Koupe Garminu

Vše co se týká železa značky Garmin.

Koupe Garminu

Odeslatod Luker » 11.08.09 15:18 (Út)

Zdravim,
chtel bych si poridit mou prvni navigaci, takze jsem v neprobadane vode. Nasel jsem ruzne recenze a dospel k nazoru, ze dobra volba bude v navigaci Garmin a to konkretne Garmin Nüvi 760. Jen se nemuzu rozhodnout pro konkretni typ. V internetovem obchodu http://www.czechcomputer.cz jsem nasel ruzne verze:
Garmin Nüvi 760
za 6 321,- Kč
- CityNavigator Europe a mapový balík TOPO Czech
- předehrané navigační mapy 40 zemí Evropy

Garmin Nüvi 760 + TOPO Czech 1.2 + CityNavigator NT 2008
6 750,- Kč
-CityNavigator NT 2008 a mapový balík TOPO Czech 1.2
-přísavný držák na sklo
-praktické kožené pouzdro

Garmin Nüvi 760 Lifetime
7 249,- Kč
-přísavný držák na sklo
-praktické kožené pouzdro.
-update map typicky čtyřikrát ročně po celou dobu životnosti přístroje

Garmin Nüvi 760T Lifetime
7 714,- Kč
-přísavný držák na sklo
-praktické kožené pouzdro.
-update map typicky čtyřikrát ročně po celou dobu životnosti přístroje

Otazky:
1. Jaky je rozdil mezi CityNavigator Europe a mapový balík TOPO Czech a CityNavigator NT 2008 a mapový balík TOPO Czech 1.2?

2. Je opravdu dobra vec poridit si verzi s Lifetime nebo je to jen zbytecny tah na zakaznika a kolik stoji aktualizace map bez lifetime a taky jestli se da nejakym jinym zpusobem najit a stahnout do GPS pristroje aktualizovane mapy treba s DC++?

3. Jaky je rozdil mezi Garmin Nüvi 760 Lifetime a Garmin Nüvi 760T Lifetime?

4. Je opravdu Garmin Nüvi 760 dobra volba nebo by jste doporucili jinou navigaci? Vyzaduji mapy Evropy (co nejvic zemi), spojeni telefonu pres bluetooth a funkci FM transmiteru. Jinak cenova relace kolem tech 6 500, samozrejme cim levnejsi tim lepsi, ale zase nechci zbytecne tlacit cenu pokud by se drazsi pristoj opravdu vyplatil. Diky za kazdy prispevek.
Luker

Registrace: 11.08.09 14:58 (Út)

Re: Koupe Garminu

Odeslatod Romstar » 11.08.09 16:29 (Út)

Zdravím, nevím co přesně myslí mapovým balíkem, ale nejspíše to bude myšleno jako mapy Topo a Atlas.
1. Každý oficiálně koupený Garmin (myšleno, že dovozce je Picodas Praha) má v balení navíc České mapy tzn. v gps je instalovaná mapa Evropy CityNavigator NT který obsahuje i ČR, ale navíc je dodána turistická mapa Topo Czech a silniční Atlas.
Aktuální verze CityNavigátoru je 2010.10 což je o 4 aktualizace výše než 2008. To není problém, protože máte 60 dní na stažení nejnovější mapy ( v září by měla vyjít 2010.20)
Aktuální Topo Czech je 3 a Atlas 8 zase o 2 aktualizace výše. Vím, že není problém aktualizovat z 2 na 3, ale nemám zkušenost z 1.20 na 3. Doufám, že i v tomto případě se po registraci nabídne mapa ke stažení v nejnovější verzi.
Ten obchod nabízí hodně staré přístroje, jsou to skladovky a raději bych zjistil jestli opravdu pochází z Picodasu. V případě, že ne tak tam nebudou ty české mapy.
2. Ano Lifetime je dobrá volba což já osobně preferuji
3. 760 nemá příjmač RDS- TMC, 760T ANO
4. Ano je to dobrý přístroj, ale dnes bych šel již do nuvi 765T Lifetme. Oproti 760tce má řazení do pruhů+ reality view, 4gb vnitřní paměti, dvojkové usb, ale nemá v základu pouzdro a má menší výdrž baterie.
Pokud nevyžadujete řazení do pruhů tak by Vám mohla 760tka vyhovovat
Jinak já bych do toho z tohoto obchodu nešel, protože jsou ty přístroje opravdu staré a vypadá to, že tento obchod moc Garminů neprodá. Obrázek
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Monoid » 12.08.09 12:35 (St)

Nevim, jak je to ted, ale puvodne byla 760 i s prijimacem TCM, ale v te dobe 760T neexistovala. Pozdeji se prodavala i 760 bez TCM, ale myslim, ze na na nasem trhu. Takze mozna, ze ty 'archaicke' 760 s TC 1.2 ten TCM prijimac maji.

Jinak pokud chcete usetrit, tak se zkuste podivat na Aukro. Tam se nekdy nabizeji i nove pristroje se zarukou, pokud se vam nechce jit do pouziteho.

Jinak pokud chcete koupit i aktualizaci map (t.j. pocitate, ze pristroj budete pouzivat nekolik roku), tak by spis byla lepsi ta 765. Je to novejsi model a tedy bude mit delsi technickou podporu, t.j. je tu jakasi pravdepodobnost, ze do ni pribydou i nove vlastnosti.

Pokud nechcete koupit aktualizaci map, tak je 760 OK. Neni tam to razeni do pruhu, coz muze byt uzitecna vlastnost.

Pro rozhodovani ohledne Lifetime. Silnice se meni, mapy vyvijeji, ale ruku na srdce, je opravdu potreba mit tu nejnovejsi mapu? Stejne se nikdy nemuzete na mapu spolehnout na 100%, protoze tam jsou a vzdy budou chyby. A stejne nikdy neni zcela aktualni a pokud je nejaka docasna uzavirka, tak to v mape samozrejme neni. Ja jezdim a Atlasem 7, coz je asi 2 roky stara mapa a uplne to staci. Asi zalezi, jak hodne jezdite neznamymi trasami. Asi nikoho by nenapadlo kupovat si kazdy rok novy tisteny autoatlas jen proto, aby mel aktualni mapu, proste se smiri s tim, ze neni uplne aktualni a az se mu po nekolika letech rozpadne, tak si koupi novy. Proc tedy mame neodbytne nutkani mit co nejaktualnejsi mapy v GPS? Notabene, kdyz vime, ze stejne nejsou aktualni a ze tam stejne jsou chyby. (Ted mluvim hlavne o automapach, u turistickych map je to trochu jine, tam se opravdu aktualni mapa muze hodit, protoze jednak muze jit o zivot nebo o cas a ve volne prirode nejsou vsude smerovky, jako na silnici. A prodirat se treba 100m hustym hlozim je opravdu nezapomenutelny zazitek. ;-)) )
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Luker » 14.08.09 17:24 (Pá)

Diky vam obema za vycerpavajici odpovedi! Jak tak nad tim stale premyslim, tak asi pujdu do koupe novejsiho modelu a to nüvi 765T ale bez toho lifetime, je tam zhruba 1000kc rozdil. Jen ted nevim, kde to koupit. Jaky obchod by jste doporucili, aby tam byla cela vybava jak ma byt i s dobrou zarukou a ja nebyl po koupi nemile prekvapen? Bylo tady zminene aukro.cz, ale novejsi model jsem tam nenasel.
Luker

Odeslatod Romstar » 14.08.09 18:22 (Pá)

Zdravím, tak za tohle Vám ručím vlastní hlavou Obrázek
http://shop.symat.cz/index.php?main_pag ... ducts_id=5
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Luker » 17.08.09 12:53 (Po)

A jaky je rozdil koupit nuvi-765t primo od Garminu ze stranek http://www.garmin.cz, protoze cena tam a na vami uvedene adrese http://shop.symat.cz/index.php?main_pag ... ducts_id=5 je prakticky stejna a je kolem 8400,-?

Naproti tomu jsem jeste nasel jeden znamejsi internetovy obchod a tam se nuvi-765t prodava za 7 300,- http://www.kasa.cz/mp3-prehravace/koupi ... nuvi-765t/ a nuvi-765t lifetime za 8400,- http://www.kasa.cz/mp3-prehravace/koupi ... -lifetime/.

Tak to bych mozna sel do nuvi-765t lifetime pres kasu nez primo od Garminu nuvi-765t za stejnou cenu 8400,-. Snazil jsem se najit nejaky rozdil, ale nenasel a pokud se tyka map, tak to je vlastne jedno pokud se to da aktualizovat, chapu to spravne?

Jeste bych se chtel zeptat na podporu mobilu, ktere spravne komunikuji s GPS pres bluetooth, jako handsfree. Mam Nokiu 5200 bude to fungovat?
Luker

Koupe Garminu

Odeslatod POL68 » 11.11.09 19:56 (St)

Zdravím všechny uživatele tohoto fóra. Jsem úplný nováček, a chtěl bych si udělat radost, a koupit nějakou tu "krabičku". Měl bych zálusk na Garmina 765t. Už jsem si nastudoval, že existuje doživotní aktualizace map nüMaps Lifetime™ CityNavigator NT Europe, a taky české mapy Atlas Czech, Adresy CR, TOPO Czech. Moje otázka zní, zda-li Adresy CR jsou součástí map Atlas Czech a nebo se musí dokoupit zvlášť?
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv1
Obrázek uživatele
POL68

Registrace: 11.11.09 19:29 (St)

Odeslatod Kodýl » 11.11.09 21:47 (St)

Adresy jsou samostatná mapa dodávaná s Atlasem 8.
http://www.gpsklub.cz/2009/03/29/atlas- ... oficialne/
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod POL68 » 12.11.09 7:21 (Čt)

Díky, už v tom mám jasno.
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv1
Obrázek uživatele
POL68

Registrace: 11.11.09 19:29 (St)

Odeslatod foibos » 22.11.09 10:33 (Ne)

Ruku na srdce, Lifetime za nějakou tisícovku samozřejmě stojí, máte s ním relativní jistotu, že po dobu životnosti Vašeho přístroje nebudete muset dát za aktualizaci map ani korunu, ani se nebudete muset zabývat pitomostmi jako crackování. CityNavigator se neustále zlepšuje a dle mého osobního názoru nemá už v Česku smysl používat Atlas, který postrádá i několik podstatných citynavigátorských funkcionalit jako řazení do pruhů nebo zobrazení dopravních informací. Aktualizace map je pochopitelně podstatná, ne že ne, staví se nové dálnice a obchvaty, budují tunely, vznikají nové satelitní městské části, což Vás na rozdíl od šetřivějších kupujících může nechat díky Lifetime chladným.
foibos

Registrace: 19.02.09 21:57 (Čt)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače