Garmin 765t

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin 765t

Odeslatod qak » 24.07.09 16:51 (Pá)

Díky za odpověď, ale na tohle forum je odkaz už dřív. Já jen hledám jak odstranit výše jmenovaný soubor, pokud se připojím jako "userů tak se v navigaci tento soubor nenachází, pokud jsem v servisním menu tak se navigace nenapamuje...
qak

Registrace: 24.07.09 8:47 (Pá)

Odeslatod Path » 24.07.09 16:57 (Pá)

Přiznám se, že vašemu dotazu moc nerozumím. Chcete nahrát zpět původní firmware? Evropský?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod qak » 24.07.09 19:04 (Pá)

ne chci nahrát TW firmware.. ten mám stažený, a všude je psáno, že se z garminu má odstranit viz: Before uploading:
- delete GUPDATE.GCD file or backup it to go back to original firmware. tento soubor prostě v garminu nemůžu najít neob nevim jak ho najít. Díky
qak

Odeslatod Path » 24.07.09 19:08 (Pá)

GUPDATE.GCD je ve složce Garmin. Pokud ho tam nemáte, pak není co řešit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod qak » 24.07.09 19:12 (Pá)

ne e není tam.. ale jsem v klasickém připojení jako user.. ještě se psalo něco o připojení v servisním modu... proto jsem takhle pátral
qak

Odeslatod Path » 24.07.09 23:15 (Pá)

Než se pustíte do flashování firmware, měl byste nejprve znát všechny souvislosti. Minimálně, k čemu slouží soubor GUPDATE.GCD, kde ho hledat a jak jej získat. Dále co je to připojení přes ovladače USB a co USB MASS STORAGE, plus k čemu je diagnostický režim. Zde ve fóru najdete informací až až. Dejte si tu práci, hledejte a prostudujte, co můžete. Vždy byste měl vědět co děláte, jinak se z vaší navigace může stát obyčejná podložka pod dveře.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod qak » 28.07.09 13:57 (Út)

Dobrý den, připojení přes usb mass storage mně něco říká a přes usb drivery také, ale přestože připojuji navigaci v diagnostickém režimu přes usb drivery které jsou korektně instalovány ( může být problém ve vistách??) se jednotka nezobrazí. Gupdate.GCD- předpokládám, je to soubor který shromažďuje data o provedených updatech a na jejich základě se instalují nové aktualizace. Pokud se pletu opravte mně... a protože nechci výše zmiňovanou podložku pod dveře.. se snažím dopátrat. Díky
qak

Odeslatod Path » 28.07.09 22:23 (Út)

GUPDATE.GCD je binární soubor, který obsahuje obraz firmware. Pokud loader při zapnutí přístroje tento soubor detekuje, ověří jeho verzi. Pokud je novější, přehraje starý firmware touto novou verzí.

Nic jiného než firmware soubor GUPDATE.GCD neobsahuje. V souvislosti s problematikou flashování tchajvanského fw se doporučuje tento soubor odstranit z jediného důvodu a to, že tchajvanský fw nese nižší číslo verze než oficiální fw. V praxi to znamená, že i když přes USB driver nahrajete tw fw do paměti přímou cestou, po restartu loader detekuje GUPDATE.GCD a opětovně ho nahraje.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače