Výběr Garmina

Vše co se týká železa značky Garmin.

Výběr Garmina

Odeslatod Janetta » 01.07.09 11:56 (St)

Dobrý den, prosím mohl by mi někdo poradit? Nevím jakou GPS Garmin si mám pořídit.
Pro vysvětlení: půjčovala jsem si starý Garmin 300, se kterým jsem byla velice spokojena.
Jezdím pouze po ČR. Pak jsem dostala MIO 370, který mě nezavede, i cíl 20 km od baráku byl
problém. Grafika u Mia je tak slabá, že jsem musela jezdit s brýlema na čtení.
Prosím, prosím o radu. Nepotřebuji žádnou technickou vymoženost, která má x funkcí,
chci pouze GPS Garmin, která mě dovede od bodu A-B v CZ. Vaše recenze třeba na 765 mě
dost zarazila, třeba dotekový displey - hrůza (to bylo na MIo taky strašné.)
Jestli se najde někdo ochotný, prosím poraďte. Děkuji předem.
Janetta

Registrace: 01.07.09 11:36 (St)

Re: Výběr Garmina

Odeslatod Path » 01.07.09 15:21 (St)

Možná by se vám hodil model nuvi 255WT (nebo 255W bez dopravních informací). Psal jsem o něm zde. Doporučil jsem jej několika uživatelům a jsou s ním velice spokojeni. Ještě lepší je nový model nuvi 1350, na který recenzi teprve připravuji (možná příští týden ji zveřejním), jen je o něco dražší.

Co se týká ovládání a odezvy displeje, tak zatím mám nejhorší zkušenost s nuvi 765 a nuvi 860. Velmi rychlé odezvy má například už stařičký nuvi 760 a vůbec nejlepší co jsem měl zatím možnost porovnat má právě nové nuvi 1350. Nuvi 1350 neobsahuje žádné BlueTooth, mp3, FM transmitter, zkrátka je to velice jednoduchý model. Chybu neuděláte ani s nuvi 250W, ale i ten je postarší.

Záleží kolik peněz chcete investovat. Ideální je zajít k prodejci a navigaci si v ruce osahat. Pokud jste z Prahy doporučil bych vám zajet do PICODASU na Evropskou nebo do GPS Centra ve Svatoplukově ulici.

Stejně tak se ještě můžete rozhlédnout po nějakém TomTomu. Ani s výběrem této navigace chybu neuděláte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Janetta » 02.07.09 12:59 (Čt)

Děkuji moc. Vybrala jsem si tu 255 WT.
Janetta

Registrace: 01.07.09 11:36 (St)

Odeslatod nuvi_joe » 03.07.09 20:12 (Pá)

Patero otázek nastávajícím uživatelům GPS Garmin

1. Jste počítačový laik ? ANO/NE
Pokud odpovíte ANO, bude pro vás nejlepším přítelem ikona "Kam vést ?". A nemusíte dále číst.

2. Jste počítačový profesionál? ANO/NE
Když odpovíte ANO, obrňte se trpělivostí, navigace vás zaměstná na dlouhé týdny.

3. Pracujete s počítačem (jste tzv. BFU) a nezaleknete se systémových souborů? ANO/NE
Odpověď ANO: připojte Garmina k PC a mažte a editujte cokoliv, co je ve složce Garmin. Na tomto fóru se dovíte, co vše se dá ještě smazat a obnovit až do (ne)funkčnosti přístroje.

4. Chcete využívat všech možností koupené navigace? ANO/NE
Když odpovíte ANO, tak nečtěte toto fórum, jen vás bude odvádět od průzkumu toho, co vše navigace skutečně umí a za co se výrobce stydí a tím pádem to do manuálu nenapsal.

5. Měli jste před Garminem navigaci jiné značky? ANO/NE
Po odpovědi ANO se doporučuji koupit výrobek z Kentucky - burbon (např. Four Roses). Po požití toho nápoje ve verzi "professional edition" (viz poznámka pod čarou) budete mít hlavu očištěnou od návyků z předchozích navigací. Jen tak lze porozumět filozofii výrobků Garminu.

Když odpovíte na otázky 2., 3. a 4. NE, přemýšlejte o koupi jiné značky než Garmin.
Pokud přesto chcete navigaci Garmin, která má většinu podstatných navigačních funkcí, musíte se poohlédnout po dražším modelu.
Ty levnější mají (navzdory marketinkovým řečičkám) podstatně omezeny navigační funkce. U dražších modelů dostanete jako bonus i spoustu funkcí, které s navigací nesouvisí.
Pokud neodoláte a koupíte levnější model, dostanete od Garminu mapy v celkové ceně cca Kč 7.200. Tento zázrak je rozšířen o možnost si za pouhé Kč 3.100 dokoupit tzv. doživotní aktualizaci mapy (v našem případě CityNavigator Eu).
Aktualizace má jen malou nevýhodu: čtyřikrát do roka musíte obětovat víkendový den, nebo den dovolené na stažení a instalaci nové mapy. Předpokládá se rychlé připojení k internetu a několik hodin strávených u počítače.
Pro snoby: dosud jsou k dostání loňské (staré) mapy za původní cenu! Kupujte, bodou dražší.
Pro pokrokáře: již dnes budete mít mapy verze r. 2010 (jsme v zemi, kde zítra již znamená včera).

Klasifikace alkoholu:

0.1L - demo
0.25L- trial version
0.5L - personal edition
0.7L - professional edition
1.0L - network edition
1.75L - enterprise
3L - for small business
5L - corporate edition
flaška domácí pálenky - home edition
štamprle nakonec - Service pack
ranní štamprle - Recovery tool
pivo - patch
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Josefk30 » 04.07.09 7:00 (So)

nuvi_joe napsal:Patero otázek nastávajícím uživatelům GPS Garmin
1. Jste počítačový laik ? ANO/NE
Pokud odpovíte ANO................ A nemusíte dále číst...

To by jste si měl odpovědět i Vy a nechápu proč odrazujete zbytečně od značky Garmin,samozřejmě není nejlepší,ale není ani nejhorší,záleží jen na požadavku majitele,co od navigace potřebuje.
Pepa
Josefk30

Registrace: 20.06.09 13:56 (So)

Odeslatod nuvi_joe » 04.07.09 7:10 (So)

Jsem také Pepa a mám Garmina. Na svém příspěvku navidím nic, co by "shazovalo" navigace Garmin. Jen suše konstatuji, co vše uživatele čeká...
A to jsem nezmínil složitou registrační proceduru, myslím že uživatelé - laici - nemají šanci. Znám i takové, kteří raději využili lhůtu na vrácení výrobku a přeběhli ke konkurenci. Škoda. Garmin je výborný, ale...

Což není negativní reklamou na Garmina ta spousta kňučení a volání HELP na fóru, nakonec i poslední průser s firmwarem? Všechny ty příspěvky uživatelů, kteří nepochopili jak se importují mapy a donekonečna se ptají na jedno a totéž ukazují, že přece jen něco Garmin zanedbal.
nuvi_joe

Odeslatod Romstar » 04.07.09 12:55 (So)

Zdravím, registrace a aktualizace map u Garmina není nic složitého. Jelikož často radím novým majitelům různých Garminů tak nemohu říci, že by aktualizace nezvládli. V poslední době nabývám přesvědčení, že čím toho majitel Garminu ví méně o pc tím lépe, protože udělá přesně to co napíši a pak jen dostanu děkovný mail.
Takže tato negativní kampaň co vede nuvi joe mi připadá zbytečná a pokud vidím nový příspěvek od tohoto človíčka tak vím co bude obsahovat. Spíše nevím kde takto zručný a počítačově vzdělaný člověk udělal chybu, že s registracemi a aktualizacemi měl takové problémy. Obrázek
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod nuvi_joe » 04.07.09 17:33 (So)

Vždyť píšu: šťastný ten člověk, kterému stačí k provozu ikona Kam vést? Protože vrtání se ve složkách Garmin nekončívá dobře.
Nedivím se tomu, že přispěvatelé do fóra, kteří se topí v problémech, nemají smysl pro nadhled a tím ani pro humor. A považují každý hlas, který nejásá, za "podivného človíčka".
Jací to jsou človíčkové, kteří založí téma "...nejde ..., to či ono..." a aniž by přiznali, co se stalo, tak vlákno ukončí "...už to funguje..."?

Jdu si dát jedno demo...
nuvi_joe

Odeslatod Path » 07.07.09 12:42 (Út)

Pro nuvi_joe: Jenom plácáte. A po přečtení několika vašich výtvorů jsem si nemohl nevšimnout, že raději píšete než čtete. Pokud zde ve fóru ještě jednou předvedete vaše slohové schopnosti nebo se příspěvek nebude týkat tématu, hledejte si pole působnosti v jiných vodách.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod tygyt » 13.07.09 15:58 (Po)

Chlapi, berte to s nadhľadom, ja som sa celkom dobre pobavil.Obrázek

Ale, aj keď ja sám Garmin používam,dokonca ho doporučujem známym k nákupu, tak veľa vecí ktoré napísal nuvi_joe sú pravda. Ale zase by som to toľko nenafukoval.Konkurenti Garminu majú tiež svoje chyby.Obrázek
tygyt

Registrace: 09.10.08 0:12 (Čt)

Zpět na Garmin: GPS přijímače