Smazaný software

Vše co se týká železa značky Garmin.

Smazaný software

#1 Odeslatod Jirka47 » 23.01.09 20:47 (Pá)

Prosím o pomoc zkušených.
Jsem PC technikou téměř nepolíbený důchodce a čerstvý držitel Garmin nuvi 200. Ve snaze o registraci a aktualizaci přes WebUpdater, Garmin Comunicator Plugin a myGarminHome.faces jsem asi smazal, co se dalo, protože přístroj jen píše SYSTEM SOFTWARE MISSING, vypnout se dá jen resetem. Můžete mi, téměř laikovi poradit, jak to honem zprovoznit, protože v pondělí jedu na týden pryč a potřebuju právě ten týden navigaci hojně využívat.
Jirka47
 
Příspěvků: 24
Registrace: 23.01.09 19:52 (Pá)

Re: Smazaný software

#2 Odeslatod Anonymous » 24.01.09 23:28 (So)

No mě se stalo přesně to samý, a v servise v Brně si s tím neporadily. Tak v pondělí poputuje do Prahy do origo servisu. Tak sem zvědavej jak to dopadne, mám z toho blbej pocit. Pak dám vědět. aA co ty? Už se ti něco podařilo s tím udělat?


Cafta
Anonymous
 

Re: Smazaný software

#3 Odeslatod zhrd » 25.01.09 7:30 (Ne)

Mne se to stalo minuly tyden s Nuvi760 a pomohl mi postup popsany na http://www.garmap.co.za/Forum/forum_pos ... ID=4215%20. Vim, ze se zde jedna o jiny typ, ale treba zafunguje jeho modifikace.
zhrd
 
Příspěvků: 105
Registrace: 08.04.08 7:15 (Út)

Re: Smazaný software

#4 Odeslatod Jirka47 » 25.01.09 13:16 (Ne)

cafta napsal:No mě se stalo přesně to samý, a v servise v Brně si s tím neporadily. Tak v pondělí poputuje do Prahy do origo servisu. Tak sem zvědavej jak to dopadne, mám z toho blbej pocit. Pak dám vědět. aA co ty? Už se ti něco podařilo s tím udělat?


Cafta

Nepovedlo a ani nevím jak - po připojení k PC se mi nezobrazuje žádný SW z Garmina ani SD karta, když pustím WebUpdat .. tak se mi načítá jako objevené zařízení jen " nuvi 2 Series(Unit ID 3523670711)" a na závěr hláška, že AKTUALIZAČNÍ SOUBOR JE POŠKOZEN. Tak že asi skončím taky v servisu, naštěstí to mám do Prahy blíž než ty. Jo a kam to v Praze povezeš - adresu?
Jirka47
 
Příspěvků: 24
Registrace: 23.01.09 19:52 (Pá)

Re: Smazaný software

#5 Odeslatod zhrd » 25.01.09 17:06 (Ne)

Vubec Vas nechci, panove, k nicemu navadet, ale nechcete zkusit ten postup s updaterem (pro 200 to je napr. na http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=45090#45090, angl. preklad na http://translate.google.com/translate?h ... ry_state0=, konkretne soubor http://www.pouchx.com/customers/Nuvi200 ... PouchX.zip)? Mne analogicky postup s 765, jak jsem avizoval, skutecne pomohl. A byl jsem v teze situaci, jak popisujete, tj. GPS se sice k PC pripoji, ale neni videt jako disk (a proto take nefunguje standardni webupdater) a jen sviti napis "missing system software". Presto GPS pripojena je, ostatne webupdater ji prece "vidi", kdyz uvadi typ a cislo prijimace. Podobne ji "vidi" i updater a je schopen do ni ten firmware dostat.

Rekl bych, ze nemate co zkazit, kdyz uz mate z GPS cihlu :-).
zhrd
 
Příspěvků: 105
Registrace: 08.04.08 7:15 (Út)

Re: Smazaný software

#6 Odeslatod Anonymous » 25.01.09 19:31 (Ne)

Tak jsem to zkusil, ale bez výsledku. Po spuštění "Updater.exe" mi to skončí hláškou "No updates are avalable for your product" .
Co teď??
Anonymous
 

Re: Smazaný software

#7 Odeslatod zhrd » 25.01.09 19:58 (Ne)

Ted se optam asi pitome, ale ... Byl to soubor pro Vas typ GPS? Mate 200 nebo 200W? Na te strance jsou ruzne soubory pro ruzne typy!
zhrd
 
Příspěvků: 105
Registrace: 08.04.08 7:15 (Út)

Re: Smazaný software

#8 Odeslatod cafta » 25.01.09 21:05 (Ne)

Já mám 250W, a stáhl sem si soubor 250W a dopadlo to uplně stejně jako "Jirka947" tak už nevym. Když použiju na aktualizaci WebUpdater tak mě to řekne na konci že "Aktualizační soubor je poškozen." A to sem zkoušel aspoň 100x. Už mě to s.... Obrázek
Cafta
cafta
 
Příspěvků: 8
Registrace: 25.01.09 2:15 (Ne)

Re: Smazaný software

#9 Odeslatod Anonymous » 25.01.09 21:16 (Ne)

Ptal jste se dobře - byl to soubor pro novi 200W a já mám jen 200. Tak jsem si stáhl ten pro 200, ale výsledek je stejný. Jestli není problém v tom, že ta moje zmršená navigace se hlásí jako nuvi 2 Series (Unit ID .....) a ne jako Garmin nuvi 200
Anonymous
 

Re: Smazaný software

#10 Odeslatod Monoid » 26.01.09 14:47 (Po)

Jeste byste mohl zkusit tento postup:

1. Power off the unit.

2. HOLD down the power button and you will see "Pre Boot Mode" appear on the lower part of the display. KEEP HOLDING the power button down and the display will flicker, do this until the pre boot mode message disappears. This seems to take a long time (60 seconds at least).

3. Once the pre boot mode message disappears release the power button and your device will perform some activites to recover from the above problem.


Zbezny preklad:

1) Vypnete pristroj
2) Drzte zapnute tlacitko napajeni. Casem by se ve spodni casti displeje melo objevit "Pre Boot Mode". Stale drzte tlacitko a displej zacne blikat. Drzte tlacitko stisknute dokud nezmizi napis "Pre Boot Mode". Cele to trva dost dlouho minimalne 60 sekund.

3) Pote, co pustite tlacitko se pristroj pokusi zotavit.


Mozna to funguje pouze pro starsi modely nebo verze firmware. Uzivatele tvrdili, ze to pomohlo...

http://www.gps-data-team.com/pda-gps-navigation/topic/479.html
Monoid
 
Příspěvků: 215
Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: žádný registrovaný a 1 návštěvník.


cron