Aktivně napájený stojánek Garmin

Vše co se týká železa značky Garmin.

Aktivně napájený stojánek Garmin

Odeslatod luboš » 23.02.09 22:10 (Po)

Na netu jsem objevil pevný napájený stojánek který lze napevno přidělat na palubní desku - je o něm i článek na http://www.navigovat.cz . Nemáte ho již někdo namontovaný ? V příloze posílám článek o něm. L.
pevný stojánek.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
luboš

Registrace: 31.01.09 21:51 (So)

Re: Aktivně napájený stojánek Garmin

Odeslatod Path » 23.02.09 22:17 (Po)

Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod luboš » 23.02.09 23:44 (Po)

To je sice pěkné že byl uveřejněn již v prosinci 2008 ale já se ptám na zkušenosti někoho kdo si ho již pořídil!!! Ozvěte se prosím kdo už ho má.Obrázek
luboš

Odeslatod Path » 24.02.09 0:30 (Út)

Jaké zkušenosti potřebujete ke stojánku znát? Je to v podstatě tělo stojánku, jak znáte z nuvi 760, ale v tomto případě si ho můžete umístit kamkoli na palubní desku, kterou ovšem musíte nejprve provrtat. Výhoda spočívá v ukrytí veškeré kabeláže. Držel jsem jej několikrát v ruce, vypadá standardně, ale do palubky vrtat nehodlám a zůstávám tak u špuntu, který se ale sem tam odlepí. Zadní část stojánku je s držákem propojena pomocí usb kabelu, který by asi šel zaměnit s kabelem, který má jiný konektor (pro jiný model Garmin), ale pochybuji, že takový kabel bude k sehnání. Fixace na řadu 7xx tak může být pro někoho limitující.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod luboš » 24.02.09 16:54 (Út)

Zajímá mne to jak je vyřešena anténa - píšete že veškerá kabeláž je skryta pod palubní deskou ale o anténě nic. Stojánek má mít integrovaný RDS TMC přijímač a kde je anténa ??? Přijímač na původním napájecím kabelu dodávaném k navigaci G760T je umístěn cca 5 cm od zásuvky do stojánku a z něj je 78 cm anténa . To tenhle přijímač nemá anténu??? Na obrázcích na http://www.navigovat je vidět zespodu stojánku několik barevných drátů a né jen napájení 12 V SS. Než něco objednám za 1700Kč. tak o tom chci vědět co nejvíce. Stojánek chci umístnit v Mazdě 6 na víko schránky ve středu palubní desky a to klidně provrtám protože přívodní kabel vedený po středu palubní desky přes ovládání klimatizace a další ovládací prvky dolů do zásuvky zapalovače prostě nesnáším. Díky za trpělivost se mnou. Luboš
luboš

Odeslatod Sally » 24.02.09 21:55 (Út)

...mno tak když nesnášíš kabely uprostřed, tak proč si nedáš GPS na vhodnější místo k levému sloupku?
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod luboš » 24.02.09 22:46 (Út)

Zrovna tak nesnáším když mi někdo radí kam si mám navigaci dát a ne jak ten stojánek má vyřešenou anténu přijímače RDS TMC. Samozřejně jsem zkoušel jezdit s ní vlevo už kvůli té anténě ale když jsem zjistil že se vyrábí tento stojánek který umožní mít navigaci tam kde mi to nejvíc vyhovuje tak to tam chci mít.Jestli nevíš jak stojánek vypadá tak neraď.
luboš

Odeslatod Path » 25.02.09 11:44 (St)

To co píše Sally je osvědčená věc. Taky vozím Garminy u levého sloupku a žádné problémy s kabeláží nemám. Vše pěkně skryto i se standardním stojánkem. Tedy jak kdy. Pokud testuji více kousků naráz, pak se nemám kde hnout.

No ale k tomu stojánku. Kabeláž je vedena dnem stojánku a obsahuje kabel pro připojení napájení a samici miniUSB, do které se připojí TMC přijímač nebo GPS-Buddy. Napájecí abel je tak rozdvojen do Y. Stojánek se prodává ve dvou variantách, s TMC přijímačem a bez TMC přijímače. Konkrétně se jedná o GTM 12 (PN: 010-00570-00), který je cca 12 cm dlouhý a nedělá problém jej v palubce skrýt. Otázkou je nakolik bude vaše palubka zastíněna. Pokud by byl problém se samotným příjmem RDS TMC signálu, můžete pak pak zkusit ještě jinou variantu a tou je anténa GMT 10/11 (z hlavy vám teď neřeknu, která z nich je určena pro Evropu, ale můžu se doma u té své podívat).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod luboš » 25.02.09 18:46 (St)

Díky za odpovědi na mé otázky . Vyřešil jsem to tak že jsem zjistil že lze koupit tento stojánek ve firmě kabely.cz která má prodejnu ve SPEKTRU v Průhonicích a tak jsem tam zajel a koupil i s přijímačem RDS TMC. Je to tak jak píšete. Protože kabel s přijímačem je krátký na to abych mohl anténu natáhnout až k levému sloupku myslím že by to šlo vyřešit prodlužovákem dlouhým cca 1m.Problém je v tom že jsem potřebný prodlužovák zatím neobjevil. Musí mít mini usb - samec a na druhé straně mini usb - samice. Poraďte ještě s tímto. Ještě k umístění navigace vlevo - jezdil jsem s ní ale není to ono - v mém autě nelze přilepit tu placku na přístrojovou desku - není tam rovina,na sklo se to dost nešikovně přidělává a pro policii je to přece jen ve výhledu,dále ovládání levou rukou - nejsem levák. Uvažoval jsem i o Brodit ProClip držáku ale ani jeden typ se mi nelíbí.Tento stojánek se jednoduše sundavá a po zaslepení víčkem to vypadá jako když to tam již bylo z výroby.
Největším problémem bude demontáž celé palubní desky abych mohl vyndat tu schránku.Přesto do toho jdu.
Můžete tedy pomoci s tím prodlužovákem? Díky za Váš čas. Luboš
luboš

Odeslatod Path » 25.02.09 21:23 (St)

S prodlužkou vám neporadím. Možná bude stačit klasický propojovací kabel, ale nejsem si jistý obsazením jednotlivých pinů. Možná ani prodlužku potřebovat nebudete. Nejprve zkuste, jestli bude TMC přijímač chytat signál v zabudované palubce - drát přijímače co nejvíce natáhněte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Zpět na Garmin: GPS přijímače