garmin.

Ale jestliže zahlásí na konci, že aktualizoval fw OK, tak by to mělo fungovat. Vnutíme-li nuvimu upravené fw, které nenačítá mapy, mělo by alespoň něco naběhnout... Pokud byl nuvi alespoň jednou aktualizován přes WebUpdater, zcela jistě obsahuje soubor GUPDATE.GCD, který musí pryč, jinak během restartu přepíše to "opravárenské" fw. A točíme se pořád na místě.
nuvi_joe

Odeslatod Josefk30 » 09.09.09 7:13 (St)

Tak to dopadlo,že mi nabídli jinou navigaci (novější) a že mi na to udělají slevu.Když jsm jim řekl,že chci opravit,tak řekli že se nevyplatí.Tak nevím co si o tom myslet.Obrázek
Pepa
Josefk30

Odeslatod natalek » 09.09.09 8:01 (St)

Třeba sami nevědí, co tomu je. Opravili by to např. výměnou "zákl. desky" a to se skutečně nevyplatí Obrázek
Garmin nüvi 670 FM, Atlas CZ 8NT, Topo CZ 3, Adresy CR v1, CNENT2010.10 Central & East
natalek

Registrace: 06.04.09 22:23 (Po)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače