nüvi 760 - poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Vyžadujete u GPS záznam projeté trasy (track log)?

Nevím, k čemu je to dobré
49
11%
Záznam trasy nepotřebuji
40
9%
Občas by se hodil, ale bez této funkce se obejdu
209
45%
Bez záznamu trasy ani ránu
167
36%

Celkem odpovědí : 465

Re: nüvi 760 - poprvé v ruce

Odeslatod mpětka » 31.05.08 1:07 (So)

Prosím o pomoc ... nevím, jak na body zájmu POI. Nejdříve jsem si z POI.cz stáhnul různé body a ty pak přes POILoader nahrál na SD kartu. V navigaci ale nemůžu žádné moje POI najít ... nejsou ani v položce Různé ... Když jsem jí zapnul a vypnul, tak se objevilo okno s dotazem zda body POI nainstalovat do navigace, aby se mohly zobrazit i po vyjmutí karty a tak jsem dal OK. Proběhla instalace, ale body v příslušné složce pořád nejsou ... Co dělám špatně ?
mpětka

Registrace: 30.05.08 13:43 (Pá)

Odeslatod mpětka » 31.05.08 23:58 (So)

Tak problém vyřešen Obrázek
mpětka

Registrace: 30.05.08 13:43 (Pá)

Odeslatod Anonymous » 02.06.08 21:34 (Po)

Ahoj lidi, nevíte jak z navigace muvi 760 dostat záznam projeté trasy ?

Bylo by super kdyby to umělo i při jízdě na kole, prostě jedeš přírodou, navigace je zapnutá, ale
není nastavena navigovat. Zda to si to pamatuje, kudy jsem jel.
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 02.06.08 21:36 (Po)

Prosim Vas, v servisnom menu hlasky su v AJ, alebo to ma lokalizaciu. Dik
Anonymous

Odeslatod Vita » 02.06.08 22:17 (Po)

projetou trasu si stáhneš do Mapsource - a je mu šuma fuk, jestli jedeš na kole....
a servisní menu s překladem ? to bych se divil....
ne servisní menu se nepřekládá.
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Odeslatod Vita » 07.06.08 21:18 (So)

jak bylo uvedeno výše - mapsource exportuje trasy do souboru temp.gpx v adresáři GPS\garmin\gpx
Trasy mohu do tohoto adresáře dát ve tvaru . gpx s libovolným názvem a trasu pak z nich dle potřeby importovat.

Pokud tyto soubory obsahují body, jsou všechny automaticky nahrány při startu GPS, tedy GPS po startu tyto soubory prohledá
Vita

Odeslatod Anonymous » 31.08.08 0:30 (Ne)

Jen bych se rád informoval u nuvi 760, jestli je možné nastavit jas displeje nějakým rychlým (grifem) Obrázek jako například u modelu 660, Díky za odpověď
lubos.rajt@seznam.cz
Anonymous

Odeslatod Path » 31.08.08 2:08 (Ne)

Bohužel. Pouze přes Nástroje > Nastavení > Displej > Jas. Pro tyto účely by se určitě další hardwarové tlačítko hodilo.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Vita » 31.08.08 9:56 (Ne)

Odhad příjezdu do cíle - na starší GPS se nastavovalo auto-dodávka ... a jiné. To 760 nemá. Ale nikdy mne nenapadlo se tím zabývat. 760 se mnou jezdí v karavanu a to že mi sedí čas příjezdu jsem bral jako samozřejmost.
Nyní jela 760 vyjímečně ve slušném osobáku - a hned za městem začala čas příjezdu do cíle po minutkách zkracovat. V půli cesty jsme zastavili a GPS se vypnula - asi proběhl přepočet, čekal jsem jak zkrátíme čas dojezdu v druhé půlce cesty po dálnici - ale čas se už nehnul. Na zpáteční cestě to opět byl téměř přesný odhad.

Algoritmus tedy sleduje rychlost jízdy a asi si počítá nějaký koeficient oproti přednastavené rychlosti té které silnice. A přizpůsobí se poměrně rychle typu auta a stylu jízdy řidiče.
Vita

Odeslatod Anonymous » 08.09.08 11:47 (Po)

Zajímalo by mě, jak by se měla chovat navigace (nüvi 760, FW 4.00, Šmidra, Atlas 7NT) v následujících případech:

1. Sjíždím od Bechyně do Tábora po mostě přes Lužnici a těsně za mostem se hlavní ulice ohýbá prudce doprava. Já ale jedu, jak je naplánováno i logické, rovně do vedlejší ulice. Měla by navigace něco hlásit? Třeba "jeď rovně"?
Na mapě v odkazu je hlavní označena červeně a vedlejší zeleně.
http://www.asymetric.cz/images/1.png

2. O kousek dál přijíždím v Táboře na křižovatku. Hlavní silnice vede zleva od vodní plochy a pokračuje doprava na Budějovice. Já přijíždím od Bechyně po vedlejší ulici, chci jet na Prahu a tedy odbočuji vlevo. Navigace ale mlčí, jako by tato křižovatka neexistovala. Je to chyba navigace, mapy nebo prostě vlastnost?
http://www.asymetric.cz/images/2.png
Anonymous

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače