Oregon 400t jako autonavigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Oregon 400t jako autonavigace

Odeslatod _Ja » 16.05.09 17:30 (So)

Chci se podělit o zkušenosti s používáním Oregona jako autonavigace. Předně musím upozornit, že Vás určitě dovede do zvoleného cíle, ALE někdy pěkně oklikou. Např. na mojí léta naježděné trase dlouhé 37 km mě Oregon navigova po nesmyslných objížďkách po místních komunikacích - trasa se tak prodloužila na 54 km. Někdy když jsem sjel z Oregonem vypočítané trasy, tak mě po přepočítání vedl na několik kilometrů vzdálené místo, kde mě nesmyslně otočil a vrátil na místo kde jsem ho "neposlechl". Přitom trasa mnou zvolená byla o 10 a více kilometrů kratší a po lepších silnicích. Jednou se mě stalo, že jsem už byl asi 5 km od cíle, ale jel jsem podle svýho-a Oregon mě "potrestal" tím, že začal navigovat po trase kterou bych si zajel asi 25 km.
Pro navigaci používám mapu Topo Czech v 2 Pro, nebo topomapu Evropy. Jako prioritní mám nastavenou nejrychlejší trasu (čas). Nevím jestli někde v nastavení nedělám chybu, protože tyto výsledky jsou dost žalostné. Vím že Oregon je hlavně outdorová navigace, kde si vede dobře, ale i tak se mě tyto nedostatky jeví jako neomluvitelné. Asi 3x se mě stalo, že se navigace vypnula, ale ne před kruháčem, jak tady někteří psali, ale na volné silnici mezi městy. Normálně jezdím s MIO C520, kde mám nainstalované iGO8, ale pro zajímavost jsem si vyzkoušel Oregona a toto jsou moje zkušenosti po týdnu používání Oregona v autě.
_Ja

Registrace: 18.04.09 6:20 (So)

Re: Oregon 400t jako autonavigace

Odeslatod Romstar » 16.05.09 19:36 (So)

Vypadá to, že máte v objížďkách zadané vyhýbání Dálnicím což znamená i silnicím 1 třídy. Obrázek
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod _Ja » 16.05.09 20:54 (So)

Ano,dálnice mám zakázané, ale všechny moje běžné jízdy jsou po silnicích II. a III. třídy. A Oregon se jim nevyhýbal, pouze volil nesmyslné zajížďky.
_Ja

Odeslatod Jarous1 » 17.05.09 1:00 (Ne)

Povolit dálnice, zakázat placené Obrázek
V Garminech je to nějak celé zmatené... Oregon mi to dělá, i předchozí Vista HCx se tak chovala...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod _Ja » 17.05.09 18:25 (Ne)

Je to ono!!!!Obrázek Povolit dálnice a zakázat placené a Oregon naviguje jak z praku !!! To by mě nenapadlo. Díky za radu !!!Obrázek
_Ja

Zpět na Garmin: GPS přijímače