AC adapter nuvi 200 (vlastní výroba)

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: AC adapter nuvi 200 (vlastní výroba)

Odeslatod kamarad » 04.09.09 11:05 (Pá)

Pokud potřebuješ navigaci jen dobíjet, propojka mezi pinem 4 a 5 nemusí být. Je to ekvivalentní jako připojení k NB. Ta propojka je nutná jen tehdy, když používáš navigaci s externím napájením, bez propojky navigace přejde do režimu ext. zařízení.
kamarad

Registrace: 19.08.09 17:07 (St)

Odeslatod F.Komín » 05.02.12 11:14 (Ne)

zdzd napsal:Mini USB vidlice je běžně ke koupi, zhruba za bůra:
USB-MIN C M

Ale to je provedení, kde jen 4 piny jsou pájitelné. Ví někdo o typu, kde by i ten pátý šel připojit? Ono by stačilo, kdyby se dal mezi piny zaletovat SMD odpor.

Dodatek: Byla to náročná operace a samotného mě překvapilo, že pacient nezemřel, ale podařilo se mi upravit koupený kabel. Potvrdil se kvalifikovaný odhad, že hodnota odporu není nijak kritická. Použil jsem 10k a po připojení k počítači se navigace normálně zapne (tedy ne do režimu komunikace s PC).
F.K.
Naposledy editoval F.Komín dne 06.02.12 8:29 (Po). Počet editací: 1x.
F. Komín
F.Komín

Registrace: 02.02.12 16:06 (Čt)

Odeslatod F.Komín » 06.02.12 8:23 (Po)

tube napsal:Nebo do zapojení zapojit zenerovu diodu (pro stabilizaci) a bylo by to OK, pro ten 1Amper by to neměla být velká finanční zátěž...

Tohle je nesmysl. Pro takovéto proudy stabilizátor se ZD leda teoreticky. Když už tak integrovaný stabilizátor 7805.
F. Komín
F.Komín

Registrace: 02.02.12 16:06 (Čt)

Odeslatod hrasnak » 15.02.12 21:53 (St)

Dd, rád bych se zeptal, nabíjel jsem navigaci nuvi nějakou noname nabíječkou a navigace 2x zapla ani nenapsalo že to nabíjí a teď už jí vůbec nezapnu. Nevíte co se mohlo stát nebo nemá navigace vevnitř nějakou pojistku? děkuji
hrasnak

Registrace: 15.02.12 21:50 (St)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače