Prohlížení mapy v navigaci

Vše co se týká železa značky Garmin.

Prohlížení mapy v navigaci

Odeslatod vozbrouk » 13.06.09 13:22 (So)

Zdar, poslední dobou při prohlížení map v navigaci se mi stává, že se mi mapa otočí,
celou českou republiku mám vzhůru nohama nebo se natočí o 90 stupnů.
Potom mi to někdy dělá problém jak to vrátit, vyskočím z prohlížení a vrátím se a je to tam zase.
Pak se mi povede to nějak vrátit. Je to tím, že když zatáhnu prstem po displeji jinak než by se mělo,
celé mapy ozrcadlím.
Prosím poraďte jak to pak jednoduše vrátit a zda se s tím setkáváte.
Dík
Garmin Nüvi 760 + SanDisk-ultra II SDHC 8.0 GB, SW version 3.00, GPS verze 3.00
Mapy : City Navigator Europe NT 2009 + Atlas Czech 7 NT + TOPO Czech 2 Pro + Polsko Gmap 5.0 + Slovakia TOPOv2 + Slovakia Roads v5
Obrázek uživatele
vozbrouk

Registrace: 17.06.08 16:57 (Út)

Re: Prohlížení mapy v navigaci

Odeslatod nuvi_joe » 13.06.09 17:07 (So)

Nastavení zobrazení mapy:

Nástroje - Nastavení - Mapa - Zobrazení mapy: 3D, Trasou nahoru, Sever nahoru

Výše uvedené volby umožní definovat uživateli, jak má být mapa orientovaná. Pravděpodobně dochází k tomu, že poslední trasa, kterou jste prohlížel (nebo prohlížíte) mířila na jih a mapa se nastavila do režimu Trasou nahoru. Pokud máte nastaveno 3D, může to dělat "samovolně" při dočasném přepnutí mapy na 2D pomocí tažení prstem po dispeji (dolů).

P.S.
Když jedu jižním směrem v režimu "Trasou nahoru", mám sever "dole", protože mapa se na displeji otáčí automaticky.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Re: Prohlížení mapy v navigaci

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 13.06.09 19:56 (So)

mate porad tu 760?

u 765 mam podobny problem, ale ten je zpusobeny tim, ze 765 ma naprosto otresnou dotykovou vrstvu a kdyz zmacknete cudlik uprostred, tak nuvi zaregistruje stisk vlevo nahore. a vlevo nahore je takovy "bazmek" ktery umoznuje tocit s mapou. ale uz si nepamatuju, jestli tam takovyto bazmek ma i ta 760...
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače