255W a POI v jakemkoliv měřítku mapy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: 255W a POI v jakemkoliv měřítku mapy

Odeslatod Path » 05.01.11 23:29 (St)

Bohužel to teď nemám na čem otestovat. Poslední 205W, kterou jsem měl k dispozici se mi odporoučela kamsi a asi chvíli potrvá než seženu to, co potřebuji k opravě. Trpělivost...
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod badina » 06.01.11 8:05 (Čt)

Klídek, pohoda. Já se i bez toho upozorňování obejdu. Hlavní je, že se dostanu z bodu "A" do bodu "B" :-)
Obrázek uživatele
badina

Registrace: 04.01.11 19:17 (Út)

Odeslatod Path » 06.01.11 15:18 (Čt)

Nakonec jsem nuvi 205W (HwiD 835, Fw 4.00) rozhýbal, už pracuje tak jak má a pustil jsem se do testíku.

Výsledek s gpi se vůbec nemusí ztotožňovat s vaší navigací 255W, ale jak už jsem uváděl, nemám ji po ruce. Třeba to vyzkouší ještě někdo jiný.

Vaše POI neobsahují ani ve vlastní definici ani v názvu souboru gpx informaci o proximity (upozornění), proto je nutné upozornění definovat ručně přímo v POI Loaderu, kde jsem nastavil upozornění při vzdálenosti 300 metrů (viz obr.) Pozor, nejedná se o upozornění v celém rádiusu, ale o tzv. Along Road (více informací zde), takže testujte na POI, které leží přímo u silnice po které jedete nebo na které spouštíte simulaci.

POL Loader: 2.5.4 (s dodatečně dohraným souborem sox.exe pro přiložení wav)

Obrázek

Nejprve jsem vyzkoušel interní upozornění, resp. bez souboru wav a navigace při přiblížení k bodu reagovala tak jak měla. Zobrazil se varovný červený pruh a zazněl zvukový alarm (Agressive Tone). V popisku POI se správně zobrazila informace o způsobu upozornění (červeně jsem orámoval):

Obrázek Obrázek

Hotový gpi soubor pro tento případ najdete níže pod názvem GPI_proximity_300m_internal_gong.rar

Následně jsem zkusil přidat pro upozornění wav soubor (mp3 toto nuvi přehrávat neumí, proto wav) s naprosto identickým nastavením v POI Loaderu. Zvukový soubor WAV se přehrál korektně. Výsledný gpi soubor jsem přibalil do GPI_proximity_300m_external_wav.rar.

Co se týká zobrazení symbolu, ani tady nebyl žádný problém. Jen se ve 3D zobrazí až při spuštění alarmu. Ve 2D zobrazení se symboly zobrazují v měřítku 80 metrů:

Obrázek

Všechny zdrojové soubory, resp. gpx, bmp i wav jsou ke stažení také (pouze jsem přidal wav).

GPI_proximity_300m_internal_gong.rar

GPI_proximity_300m_external_wav.rar

SOURCE_gpx_bmp_wav.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod badina » 07.01.11 8:11 (Pá)

Tak jsem večer měl chvíli čas a testoval.

V Souvislosti s Along Road mě seplo. Protože jsem jel vždycky kolem OMV na dálnici, jak v testu tak ve skutečnosti, tak jsem se podíval, kde je definice bodu a ejhle! Benzínka je definovaná na obslužné komunikaci vedle dálnice a v tom je ten zakopaný pes.

Zkuste:
OMV Jihlava-Pavov, D1, 110km směr praha
OMV Vrbova Lhota, D11 směr praha i směr Hradec

Ani na jednu (další jsem nezkoumal) z těchto benzínek 255W neupozorňuje. Domnívám se, že to je způsobeno tím, že sice je benzínka "na trase" , ale je vedle na obslužné komunikaci a tedy není přímo na trase kudy mě 255W vede. Pravděpodobně je benzínka mimo dosah funkce Along Road. Along Road má nejspíš definované nějaké okolí do jakého body "na trase" ještě považuje, že jsou na trase. V uvedeném příkladu jsou pravděpodobně za touto hranicí.

Přikládám obrazovky Vrbová Lhota
Vrbova lhota.zip
Obrázek uživatele
badina

Odeslatod Path » 07.01.11 13:38 (Pá)

Zkusil jsem POI OMV Jihlava-Pavov, D1, 110km směr praha a je to přesně ten případ, kdy Along Road v POI Loaderu motá uživatelům hlavy.

Podle obrázku je dálnice od tohoto POI v rádiusu 300 m krásně dostupná (jízda směr Praha - zprava doleva), ale jedná se už o jinou komunikaci. Takže ani mně, ani nikomu jinému navigace na takto kompilovaný POI při jízdě po dálnici nezareaguje varováním.

Obrázek

Zkuste vytvořit bod mezi pumpou a dálnicí, resp. mezi komunikací vedoucí k pumpě a dálnicí a test opakujte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 07.01.11 13:54 (Pá)

Nakonec jsem to otestoval, a výsledek je jednoznačný. Jiný POI, který leží mezi dálnicí a příjezdovou cestou pracuje správně (symbol zvonku):

Obrázek

Zde je zkompilovaný gpi soubor s přidaným bodem pod názvem TEST (viz obrázek). Zvukové upozornění je ve WAV:
gpi_pridan_bod_test.rar
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod badina » 07.01.11 14:46 (Pá)

Myslel jsem si, že to bude v případě opravení polohy fungovat. Pak si dovoluji upozornit že na http://www.poi.cz jsou, kromě radarů ležících přímo na trase, ostatní uživatelská POI k nepoužití pokud například náhodou nejedu skrz rozhlednu, hrad, zámek, ve městě kolem bankomatu atp. Tyto body budou většinou totiž mimo hlavní trasu a navigace tedy neupozorní. Bez této funkce se obejdu. Na druhou stranu v případě upozorňování na různá POI v okruhu 300m ve městě by se nejspíš z navigace stala otravná pípací krabička.

Asi zůstanu u původního, kdy jsem tam OMV měl jen pro to abych věděl která je v dané lokalitě nejblíž ;-) a bez upozorňování. Většinou uvidím ten jejich stožár dřív než navigace Obrázek
Obrázek uživatele
badina

Odeslatod Path » 07.01.11 14:55 (Pá)

Ono je taky na zvážení, jestli POI vůbec ozvučovat. Nicméně smyslem testu bylo prokázat, zda se navigace chová korektně a zda je definice POI v pořádku. Dosud jste nezmínil, zda se vám wav vůbec přehrává.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod badina » 07.01.11 19:50 (Pá)

Já hlava děravá, já to sem nenapsal hned, jak jsem to vzjistil. Tak to musím napravit.

Ano navigace 255W, pokud je POI definován tak, že není na obslužné komunikaci mimo hlavní trasu (a je tedy AlongRoad), upozorňuje jak graficky tak i přehraje uživatelské ozvučení v gpi.
Obrázek uživatele
badina

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače