nüvi 760 - poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Vyžadujete u GPS záznam projeté trasy (track log)?

Nevím, k čemu je to dobré
49
11%
Záznam trasy nepotřebuji
40
9%
Občas by se hodil, ale bez této funkce se obejdu
209
45%
Bez záznamu trasy ani ránu
167
36%

Celkem odpovědí : 465

Re: nüvi 760 - poprvé v ruce

Odeslatod Anonymous » 08.10.08 22:55 (St)

aaa, tento problem take mam. ale neni to od zacatku. tento "problem" se zacal dit nekdy od firmwaru 4.0 . nekdy mi nuvi, pokud ho zapnu v aute v drzaku, ani nenabehne.

myslim, ze to nesouvisi s rds. kdyz totiz nuviiho v drzaku vypnu .. a pak zase zapnu, tak uz nabehne ok :)
Anonymous

Odeslatod Matrix_One » 08.10.08 23:51 (St)

Me prave v drzaku ani po vypnuti nenabehne. Udelam hromadu zapnuti a vypnuti a nic :(Obrázek
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Odeslatod Path » 10.10.08 2:21 (Pá)

Bohužel nemám po ruce žádný držák pro Nuvi 760, abych mohl tuhle informaci potvrdit. V mém okolí si nikdo na takové chování zatím nestěžoval. Děje se to opakovaně? Nejde pouze o zavedení aktualizovaného sw pro TMC, které vždy nějakou chvíli trvá? Může to také souviset s poslední verzí firmware, která není bez chyby.

Co se týká bluetooth, zkuste zařízení odstranit a znovu spárovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Matrix_One » 10.10.08 11:42 (Pá)

Mám vyzkoušené, že mi to dělalo i v předchozích verzích. A aktualizace sw RDS-TMC probíhá vždy až po úplném naběhnutím navigace. Mě to "vytuhne" při zobrazené hlášce "loading maps". Já se spíš domnívám, jestli to nezpůsobuje to, že to při spuštění v drýáku začne vyhledávat stanice RDS a tahat zprávy, ale opravdu jen hádám. Zkusím ještě zapnout v držáku navigaci s odpojenou RDS-TMC a uvidím, toi sem ještě nezkoušel.
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Odeslatod Anonymous » 10.10.08 12:02 (Pá)

Ja se pridam,pri zapnuti navigace se me to obacas stava taky,skoncim na hlasce loading maps a konec,je problem i navigaci vypnout,fw 4,1.Je to cca 1x z 20 zapnuti ... tak jsem to moc neresil,ale je to neprijemne.
Anonymous

Odeslatod breces » 10.10.08 13:36 (Pá)

Přidávám se k Petr_ Prakticky stejný problém. Garmin 760 mám od konce září, na začátku října updatováno na fw 4.1 a od té doby stejné příznaky. Zpočátku jsem hledal souvislost s chybou na SD kartě - to se neprojevilo, chová se stejně s SD kartou i bez ní. Na SD kartě (2 GB)mám TOPO Czech2 a pár POI bodů (3 MB), v navigaci Atlas Czech 7 NT a CNE NT 2008.
Nüvi 760 Lifetime, Atlas Czech 8.1 NT, TOPO Czech 3, Adresy v1, CNEU NT 2010.20
breces

Registrace: 26.09.08 8:07 (Pá)

Odeslatod Path » 10.10.08 18:41 (Pá)

Vypínání nuvi při zobrazení "Loading maps..." je obvykle způsobeno velmi slabou baterií. Toto se začalo projevovat až u posledních verzí firmware - ve starších verzích fw bylo možné nuvi zadokované v držáku zapnout i s naprosto vytlučenou baterií. Stejný problém jsem řešil minulý týden u jednoho nuvi, které nebylo možné zapnout ani když bylo přikšírované k PC přes USB. Jakmile se dostatečně zvedla kapacita Aku, běželo jako po másle.

Jestli se jedná o bug nebo nově přidanou ochranu, to bych teď pouze spekuloval. Pokud bychom vycházeli z množství reklamovaných nuvi, které byly poškozeny neúplném flashnutí software (firmware, gps sw, TMC, BT) způsobené vypnutím zařízení z důvodů slabé baterie, nedivil bych se, kdyby se jednalo právě o nově přidanou ochranu.

Vypnutí určitě nebude způsobovat načítání dopravních informací (GTMxx - RDS TMC). Dopravní informace se načítají až po úplné inicializaci FM přijímače, který vždy vyžaduje externí napájení. Samotná aktualizace nové verze obslužného software pro tento GMT přijímač (přepis instrukční sady v ROM) ale může také vyžadovat plné nabití baterie, přestože je nuvi připojeno k externímu napájení, a to opět z důvodu možné ochrany před úmyslném či neúmyslném odpojení od zdroje před jejím dokončením.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 15.12.08 20:50 (Po)

Zdravim Garminoveho boha :) Take jsem si poridil Garmina 760, po dlouhem premysleni. No a testuju a testuju a prichazim na par nedostatku.

1) Kdyz zapnu GPS tak se mi v 50% poctu zapnuti kousne pri nacitani map, jak pise Loading maps....a pak se to pocesti - nahravam mapy...tak to nabehne hned...Ale nekdy se to proste kousne, zustane tam jen Loading maps a nenabehne...To me dost stve,ale mel jsem trpelivos a tak sem ji nechal kousnutou a asi cca po 3 minutach nabehla, ale proc to dela? V baterii to neni, testoval jsem to hned za sebou. FW 4.20 , audio 2,0 , GPS SW 2,80, Bluetooth 3,4

2) Pomalost zobrazeni detailu v mape. Nevim jestli je to i u jinych vyrobcu ale me to prijde dost zabrzdeny....Zkuste nekdo zadat trasu Prosec (chrudim) do Praha podoli....No nez to ta GPS prechroustala, to byla doba a pak jsem se zdesil kdyz mi vyjela trasa a asi 10 sekund trvalo nez se vubec objevily nazvy mest. Je to OK?

3) Projekce nebo FPS nebo ja nevim jak bych to nazval.....Prijde mi to dost trhany i pri plnym signalu, ale nevim jestli se mi to nezda, proste mam pocit ze napr. MIO mi prijde o dost plynulejsi....

Mate tyto problemy taky? Dekuju za odpoved.

Jinak citlivost displeje je vazne mala :) A diky za ten navod jak ho zkalibrovat
Anonymous

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 15.12.08 23:25 (Po)

1) znamy problem. objevil se s jednim updatem firmwaru. u me konkretne se to teda stavalo jen kdyz jsem ho poustel a byl pripojeny do nabijecky.

2) tenhle garmin jeste obnovuje jenom jednou za sekundu. dalsi vec - nazvy mest apod se zobrazuji jen od urciteho detailu . pokud mate prilis male detaily a jeste velky zoom, tak se ta jmena nezobrazi. pokud jste se behem tech 10 sekund pohnunl treba ke krizovatce a navigace zacala zoomovat, tak uz se objevily. jinak se mi nezda, ze by nestihal (jezdil jsem s nim rok)

3) zatimco xx5 kove rady navigaci uz obnovuji obrazovku plynule, tak xx0 rada jeste zobrazuje pevne obrazky po 1sec.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Romstar » 16.12.08 9:04 (Út)

Zdravím, také jsem se setkal s tím, že 760tka načítala mapy a nenaběhla. Vyřešil jsem to tím, že jsem udělal restart dlouhým podržením zapínače vlevo cca 30 vteřin a tento problém zmizel. Gps nebyla moje a myslím, že to bylo způsobeno vypnutím gps při vypočtené trase to je můj názor. Já vždy než vypnu mou Nuvi 660 tak napřed ukončím trasu, ale 660 nemá problém i s tím, kdybych to udělal s vypočtenou trasou.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače