Nastavení tras + objížděk

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nastavení tras + objížděk

Odeslatod Colombo65 » 23.07.09 18:53 (Čt)

Ahojte,
Garmin 250W - jsem hotov z nastavení - co tedy je lepší a praktičtější :

nastavení tras - rychlejší čas nebo kratší vzdálenost
nastaven íobjížďky
- obraty do protisměru - celkem chápu - asi zapnout trvale
- dálnice - prosím vysvětlit kdy použít a na co to reaguje
- placené silnice - prosím vysvětlit na co to reaguje - já se domníval, že silnice pro mot.vozidla
- doprava - nechápu, ale domnívám se že něco ve spojení s on-line službou
- trajekty - chápu - nezaškrtnul jsem to v Maďarsku a táhnul mne Garmin do Tihány k trajektu přes Balaton
- pruhy pro auta s více pasaž. - asi také služba on-line
- nezpevněné silnice - kdy aktivovat a na co to reaguje

Díky moc a ještě dotaz - docela dlouho se mi načítá trasa na City Europe 10 - Brno - Siofok cca 380 km a trvalo to snad 10 minut přičemž se zastavila na 8O % a pak těžce po jednom procentu.

Prosím odpovídejte jak pro blba - učím se s tím !!!! Omlouvám se předem !!!
Colombo65

Registrace: 07.06.09 18:51 (Ne)

Re: Nastavení tras + objížděk

Odeslatod Romstar » 23.07.09 20:29 (Čt)

Zdravím,
nastavení tras - rychlejší čas nebo kratší vzdálenost
nastaven íobjížďky
- obraty do protisměru - celkem chápu - asi zapnout trvale
- dálnice - prosím vysvětlit kdy použít a na co to reaguje- Nepoužívat znamená to vyhnutí se i silnicím 1 třídy
- placené silnice - prosím vysvětlit na co to reaguje - já se domníval, že silnice pro mot.vozidla- znamená to přesně to, že se vyhne placeným silnicím, ať dálnicím, rychlostním nebo 1 třídě.
- doprava - nechápu, ale domnívám se že něco ve spojení s on-line službou- Nezapínat pokud máte RDS- TMC vyhne se dopravním omezením Bez upozornění
- trajekty - chápu - nezaškrtnul jsem to v Maďarsku a táhnul mne Garmin do Tihány k trajektu přes Balaton
- pruhy pro auta s více pasaž. - asi také služba on-line- U nás nefunguje je to nějaká americká specialita
- nezpevněné silnice - kdy aktivovat a na co to reaguje- Ty zapněte, aby Vás to netáhlo do pole

To dlouhé načítání bylo zřejmě způsobeno tím, že jste měl zakázané Dálnice a kratší vzdálenost. V podstatě Vám doporučuji jen označit Nezpevněné silnice, obraty do protisměru a Trajekty pokud je nepotřebujete a ve většině případů používat Rychlejší čas
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Colombo65 » 23.07.09 21:11 (Čt)

Děkuji za super odpověď !!!
Colombo65

Registrace: 07.06.09 18:51 (Ne)

Odeslatod eidz » 14.08.09 14:33 (Pá)

Před vstupem do "OBJÍŽDKY" klikněte vlevo nahoře na modrý ? - zobrazí se nápověda.
Pro objíždky se vysvětluje, že:
vyberte druhy silnic, kterým se chcete na svých cestách vyhnout

tj. zatrhněte si to, po čem nechcete jet. (Když tam bude fajka, tak ten druh se nepoužije.)
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod benefit1 » 20.02.10 13:59 (So)

Aktivovat možnost obraty do protisměru se nemusí zrovna vyplatit. Nepustilo mne to a silnici se dvěma pruhy tam a dvěma zpět s dvojitou plnou čárou uprostřed. Je to prostě komunikace, kde není možnost se otočit do protisměru, ale je běžná na městských okruzích.
benefit1

Registrace: 20.02.10 7:40 (So)

Odeslatod Rubic » 20.02.10 14:35 (So)

Jestli se chceš otáčet do protisměru na silnici s dvojitou plnou čárou uprostřed, tak promiň, tam bych Tě nechtěl potkat. Ani bych to nikomu nedoporučoval!
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Sally » 20.02.10 16:08 (So)

- obraty do protisměru - celkem chápu - asi VYzapnout trvale

...sám si rozhodnu kdy se můžu otočit do protisměru a kdy ne, to snad každý pozná Obrázek. Když už se rozjedeš i bez otočení do protisměru, tak si to navigace stejně přepočítá
...problém s nastavením vyhýbat se obratům do protisměru nastane ve chvíli kdy je na trase zatáčka ve tvaru U, třeba serpentiny. GPS to chybně vyhodnotí jako obrat do protisměru a pak se snaží navigovat nesmyslnou trasou okolo
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod eidz » 21.02.10 7:29 (Ne)

benefit1 napsal:Aktivovat možnost obraty do protisměru se nemusí zrovna vyplatit. Nepustilo mne to a silnici se dvěma pruhy tam a dvěma zpět s dvojitou plnou čárou uprostřed. Je to prostě komunikace, kde není možnost se otočit do protisměru, ale je běžná na městských okruzích.

Chápu to správně, že si myslíte, že když máte zatrženo obraty do protisměru, tak navigace vyloučí komunikaci, kde není možný obrat do protisměru?????
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod nuvi_joe » 21.02.10 8:52 (Ne)

Zákaz obratů do protisměru se týká jen té situace, kdy nedodržíme vypočítanou trasu a navigace "doporučí" obrat do protisměru jako návrat na původně určenou trasu. To vše s upřesněním "na vhodmém místě". Samozřejmě, můžeme pokračovat dál a po několika upozorněních dojde k automatickému přepočtu trasy k nejbližšímu průjezdnímu bodu nebo cíli.

P.S.
Jinak debata v tomto vlákně má vysokou intelektuální úroveň...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod benefit1 » 21.02.10 10:12 (Ne)

Opravuji svůj včerejší příspěvek. Aktivace možnosti "obraty do protisměru" opravdu funguje jinak, než jsem si myslel. Celý kámen úrazu vznikl tak, že jsem si na trase zadal pomocný bod, ale bohužel při malém zvětšení mapy a tak došlo k tomu, že byl zadán na oné "čtyřproudovce" v protisměru. Navigace pak pochopitelně vypočetla trasu tak, aby se do pomocného bodu dostala jinak, nežli obratem přes dvojitou plnou čáru. Z této mé zkušenosti vyplývá. že při zadávání pomocných bodů je dobré nastavit mapu do maximálního zvětšení, čímž je poloha zadaného pomocného bodu co nejpřesnější. Omlouvám se tímto, pokud jsem někoho svým předchozím přispěvkem uvedl v omyl.
benefit1

Registrace: 20.02.10 7:40 (So)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače