Navigace Nüvi 765 - nastavení pro kamion

Vše co se týká železa značky Garmin.

Navigace Nüvi 765 - nastavení pro kamion

Odeslatod bloudil » 08.08.09 9:09 (So)

Ahoj, dobrý den,
zakoupili jsme pro firmu navigaci Nüvi 765 a nemůžeme s kolegou nalézt nastavení pro kamión. Je tam pouze chodec, automobil a kolo. Lze to nějak donahrát? Tuto navigaci používáme v osobním voze a v autech nad 3,5t, respektive v autě o celkové hmotnosti 12t.

Děkuji za radu a doufám, že jsme nekoupili špatně :-)
bloudil

Registrace: 08.08.09 9:04 (So)

Re: Navigace Nüvi 765 - nastavení pro kamion

Odeslatod Romstar » 08.08.09 11:24 (So)

Zdravím, 765tka profil nákladní vůz nemá. Ale to je v podstatě jedno, protože mapy stejně nejsou připravené na to, aby se na ně dalo spolehnout v kamionu. Někteří se tím chlubí, ale málokdy člověk najde opravdu informace jak to doopravdy v mapách je.
Speciální Garmin pro tohle využití je nuvi 5000 nebo nuvi 465, ale 465tka se u nás neprodává. Stejně si myslím, že by to momentálně byly vyhozené peníze.
Ve Vašem případě bude nejlepší po aktualizaci na nejnovější mapu Evropy se Vám tato mapa zapíše do Map Source.
A v tomto programu si můžete plánovat trasy na pc a také můžete nastavit preferenci silnic, následnou trasu si můžete nahrát do gps. Těchto tras si můžete v gps uložit hromady i když aktivních může být jen 10. Těch 10 může být ve složce Moje Trasy a ten zbytek ve složce Moje Data kam je posílá Map Source.
Co se týče gps si myslím, že jste koupily dobře, vůbec Vás nemusí trápit, že tam není profil TIR nebo možnost zadávat nosnost nebo vížku vozidla, protože mapy tyto atributy stejně nemají a tudíž to ani nemohou vzít v potaz.
Já mám nuvi 660 která má profil Nákladní Automobil a s mapou Atlas 7 nebo 8 které mají atributy pro TIR jsem se vždy dostal do problémů a to jsem to jen testoval, sám jezdím dodávkou. Routování bylo horší než v profilu Automobil. První zkouška mě navedla do zákazu vjezdu nad 3,5T, přitom profil automobil vedl korektně i pro kamion. Druhá zkouška mě táhla náměstím Olomouce a nikdy bych nemohl tudy dorazit s kamionem, ocitl bych se v Televizních Novinách jako exot. Třetí zkouška vedla krásnou cestou po serpentinách kde bych s určitě hrůzou potil kde mě gps vyplivne, přitom cesta tam s mapou CityNavigator NT 2010.10 vedla korektně po hlavních silnicích.
Na závěr rada, nikdy nezadávejte vyhýbání Dálnicím je to špatný překlad a znamená to i mimo silnice 1 třídy.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod V12 » 11.08.09 17:22 (Út)

Rok dozadu som bol pri priprave mapy Slovakia Roads v6. Oproti predoslej verzii 5.01 bolo nutne totalne prekopat logiku routovania a pri tej prilezitosti som presadil pouzitie atributu NoTIR na cesty typu 0x6 (mestske ulice) co vcelku efektivne zabranilo vjazdu trucku do centra mesta. Pokial viem, Picodas sa chvalil tym, ze do Atlas 7 implementoval este cosi navyse - useky ciest pod mostami so svetlostou nizsou nez 4.20 m a cesty na mostoch s unosnostou nizsou ako 24 ton taktiez dostali spominany atribut noTIR. V GMXT to fungovalo uspokojivo v Atlase, v SRv6 uz trochu horsie, pretoze Conan tieto data o mostoch nema, no mestskym ulickam sa navigacia vyhyba ako cert krizu. Skoda, ze Conan chce SRv6 o rok ci dva utopit.

Ozaj, ake su plany Picodasu s Atlasom ? Budu ho vyvijat dalej, alebo ho tiez hodia cez palubu a budu zdokonalovat CZ Topo ?
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod Romstar » 11.08.09 18:07 (Út)

Zdravím, tak Atlas 8 Vás klidně do centra dovede, aspoň v Olomouci ano. A to jsem měl aktivovaný mód Nákladní Automobil a bez něj to naviguje logičtěji. Obrázek
Obrázek uživatele
Romstar

Odeslatod V12 » 11.08.09 18:37 (Út)

Romstar :
Bohuzial Atlas 8 nemam :( , nejaku nizsiu verziu zakupenu pre GMXT by som snad este niekde vyhrabal, no nebolo by to korektne porovnanie. A porovnavat routing v MapSource nema vyznam.

Neviete zistit, v com spociva ta TIR optimalizacia ? Pretoze za predpokladu, ze su moje informacie spravne, takto by sa to rozhodne spravat nemalo. V prilohe je jedna ukazka, ako sa sprava SRv6 v rezime auto/moto vs truck, sposob vypoctu Kratsia trasa, MapSource 6.15.6

Jedna sa o prejazd Trnavou. V CEN2010.10 a MapSource su obe trasy rovnake.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
V12

Odeslatod Romstar » 11.08.09 18:50 (Út)

Spíše to vypadá na to, že s režimem nákladní vůz má problém má 660tka, protože když jsem nyní zkoušel tu trasu v MS tak to navádí korektně.
Obrázek uživatele
Romstar

Odeslatod V12 » 11.08.09 18:57 (Út)

Ked sa mi dostane do ruky susedova N350-tka, skusim to aj s nou. Kedy to ale bude, neviem. Ak sa podari, dodam obrazky z GMXT a SRv6.
V12

Odeslatod V12 » 11.08.09 19:19 (Út)

Takze v rekordnom case sa mi podarilo opat ozivit Anicku (GMXT) so SRv6, obrazok je v prilohe. Nastavenie vypoctu na Kratsia trasa, GMXT 5.00.20wp
V pravej casti obrazku je jasne vidiet, ce kratsia trasa zenie osobak do mestskych uliciek, kde by som so 40-tonkou nepresiel ani po zavreti zrkadiel :), v lavej casti obrazku je trucker usetreny prepchavania sa uzkymi ulickami.

Cize rezim TIR s SRv6 naozaj funguje.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
V12

Odeslatod V12 » 22.09.09 6:11 (Út)

Romstar :
Ako som slubil v predoslom prispevku, podarilo sa mi dostat sa k Nuvi 360, ktore rezim TIR ma. V mape Slovakia Roads v6 sa teto rezim naozaj da pouzit, navigacia sa sprava podobne, ako GMXT a mestskym ulickam sa vyhyba ako cert krizu aj za cenu obchadzky. Takze v pripade N360 tento rezim funguje OK. V CNE2010.10 sa podla ocakavania zmena rezimu z Auto/Moto na TIR neprejavila...
V12

Odeslatod prying » 26.09.09 15:08 (So)

Minulý týden jsem si koupil novou 765 a protože se mi na nakládce přizabil řidič, tak se rozhodl, že jí hned vyzkouším. Při nákupu mě ani nenapadlo, že tam nebude možnost TIR a bez ní je navigace pouze na dvě věci. Pro nákl.auto je absolutně nesjízdná. Několikrát se mi stalo navíc i stalo, že se mě na průtahu městem snažila stáhnout do vedlejších cest a hledala cestu přes sídliště. ObrázekPři nastavení nejrychlejší cesty je to neakceptovatelné i pro osobní auto. Zajímalo by mě proto, zda má někdo zkušenosti s G5000.
prying

Registrace: 19.09.09 20:41 (So)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače