Nuvi 250W - podivný výpočet trasy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nuvi 250W - podivný výpočet trasy

Odeslatod nuvi_joe » 16.06.09 9:45 (Út)

Atlas Czech 8NT nám dali gratis ke koupené navigaci! Chudáci ti, co si mapu koupili - ti jsou teď sponzorující betatesteři. Doufám, že vzorně hlásí chyby tak, aby v příští verzi byly opraveny...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod ludek72 » 16.06.09 12:30 (Út)

Zdravim , musim se take pridat (ale nerad bych tim vyvolavat flame ), ze Atlas 8NT me v porovnani CNE 10 subjektivne zklamal. Chyby jsou samo asi v kazde mape ,ale tolik chyb co jsem nasel za asi 14 dni co jsem pouzival Atlas8 NT v miste meho bydliste (Brno+JM) , jednosmerky , krizovatky ktere neexistuji, silnice ktera je chodnik......me presmerovalo na pouzivani CNE. Tady taky obcas najdu chybu ,ale ne v takovem mnozstvi jako v Atlasu 8NT. Dost me to prekvapilo , myslel jsem ze to bude naopak, ze Atlas bude dokonalejsi nez Atlas. No , kazdy si musi neco vybratObrázek

Ludek
ludek72

Registrace: 08.06.09 11:00 (Po)

Odeslatod Path » 16.06.09 13:45 (Út)

Čekal jsem, že Atlas ve verzi 8 bude tvrdě pranýřován. Vlastně se není čemu ani divit, routing má více chyb než všechny předchozí verze tohoto produktu. Sám moc nerozumím tomu, jak CEDA mohla takto fatální data routingu vůbec nabízet. Doufám, že aktualizace mapy přinese daleko uspokojivější výsledek a to té doby nezbude než se plně svěřit do rukou City Navigatoru.

V současnosti určitě nemá smysl PICODASu reportovat chyby, člověk by asi nedělal nic jiného. Uvidíme, co přinese další aktualizace.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod nuvi_joe » 16.06.09 15:45 (Út)

Proč nereportovat? Oni sami k tomu vyzývají! Přece nebudou objíždět republiku a opravovat chyby. Mám dojem, že bez účasti "široké veřejnosti" by to dopadlo špatně. I když v tomto případě je chyba někde jinde...
Na mapách jsou cesty nakresleny, ale výpočetní algoritmus je z nějakého důvodu ignoruje.

Jsem zvědav, zda se tvůrci Atlas Czech 8NT chytnou za nos, uznají chybu a dovolí (světe div se!) upgrade za symbolickou částku, nebo dokonce bezplatně.

P.S.
Tyto chyby ve výpočtu by mi zas až tak moc nevadily - stejně dělám "vizuální" kontrolu vypočtené trasy a jsem tak připraven excesy ignorovat. Ale není to ono...
nuvi_joe

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 17.06.09 0:51 (St)

Musim rict, ze zpusob routovani v atlasech (at uz 7 nebo 8) se zda byti ponekud nestastnym. Nedovedu to dolozit objektivnimi fakty (nejsem takovy puntickar, abych to porovnaval mezi navigacemi, mapami a ja nevim cim :), ale proste mi atlasy nevyhovuji. minule verze mi nevyhovovaly zejmena kvuli jejich "barevnemu" provedeni, ktere bylo na nuvi silene. takova barevna smeska (proste se mi to nelibilo). a routovani bylo obcas dosti zabugovane. a i hlasove povely byly obcas pri pouziti atlasu ponekud .. sverazne.

uz v dobe city navigatoru 9 (ci jak se to tehdy jmenovalo) jsem ho prakticky vyhradne pouzival. a atlasy jsem pouzival jen do "donavigovani" do cile v mistech, kde jeste nemel ulicni detail (cili vsude krome prahy, brna , ostravy a asi dalsich trech mest). od city navigatoru 2008 uz pouzivam city navigator vyhradne. atlas uz ani nemam v navigaci.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 17.06.09 12:55 (St)

nuvi_joe napsal:Proč nereportovat? Oni sami k tomu vyzývají! Přece nebudou objíždět republiku a opravovat chyby. Mám dojem, že bez účasti "široké veřejnosti" by to dopadlo špatně...

...Jsem zvědav, zda se tvůrci Atlas Czech 8NT chytnou za nos, uznají chybu a dovolí (světe div se!) upgrade za symbolickou částku, nebo dokonce bezplatně.

Problém je v tom, že PICODAS Praha (autor mapy) data routingu netvoří, ale kupuje od společnosti CEDA. Reporty se tedy zasílají do této společnosti a ta v budoucnu dodá data již opravená. Z jakého důvodu se nyní vyskytují chyby i v oblastech, které dříve byly bez chyb, na to by měl odpovědět spíše někdo z CEDY. Reportovat tedy něco stále dokola nemá momentálně význam, dokud data nebudou odpovídat alespoň poslední funkční podobě. U autora Atlasu se budu informovat, co s tímto problémem bude dál. JInak update mapy v rámci jedné verze se obvykle zdarma nabízí.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 24.06.09 2:29 (St)

Znovu k Atlasu v8... Dostal jsem informace, že z dat od CEDY vypadly určité restrikce, které způsobují tyto chyby v routingu. Opravená data by se měla objevit nejbližší aktualizaci mapy, která bude zdarma. Jiná situace je u mapy TOPO Czech v3, která routing z mapy Atlas v8 neobsahuje. TOPO Czech v3 má upravený routing vycházející původně z Atlasu verze 7 a zde je chyb podstatně méně.

Pokud narazíte na chybu, zkuste v MapSource na tomto místě vytvořit nějakou trasu a přepočítejte ji jak v Atlasu v8, tak i TOPO Czech v3. Bude-li se chyba opakovat v obou verzích mapy, pak je na místě ohlásit ji PICODASu.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod nuvi_joe » 24.06.09 19:25 (St)

Path napsal:Znovu k Atlasu v8... Opravená data by se měla objevit nejbližší aktualizaci mapy, která bude zdarma.

Opakovaně tu zazněla informace o opravě chyb pomocí aktualizace map zdarma. Jsem nováček - uživatel nuvi. Jak to je ve skutečnosti - našel jsem jen aktualizace za 690Kč na webu Garmin.cz.
nuvi_joe

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 24.06.09 19:31 (St)

jenze to je aktualizace z predchozi verze atlasu na atlas 8.

tady se ale mluvilo o aktualizaci atlasu 8 (ze starsi verze atlasu 8)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod nuvi_joe » 25.06.09 16:24 (Čt)

Budu se opakovat - podobný případ jsem popisoval ve svém příapěvku 15.6.
Po delší době užívání musím potvrdit, že TOPO i Atlas Czech se brání mocí silou projíždět některými křižovatkami.
Pokud je (před křižovatlou silnic stejného řádu) možnost to střihnout po vedlejší komunikaci a pak se za křižovatkou vrátit, a to za cenu podstatného prodloužení trasy (!), tak to obě mapy udělají.
Není možné přemístit trasu do křižovatky ani pomocí průjezdního bodu!
Když se už teda průjezd povede, tak za si křižovatkou "odskočí" někam vedle, objede pár baráků a vrátí se na hlavní.

Poslal jsem některé ukázky takto deformovaných tras (snímky z obrazovky navigace i z MapSource) na mapy@garmin.cz, dosud nikdo neodpověděl. CityNavigator těmito excesy netrpí.

P.S.
Předvolby v nabídce "Objížďky" jsou v pořádku.
nuvi_joe

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače