Nuvi 760 a defragmentace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nuvi 760 a defragmentace

Odeslatod morganzd » 18.02.09 10:55 (St)

Zdravim vsechny!
Na webu jsem uz parkrat narazil na problem pomaleho nacitani map, pripisovanemu na vrub defragmentace.
Zde na foru jsem ale nenasel zadny prispevek, ktery by se tim zabyval (mozna jsem spatne hledal).
Mam Garmin nuvi 760 a pomerne casto se mi stane, ze po zapnuti a zobrazeni Loading maps trva moooc hlouho (cca 1min, mozna i dele), nez se prepise na Nacitani mapy. V servisnim menu pak muzu videt, ze se citac defragmentace inkrementoval.
Me by ale zajimalo, zda nekdo vi, kdy/proc se tato defragmentace provadi a co konkretne se defragmentuje?
Mam FW 4.6.
Zpocatku jsem se domnival, ze to trva tak dlouho proto, ze tam mam mapu velikosti 1.5GB. Ale po odstraneni a nahrazeni mapou velikosti cca 400MB je to stejne.

Diky
Obrázek uživatele
morganzd

Registrace: 18.02.09 10:45 (St)

Re: Nuvi 760 a defragmentace

Odeslatod Path » 18.02.09 20:09 (St)

Osobně defragmetaci disku typu flash nedoporučuji. Tyto paměti mají určitou omezenou životnost pro zápis a defragmentace ho prožene peklem. Když už máte pocit, že musíte defragmentovat, raději si obsah disku zálohujte, zformátujte vnitřní paměť přístroje a poté nakopírujte soubory zpět (během celého procesu neodpojujte nuvi od PC).

Zkoušel jste také zařízení resetovat?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 19.02.09 0:56 (Čt)

defragmentace na flasce - naprosty nesmysl .... uz jenom proto, ze zpusob ulozeni dat na flash "disku" je uplne jina - a i proto, ze logika radice na flashce v ramci zabezpeceni "stejnomerneho" opotrebeni pametovych bunek si data stejne uklada podle sveho .. i kdyz se data na venek tvari jako souvisly blok dat.

pokud uz chcete neco takoveho udelat, tak udelejte to, co radi path .. ale ani nemusite uloziste "formatovat" .. staci jen udelat presun do pc, pak je z flasky vymazat a zase je tam nakopirovat...
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod morganzd » 23.02.09 9:57 (Po)

Bože bože... Tak jsem se snažil to popsat, aby to bylo pochopitelné, ale zřejmě se mi to vůbec nepodařilo...
Defragmentaci neprovádím JÁ, ale můj garmin.
Projevuje se to tak, že po startu GPS se dloooooouho nic neděje, na obrazovce je nápis Loading maps.
Když se pak podívám do servisního menu GPS, zjistím, že čítač defragmentace byl inkrementován.
Vám se s nuvi 760 a FW 4.6 nikomu nic takového neděje???
Obrázek uživatele
morganzd

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 23.02.09 10:08 (Po)

me tedy ne.. ani s 765 , ani s 760 .. navigace vzdy do 20sekund v provoznim stavu.

nevim co by tam ta navigace chtela defragmentovat... zas tak casto se na ten flash disk nezapisuje .)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod morganzd » 23.02.09 10:14 (Po)

Taky netusim. Nekde na diskusich na webu se psalo cosi o tom, kdyz se napr. navigace vypne uprostred navigovani.
Kazdopadne, existenci polozky Defrag a Defrag Date si muzete overit ve svem garminu. Positam, ze kdyz to je u nuvi 660, 760, tak u 765ky to bude taky.
Btw. na cca 100% se nejedna o defragmentaci pridavne karty
Naposledy editoval morganzd dne 27.02.09 22:05 (Pá). Počet editací: 1x.
Obrázek uživatele
morganzd

Odeslatod morganzd » 23.02.09 10:29 (Po)

Tak jsem teď zjistil, že stejný problém se popisuje na konci diskuse "nuvi 760 poprve v ruce" (http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=69&st=0&sk=t&sd=a&start=70)
Takže problém je známý, mě by jen zajímalo, jestli má nějaké známé řešení.
Btw. mě se tanto problém děje bez ohledu na to, zda je gps připojené na nabíječku nebo není, v držáku nebo ne...
To, že bych vypínal navigaci bez ukončení navigování po trase, se neděje. Vždy nejdřív ukončím a pak vypnu.
Obrázek uživatele
morganzd

Odeslatod Romstar » 23.02.09 19:05 (Po)

Zdravím, a zkoušel jste hard reset?
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod morganzd » 23.02.09 21:42 (Po)

Až teď. Budu to pozorovat.
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:53 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
Obrázek uživatele
morganzd

Odeslatod morganzd » 27.02.09 22:13 (Pá)

Hard reset nepomohl. Celkem spolehlivě problém navodím tak, že přeruším prováděnou trasu (v hlavní obrazovce červeným tlačítkem s křížkem) a vypnu navigaci. Po opětovném zapnutí se s vysokou pravděpodobností gps "zasekne" na Loading maps. Trvá to několik minut!!! než se napíše Načítám mapy. Pak už jde vše jak má. Po každém takovém zaseknutí je inkrementován čítač defragmentace. Obrázek

Ani se nemusí jednat o nijak dlouhou trasu. Navíc se mi při testu stalo toto: naťukána trasa kolem našeho bloku, cca 1km. Po projetí a oznámení "Cíl po levé straně" jsem čekal, že se navigování ukončí, ale gps šla hned do druhého kola. Takže jsem slušně přerušil červeným tlačítkem a vypnul. Doma zapnul... a opět se defragmentovalo... Obrázek
Obrázek uživatele
morganzd

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače