Garmin 860

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin 860

Odeslatod Bubla » 16.07.09 0:47 (Čt)

Zdravím. Pořídil jsem si navigaci Garmin 860. Mapové podklady obsahovaly pouze City Navigator Europe NT2008. Protože jsem chtěl možnost vyhledání adres, doplnil jsem ji o mapy Atlas Czech 8NT a TOPO Czech 2 na kartě s aktivačním klíčem. Mapy jsem na stránkách Garminu úspěšně aktivoval a stejně tak v aplikaci MapSource. Na e-mail mi přišli aktivační kódy a byl tam i aktivační kód na mapy TOTPO Czech 3, což mě překvapilo. Dokonce jsem našel odkaz na stažení této nové mapy. Soubor má koncovku .exe, ale nejde nainstalovat píše mi to že to není platná aplikace win32. Je nějaká možnost tyto mapy dostat do navigace? a do PC do MapSource? Prosím poraďte.
S navigacemi nemám zkušenosti a hodnocení tohoto typu jsem si tady na fóru přečetl až po nákupu. Asi to nebyla moc chytrá volba. V podstatě co se týká výbavy a funkcí tak mi vyhovuje, ale možná jsem trochu naivní a myslel si, že v tom podstatném - navigování - by mohla být dobrá.
Moje zklamání přišlo v okamžiku, kdy jsem si řekl, že ji nejdříve vyzkouším na trasách, kde to znám. Zadal jsem si vyhýbání dálnicím a placeným úsekům, zamezil možnost otáčení. Místo zdánlivě jasné trasy po hlavních tazích se mně snažila vést nesmyslnou trasou mimo hlavní tah přes různé obce, aby se za nějaký čas napojila na tu hlavní silnici a zároveň ji zase po vedlejších znovu opustila. Provedl jsem změnu z nejkratší trasy na rychlejší a zaradoval se, že se trasa přepočítala. Jenom na chvíli, ale. Situace se opakovala. Pak už jsem se s ní jenom hádal a správnou cestu našla až, když už nebyla jiná možnost. Pak mně to chtělo vést i po polní cestě i přes nastavení zákazu jízdy po nezpevněných cestách atd. Přepínal jsem mezi mapami, ale vůbec jsem nedosáhl rozumného výsledku. Nedokážu si představit cestu do neznáma s touto navigací a slepě se nechat vést po nelogicky zvolené trase. Určitě bych se do místa určení asi dostal, ale bylo by to pro mne asi dobrodružství a nemyslím, že po trase nejkratší nebo rychlejší. Je mi jasné, že ne vždy to bude bez chyb, ale toto mně velmi zklamalo.
Pravou je, že ani SW MapSource nedokázal vypočítat ideální trasu. Dá se samozřejmě řešit průjezdními body. V PC to ještě jde, ale zadávání přímo v navigaci není moc pohodlné, pokud není jiná možnost a bohužel ani tak to není kolikrát ono.
Prosím potvrďte mi nebo vyvraťte mi toto. Je chyba mezi sedačkou a displejem nebo za displejem? Rád bych věřil, že jen má blbost je toho příčinou, protože co se týká zbytku funcí jako bluetooth HF, FM transmiter, vlastní POI a celkového provedení, tak mi 860-tka i přes menší rychlost, vyhovuje.
Omlouvám se za svoji naivitu a budu rád, když mi trochu poradíte.
Bubla

Registrace: 15.07.09 23:39 (St)

Re: Garmin 860

Odeslatod Jarous1 » 16.07.09 1:16 (Čt)

Už drahně let má Garmin stále nepořádek v pojmenování typů silnic. No, spíše bych řekl, že v překladu do češtiny... Takže povol dálnice a bude to O.K. Obrázek "Dálnice" jsou ve skutečnosti hlavní silnice. A jako "placené" si představ ve skutečnosti právě ty dálnice...

A pozor, z MapSource v drtivé většině případů dostaneš jiné výsledky než když trasu počítá samotná GPS...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Kodýl » 16.07.09 5:35 (Čt)

Bubla napsal:tak mi 860-tka i přes menší rychlost, vyhovuje.

S rychlostí mám zkušenost, že nový nüvi po kalibraci displeje
lépe reaguje na dotyk a tím se rychlost malinko zvýší.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Romstar » 16.07.09 10:37 (Čt)

Bubla, nikde nepíšete jestli jste si v 60ti denní záruce stáhl také nový CityNavigator NT 2010.10. Pokud jste gps koupil nedávno tak Vám doporučuji jít na http://www.mygarmin.com a vytvořit si účet a přístroj zaregistrovat, následně Vám bude nabídnuta ke stažení nová mapa. Pokud jste ovšem tuto možnost neprošvihl.
U Garminu nikdy nezadávejte mimo Dálnice znamená to i mimo silnice 1 třídy. Stačí jen zadat mimo placené úseky a navádění bude ok. Potom je také dobré aby v objížďkách nebylo zadáno Dopravě, protože by Vás gps mohla kdykoliv svévolně vést mimo dopravní problém a ani to nebudete vědět. Potom by Vás mohlo otravovat, že 10 krát projetou trasu najednou routuje jinak.
Asi bude nejlepší, když se ohledně instalace map obrátíte na Vašeho prodejce, pokud jste ovšem nekupoval pře e shop.
Prodejce je povinen Vás o těchto technických věcech informovat a pomoci Vám. Vyplývá to ze smlouvy kterou má s Garminem.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 16.07.09 19:27 (Čt)

Jarous1 napsal:A pozor, z MapSource v drtivé většině případů dostaneš jiné výsledky než když trasu počítá samotná GPS...

sice mozna v drtive vetsine, ale v drtive vetsine je ta drtiva vetsina pripadu pouze kosmetickych ... zadne dramaticke odchylky jsem nezaznamenal ...
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Bubla » 16.07.09 21:14 (Čt)

Všem moc děkuji za důležité informace. Ta nastavení vyzkouším jak doporučujete. Naštěstí jsem se vlezl do té bezplatné aktualizace map. Toto jsem fakt ani netušil. Navigaci jsem koupil přes web, ale nenapadlo by mě to, že něco takového Garmin nabízí.
Kdyby někdo prosím věděl co s tím topo3.exe.
Ještě jednou díky za pomoc.
Bubla

Odeslatod Kodýl » 17.07.09 6:18 (Pá)

Rozbal soubor .exe v 7-zip a spusť instalaci ze souboru Setup_CSY.msi .
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Bubla » 20.07.09 20:08 (Po)

Díky už to jde. Musel jsem to znovu stáhnout. Asi ten soubor byl poškozený. Vše už šlape tak jak má a já jsem díky Vám spokojený.
Bubla

Zpět na Garmin: GPS přijímače