novy Garmin - chybi mapy?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: novy Garmin - chybi mapy?

Odeslatod V12 » 19.09.09 13:03 (So)

Romstar :
Ved tak sa predava snad 80% PC s predinstalovanym a neaktivovanym WinBlows :)
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod oldtulak » 20.09.09 14:48 (Ne)

ještě k tomu Navisatu, já naopak požadoval právě u Navisatu GPS Oregon bez české TOPO mapy (bláhově jsem si koupil českou TOPO se dvěmi licencemi) a tedy jsem předpokládal že ušetřím, ale řekli mi, že GPS bez předinstalované TOPO Czech prostě neprodávají. tak by mne zajímalo jak to tedy je (myslím s tím Navisatem).
oldtulak

Registrace: 09.11.07 0:09 (Pá)

Odeslatod V12 » 20.09.09 16:43 (Ne)

oldtulak :
Skus sa obratit na cesku obchodnu inspekciu, ci je tento pocin Navisat-u v sulade so zakonom. Ak nie je, nabehnut tam s paragrafmi a hrozbou zaloby a staznosti, za mlcanie mozno toho Oregona potom dostanes zadarmo. Ak to podla zakona je, nic Ti nebrani kupit ho niekde vonku, bude minimalne o stvrtinu lacnejsi.
V12

Odeslatod vladak » 05.10.09 23:55 (Po)

Path napsal:To je mi líto. Sice neuvádíte, u kterého obchodníka jste tento přístroj kupoval, ale tipnu si, že se jedná o šedý dovoz. Oficiálním distributorem značky Garmin pro ČR je společnost PICODAS Praha, s.r.o., která se o vybavení těchto přístrojů stará. Přihodí české mapy + české manuály a ještě zajistí rychlou technickou podporu. U šedého dovozu toto nezískáte (ne tedy oficiálně).

Co se týče recenzí na českém webu, tak v drtivé většině se jedná právě o přístroje zapůjčené od oficiální české distribuce.

Bohužel se v této věci budete muset obrátit na svého obchodníka. Pokud v cenové nabídce uváděl bohatou mapovou výbavu, požádejte ho o zjednání nápravy. Případně můžete přístroj bez udání důvodu vrátit.

Zakoupil jsem minuly tyden Garmin 1350T od jednoho z nejvetsich e-shopu v .cz ktery u 1350T-ky ma nasledujici informace:

Obsah balení:
nüvi 1350T
předisntalovaná mapa Evropy
mapy a Atlas Czech 8 na CD
stojánek s přísavkou na sklo
napájení do auta CL – přes zásuvku zapalovače
RDS-TMC přijímač
nalepovací disk na palubní desku

Jake bylo moje (neprijemne) prekvapeni, kdyz mi balicek dosel - Atlas Czech CDcko proste chybi ! Zajimave je, ze nalepka na krabicce obsahuje ceske udaje o tom ze recyklovat se ma u Picodasu. Na nalepce je take uveden (v cestine) obsah baleni, kde neni po zmince o Atlas Czech ani stopy.

Takze s tim sedym dovozem to nemusi byt az tak pravda - muze se jednat o nekompetentnost nebo zamerne klamani zakaznika ze strany obchodnika.
vladak

Registrace: 02.08.09 13:54 (Ne)

Odeslatod V12 » 06.10.09 6:11 (Út)

vladak :
Tak toto je tazky pruser pre ten e@shop. Ak raz napisu, ze sucastou dodavky ma byt aj CD s Atlasom a ten tam nie je, mas v principe 2 moznosti :
1. obratit sa na e@shop a poziadat ich o napravu, ak odmietnu, Garmina im vrat a obrat sa na obchodnu inspekciu
2. zaregistruj Garmina na unlock.garmin.cz, malo by Ti byt umoznene ten Atlas stiahnut

E@shop moze k zariadeniu dodavat doplnkovy tovar zahrnuty do ceny - to je cisto ich obchodna politika, takze na krabici to naozaj nemusi byt napisane. No ani v takomto pripade Ti nezanika pravo na dodavku tovaru v rozsahu deklarovanom predajcom (cize aj s Atlasom).
V12

Cierny dovoz

Odeslatod V12 » 06.10.09 9:18 (Út)

Casto sa tu operuje s pojmom sedy dovoz. Nie je mi jasne, co si pod tymto vyrokom predstavuju jeho pisatelia - ved CZ je v EU, kde je volny pohyb tovaru. Tak o akom sedom dovoze sa to vlastne hovori ? Je legalny alebo nelegalny ? Nejako tomu nerozumiem. A keby som bol dovozca a niekto by ma oznacil za sedeho, za predpokladu ze som neporusil ziadny zakon CZ a ani EU by potom mal problemy (minimalne za nactiutrhanie). Takze ako to vlastne je po pravnej stranke ? Nikto mi predsa nemoze zakazat kupit tovar cez e@shop aj zo zahranicia...
V12

Odeslatod vladak » 07.10.09 20:31 (St)

V12 napsal:vladak :
Tak toto je tazky pruser pre ten e@shop. Ak raz napisu, ze sucastou dodavky ma byt aj CD s Atlasom a ten tam nie je, mas v principe 2 moznosti :
1. obratit sa na e@shop a poziadat ich o napravu, ak odmietnu, Garmina im vrat a obrat sa na obchodnu inspekciu
2. zaregistruj Garmina na unlock.garmin.cz, malo by Ti byt umoznene ten Atlas stiahnut

E@shop moze k zariadeniu dodavat doplnkovy tovar zahrnuty do ceny - to je cisto ich obchodna politika, takze na krabici to naozaj nemusi byt napisane. No ani v takomto pripade Ti nezanika pravo na dodavku tovaru v rozsahu deklarovanom predajcom (cize aj s Atlasom).

Diky za info, o unlock.garmin.cz jsem nevedel. Garmina jsem vratil (bez udani duvodu, bylo to na zacatku 14-ti denni lhuty) a objednal tentyz model u jednoho z nejvetsich prodejcu pocitacu v Cechach (nejak se to tema opakuje) kde byla cena sice asi o 1k Kc vetsi, ktery mel zato na svem webu toto:

Obsah balení:

přístroj Nüvi 1350
předisntalovaná mapa Evropy
mapy Topo Czech a Atlas Czech na CD
stojánek s přísavkou na sklo
napájení do auta CLA
RDS-TMC přijímač
nalepovací disk na palubní desku

Tentokrat jsem si napsal do diskuse k produktu dotaz jestli "skutecne" obsahuje mapy na CD a dostal jsem odpoved od zamestnance ze "skutecne opravdu ano". Pak jsem jeste zavolal na info linku a opet jsem dostal odpoved ve smyslu "asi ano, vlastne samozrejme". Posilnen timto dvojim potvrzenim jsem odeslal objednavku. Zbozi jsem si sel radeji vyzvednout na pobocku a jaky div - CDcko tam nebylo. Prodejce nebyl schopen GPSku zapnout, ale byla to uplne ta stejna krabicka se stejnou nalepkou (udavajici stejny obsah baleni jako u te vracene) kde nebylo o danych mapach ani slova. Nemam tedy duvod verit, ze mapy byly uz nahrany do GPS. Kazdopadne, i kdyby byly, tak je opet neco spatne, kdyz prodejce tvrdi, ze je dodava na CD. Tak jsem zase dal penize zpatky do penezenky. Asi zustanu jeste nejaky cas bez GPSky.. Obrázek
vladak

Odeslatod V12 » 08.10.09 6:42 (Čt)

vladak :
Ak vyslovene trvas na Atlase, obrat sa na vyhradneho distributora Garminov, ak nie, tak ber najvyhodnejsiu ponuku. Je zrejme, ze navigacie, ktore sa Ti dostali do ruk nie su od vyhradneho distributora, co samozrejme nie je zakazane. Distributor ospravedlnuje vyssiu cenu navigacie prave argumentom, ze je v nom "bezplatne" CZ mapa. Preto som strasne zvedavy, ako sa pohnu ceny navigacii (specialne na Slovensku), ked sa zastavi vyvoj lokalnych map a v navigaciach uz tieto mapy nebudu. Podla mojej matematiky by cena mala padnut minimalne o 2 a pol tisica dolu - za tolko je prave Atlas 8 u Garminu. Co ma ale na CZ stranke Garminu pobavilo je to, ze v ponuke maju mapu SRv5 za neuveritelnych 3600 kacek a maju drzost napisat, ze obsahuje kompletnu cestnu siet !!! Pritom datovo ta mapa ma minimalne 4 roky, okrem toho na Slovensku mame 2 novsie verzie - SRv5.01, ktora sa nikdy samostatne nepredavala, bola iba predinstalovavana do akciovych Nuvi. To, ze sa nepredavala je jedine stastie, pretoze jazdit podla nej sa naozaj nedalo. Vid napr. http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,890.0.html. Opravena verzia ma cislo SRv6 a je stale lepsie pouzitelna, nez najnovsi CNE2010.10...

Po takychto skusenostiach by som sa obzrel po konkurencii...
V12

Odeslatod vladak » 25.11.09 20:34 (St)

V12 napsal:vladak :
Ak vyslovene trvas na Atlase, obrat sa na vyhradneho distributora Garminov, ak nie, tak ber najvyhodnejsiu ponuku. Je zrejme, ze navigacie, ktore sa Ti dostali do ruk nie su od vyhradneho distributora, co samozrejme nie je zakazane. Distributor ospravedlnuje vyssiu cenu navigacie prave argumentom, ze je v nom "bezplatne" CZ mapa.

Po takychto skusenostiach by som sa obzrel po konkurencii...

Nakonec jsem skutecne 1350T vratil, pockal si a koupil 1490T od vltava.cz. Tentokrat byla uvnitr krabicky zluta nalepka ktera odkazovala na http://www.garmin.cz/unlock a uvadela registracni kody jak pro TOPO Czech tak pro Atlas Czech 8 + ADRESY 1. Budto jsem mel predtim sedy dovoz nebo je povazovan 1350T za low-end ktery se nedodava s temito mapami (a prodejci jenom maji spatne informace). Tezko rict.
vladak

Odeslatod Zik » 29.06.11 0:37 (St)

Koupil jsem Garmin 1490T Lifeteme na skveleceny.cz. Topografickou mapu jsem tam nenašel. Manuál je mimochodem vypálený na CDčku, na kterém je ručně napsané Návod, jinak papírové návody v češtině nejsou. Takže ho asi prostě vrátím. Může vadit, že jsem odstranil fólii?
Zik

Registrace: 29.06.11 0:32 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače