novy Garmin - chybi mapy?

Vše co se týká železa značky Garmin.

novy Garmin - chybi mapy?

Odeslatod sinny » 19.08.09 22:38 (St)

Dobrý den. Na základě pozitivních recenzí (mj. i na tomto fóru) jsme si pořídili autonavigaci Garmin... Naneštěstí oproti informacím na stránkách garmin.cz (nebo i zmíněné recenzi) je v navigaci jen jedna mapa (City Navigator Europe) - chybí "Atlas Czech" a "Topo Czech"... Vzhledem k tomu, že jsme si navigaci vybrali i kvůli její bohaté mapové výbavě, mě nepřítomnost těchto dvou map "zdarma" zlobí. Rád bych se proto zeptal zda se třeba mapy nemusí nejdřív někde stáhnout nebo jestli není potřeba udělat něco jiného?
Děkuji za pomoc.
sinny

Registrace: 19.08.09 14:21 (St)

Re: novy Garmin - chybi mapy?

Odeslatod Path » 20.08.09 7:49 (Čt)

To je mi líto. Sice neuvádíte, u kterého obchodníka jste tento přístroj kupoval, ale tipnu si, že se jedná o šedý dovoz. Oficiálním distributorem značky Garmin pro ČR je společnost PICODAS Praha, s.r.o., která se o vybavení těchto přístrojů stará. Přihodí české mapy + české manuály a ještě zajistí rychlou technickou podporu. U šedého dovozu toto nezískáte (ne tedy oficiálně).

Co se týče recenzí na českém webu, tak v drtivé většině se jedná právě o přístroje zapůjčené od oficiální české distribuce.

Bohužel se v této věci budete muset obrátit na svého obchodníka. Pokud v cenové nabídce uváděl bohatou mapovou výbavu, požádejte ho o zjednání nápravy. Případně můžete přístroj bez udání důvodu vrátit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod sinny » 21.08.09 13:22 (Pá)

Děkuji za informaci. Asi máte, bohužel, pravdu - dovozcem mého přístroje je firma "NAVISAT Stadler"...Obrázek Nedá se nic dělat, alespoň je to pro mě ponaučení, že si nestačí zboží vybrat, ale že je také nutné zjistit, kdo je jeho dodavatel, resp. pořádně si zjistit rozdíly v nabídkách "stejných" přístrojů...
Ještě jednou děkuji za objasnění.
sinny

Registrace: 19.08.09 14:21 (St)

Odeslatod Path » 21.08.09 13:26 (Pá)

Takže to nakonec byl opravdu šedý dovoz. Pokud se jedná o čerstvou koupi, můžete přístroj bez udání důvodu vrátit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jarous1 » 21.08.09 13:30 (Pá)

Tak zrovna Stadler bere navigace snad i od Picodasu, nebo ne ? Picodas je přeci jen oficiální zastoupení Garmina v ČR, současně i distributor, ale samozřejmě přístroje od něj berou i další prodejci.
Zkusil bych kontaktovat ten Navisat a pak případně ještě Picodas, myslím, že to není neřešitelné...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Path » 21.08.09 13:35 (Pá)

NAVISAT Stadler nemá s Picodasem, resp. oficiálním distributorem vůbec nic společného. Naopak je obchází a prodává navigace po svém. Je to jeden ze šedých dovozců této značky.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jarous1 » 21.08.09 13:36 (Pá)

Hmmm, to jsem netušil... Už mlčím...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Mirdam » 21.08.09 22:00 (Pá)

Zdravím.Já mám taky čerstvou navigaci a byly tam včechny mapy i Atlas Czech 8NT a TOPO Czech 3 Adresy ČR1,takže asi bych to reklamoval,ale záleží o jaký typ jde Obrázek
Mirdam

Registrace: 21.08.09 21:53 (Pá)

Odeslatod peepino » 29.08.09 12:47 (So)

Zdravím, i já jsem si nedávno pořídil novou navigaci 765T od gsmtelefony v dobré víře, že budu spokojeným uživatelem.
Bohužel, neberou je od Picodasu ale je dotažená z Německa. Tudíž jsem se připojil ke skupině "napálených" a mapy si musím zakoupit. Byl jsem u prodejce,moc dobře o tomto podvodu ví, ale mám smůlu. Tak si na ně dávejte pozor aspoň ostatní!!!. Při reklamaci jsem tam byl svědkem dalších problémových reklamací a nasupěnejch zákazníků. Zřejmě solidní prodejci!!

Prodejce Vám předem nesdělí svého dodavatele, proto vybírat jen tam, kde mapy k navigaci vyloženě nabízí !

Zdarec...

Peepíno
peepino

Registrace: 29.08.09 12:26 (So)

Odeslatod eidz » 29.08.09 22:23 (So)

Pokud šlo o nákup přes internet, máte ze zákona možnost zboží (nepoškozené a v původním obalu) vrátit do 14 dní od koupi a chtít peníze zpět. Bohužel jen peníze za zboží, za dopravu, balné, atd. ne. A nenechte se odbýt tím, že daný obchod to nemá v obchodních podmínkách. Toto je věc daná zákonem, tj. nejde krátit vyhl. či obchodními podmínkami.

No, mám zkušenost s firmou, kterou nebudu jmenovat, abych nerobil reklamu, ale přístroj mi už předali s aktivními mapami a přidali vytištěný papír s aktivačními k´ody. Datum aktivace byl roven datumu nákupu. Jen Lifetime jsem registroval sám. Pro mě vyhovující postup, neboˇt jsem potřeboval funkční navigaci a ne sedět u internetu a hledat něco, co jsem nedělal.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače