nüvi 760 - poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Vyžadujete u GPS záznam projeté trasy (track log)?

Nevím, k čemu je to dobré
49
11%
Záznam trasy nepotřebuji
40
9%
Občas by se hodil, ale bez této funkce se obejdu
209
45%
Bez záznamu trasy ani ránu
167
36%

Celkem odpovědí : 465

Re: nüvi 760 - poprvé v ruce

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 16.12.08 15:04 (Út)

Path napsal:Vypínání nuvi při zobrazení "Loading maps..." je obvykle způsobeno velmi slabou baterií. Toto se začalo projevovat až u posledních verzí firmware - ve starších verzích fw bylo možné nuvi zadokované v držáku zapnout i s naprosto vytlučenou baterií. Stejný problém jsem řešil minulý týden u jednoho nuvi, které nebylo možné zapnout ani když bylo přikšírované k PC přes USB. Jakmile se dostatečně zvedla kapacita Aku, běželo jako po másle.

nevim jak ostatnim .. ale me to delalo i pri plne nabite baterii :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Matrix_One » 07.01.09 11:16 (St)

Mě také.
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Odeslatod yorg » 28.06.09 21:26 (Ne)

Vita napsal:jak bylo uvedeno výše - mapsource exportuje trasy do souboru temp.gpx v adresáři GPS\garmin\gpx
Trasy mohu do tohoto adresáře dát ve tvaru . gpx s libovolným názvem a trasu pak z nich dle potřeby importovat.

Pokud tyto soubory obsahují body, jsou všechny automaticky nahrány při startu GPS, tedy GPS po startu tyto soubory prohledá

Jiná cesta než fyzické vymazání souboru temp.gpx pro odstranění starých tras v Moje Data není? Myslím tím přímo v navigaci. Mi se způsob, jak toho docílit nedaří najít, tedy kromě uvedení navigace do výchozího stavu.

Ještě bych měl dotaz k věci, které moc nerozumím, proč se tak stalo.
V MapSource jsem si vytvořil 3 trasy pro výlety a nahrál je všechny do 760. Podle programu byly trasy úspěšně do navigace nahrány. Problém byl ráno, když jsem vlezl do auta a zjistil že u jedné trasy a zrovna té, kterou jsem chtěl jet, to byla trasa jen o výchozím bodě, nic víc. Ostatní body na trase zmizely. Pomyslel jsem si, že jsem asi něco pokazil a naklepal jsem potřebné přímo v autě a jel. Večer mi to nedalo a uložené trasy jsem si v MapSource otevřel a tam jsou všechny 3 trasy v pořádku.

A podotázka na téma RDS-TMC - v návodu se na straně 35 píše, že anténa má být na okně svisle. Mi tam docela vadila a tak jsem ji natáhl dole nad palubní deskou a aktualizace i tak proběhla. Chci se proto zeptat, zda má směr antény skutečně nějaký výrazný vliv na příjem.
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 28.06.09 21:48 (Ne)

nema. mam tu antenu pribliplou uz roky vodorovne s dolni stranou skkla, a funguje to bez zavahani. dokonce uz mi upadl i ten plastikovy konec, co to ma na konci, a mam tam jen holy kus dratu (a uzlik, aby se to nevyvlekalo z prisavky), a funguje to porad.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Path » 29.06.09 1:24 (Po)

yorg napsal:Jiná cesta než fyzické vymazání souboru temp.gpx pro odstranění starých tras v Moje Data není? Myslím tím přímo v navigaci. Mi se způsob, jak toho docílit nedaří najít, tedy kromě uvedení navigace do výchozího stavu.

Pokud máte na mysli trasu a ne tracklog (protokol cesty), pak její odstranění je možné přes Nástroje > Moje data > Odstranit Trasy, následně vyberete trasu, kterou si přejete odstranit a pak klepnete na tlačítko Vymazat. Volba Odstranit trasy je dostupná pouze, pokud nějaká plánovaná trasa existuje. Maximálně je možné uložit 10 plánovaných tras.

yorg napsal:Ještě bych měl dotaz k věci, které moc nerozumím, proč se tak stalo.
V MapSource jsem si vytvořil 3 trasy pro výlety a nahrál je všechny do 760. Podle programu byly trasy úspěšně do navigace nahrány. Problém byl ráno, když jsem vlezl do auta a zjistil že u jedné trasy a zrovna té, kterou jsem chtěl jet, to byla trasa jen o výchozím bodě, nic víc...

Trasu je nutní do nuvi nejprve importovat, a to volbou Nástroje > Moje data > Importovat trasu ze souboru. Tímto dojde k přenosu trasy z gpx souboru do vnitřní paměti nuvi. Provedete-li např. hard resetem tj. odstranění uživatelských dat, trasy se odstraní také. Importovat je možné max 10 tras.

Obě dvě varianty jsem pro jistotu opět vyzkoušel s poslední verzí firmware a vše funguje, jak má.

yorg napsal:A podotázka na téma RDS-TMC - v návodu se na straně 35 píše, že anténa má být na okně svisle. Mi tam docela vadila a tak jsem ji natáhl dole nad palubní deskou a aktualizace i tak proběhla. Chci se proto zeptat, zda má směr antény skutečně nějaký výrazný vliv na příjem.

Není to nezbytné. Výrobce se k umístění antény staví obecně, ale vodorovná poloha je v naprosté většině případů dostatečná. Jsou vozidla, jejichž přední kapota je nad úrovní nejzazšího (nejnižšího) místa palubní desky - spodní části čelního skla a zde může být FM signál částečně zastíněn. Záleží pouze na konstrukčním řešení vozidla. Z tohoto důvodu výrobce doporučuje svislou polohu antény. Pokud nemáte problémy s příjmem signálu, nemá význam anténu přemisťovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod yorg » 09.07.09 19:02 (Čt)

Pokusím se dotaz upřesnit.

Path napsal:Pokud máte na mysli trasu a ne tracklog (protokol cesty), pak její odstranění je možné přes Nástroje > Moje data > Odstranit Trasy, následně vyberete trasu, kterou si přejete odstranit a pak klepnete na tlačítko Vymazat. Volba Odstranit trasy je dostupná pouze, pokud nějaká plánovaná trasa existuje. Maximálně je možné uložit 10 plánovaných tras.

Ta volba, alespoň u mne, odstraní pouze naimportovanou trasu. Trasa ale v "Moje data > Importovat trasu ze souboru" i nadále zůstane. Dotaz se týkal toho, zda ji lze natrvalo odstranit z navigace jinak než fyzickým vymazáním souboru temp.gpx. Tedy, aby se už trasa dále k importu nenabízela.

Path napsal: Problém byl ráno, když jsem vlezl do auta a zjistil že u jedné trasy a zrovna té, kterou jsem chtěl jet, to byla trasa jen o výchozím bodě, nic víc...

Trasu je nutní do nuvi nejprve importovat, a to volbou Nástroje > Moje data > Importovat trasu ze souboru. Tímto dojde k přenosu trasy z gpx souboru do vnitřní paměti nuvi. Provedete-li např. hard resetem tj. odstranění uživatelských dat, trasy se odstraní také. Importovat je možné max 10 tras.

Obě dvě varianty jsem pro jistotu opět vyzkoušel s poslední verzí firmware a vše funguje, jak má.

Já jsem se ji opakovaně snažil naimportovat, vždy ale po [strike]importu[/strike] spuštění obsahovala jen výchozí bod, zbytek trasy chyběl. Přitom v MapSource byla při následné kontrole po obnově z uloženého souboru celá správně a předchozí export do navigace proběhl úspěšně. Hard Reset navigace jsem neprováděl. Pravdou je, že další test s exportem jsem už neprováděl a trasu jako dále nepotřebnou vymazal, takže už to nemám dnes jak ověřit. Mám za to, že se jednalo o nějakou ojedinělou chybu. Jinak si to vysvětlit neumím.
Naposledy editoval yorg dne 09.07.09 20:30 (Čt). Počet editací: 1x.
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod yorg » 09.07.09 20:27 (Čt)

Tak se mi podařilo tu trasu přece jen najít.

Nejdříve ale k první části dotazu. Měl jsem před pokusy v navigaci 3 trasy. Nalezenou trasu Test jsem z MapSource exportoval do navigace a 3 původní trasy (pro pozdější import) zmizely a byla tam už jen ta jediná Test, kterou jsem tam zrovna nahrál. Na ní jsem chvíli testoval tu trasu a pak znovu z MapSource exportoval stejnou trasu. Toto je výsledek
Obrázek
Po dalším restartu navigace už tam je ale trasa Test jen jednou.

K druhé části.
Trasu Test jsem naimportoval v navigaci v Moje data
Obrázek
trasu zvolil
Obrázek
byla tam
Obrázek
Trasu jsem spustil a toto je výsledek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod Path » 10.07.09 15:24 (Pá)

Proč tam máte 2x test nevím. Neposlal jste ji tam dvakrát? Zkoušel jste to vícekrát? Co se týká nulové vzdálenosti na trase... z obrázků to chápu tak, že jste byl zrovna v cíli. Pokud s tím máte ještě nějaké potíže, bude asi nejlepší, když ten soubor s plánovanou trasou zazipujete a přiložíte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod yorg » 12.09.09 11:23 (So)

Pokusím se oživit dotaz k trasám vytvořeným v MapSource a exportovaným do naigace:
lze natrvalo odstranit z navigace jinak než fyzickým vymazáním souboru temp.gpx.

mám tím na mysli přímo z navigace.
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 12.09.09 11:25 (So)

jde. nahranim jinych tras z mapsource. ale poikud se chcete dostat do stavu, kdy budete mit k importu nula tras, tak jedine smazanim souboru.
Tragedie_v_JZD

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače