Nuvi 250W - podivný výpočet trasy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nuvi 250W - podivný výpočet trasy

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 14.06.09 18:32 (Ne)

Neplsal jsem jen o vypinati, ale o prostem ignorovani (a samozrejme i moznem vypnuti) ... trasu zignorujete, najdete si misto k zaparkovani a trasu si v klidu posolichate. jaky je v tom rozdil mezi "ignorovanim" ruzove cary a tim, ze tam ta cara vubec nebude? A pokud nejste schopen tu navigaci zignorovat a proste se otrocky budete ridit jejimi radami, tak je to vas problem. Ne te navigace.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod nuvi_joe » 14.06.09 18:46 (Ne)

Odvolávám co jsem odvolal... další diskuze může mít smysl. Konečně jsme dospěli ke shodě! I během navigování je třeba zapojit mozek.
Jen malá připomínka, původní část, ne-li celou trasu jsem automatickým přepočtem ztratil z displeje. Proto vámi zmíněné "šolíchání" se může pěkně protáhnout. (Asi přijde k užitku papírová mapa.)

Velmi příjemný zbytek víkendu a někde na parkovišti se možná u toho šolíchání sejdeme...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Romstar » 14.06.09 21:13 (Ne)

vy me tou umanutosti tim zadavanim cisla silnice docela fascinujete :) ono proc ne, vec je to pekna, ale aby se z ni nestal zly sluha, tak musite bud vyborne znat celou trasu (pak ale nepotrebujete navigaci), nebo nutnost pak v gps celou trasu zkontrolovat, kam to v tom meste ten bod seklo.... a to uz vyjde rychleji zadat prujezdni bod pomoci funkce "vlozit bod z mapy" ... .)[/quote]

Zdravím, já vím, že to pro Vás asi není příliš důležitá funkce a čekal jsem, že mi dáte za uši Obrázek. Ovšem musíte uznat, že to je výhoda, když vím po které silnici chci jet, že ji nemusím hledat v mapě. A nikdy nemusím zůmovat ty nabídky jelikož jsou všechny na trase a je jedno který vyberu. Chápu, že by se mohlo stát, že vyberu špatný bod kdy si např. zajedu 500m a pak mě gps veme zase na svůj výpočet. To se mi ovšem stalo jen při ručním zadávání kdy jsem musel několikrát zkoušet jestli to nuvi vypočítá tak jak chci já. Při zadávání čísla silnice mě vždy vedla tak jak jsem požadoval.
S Garminem mám naplánovanou dlouhou trasu přes 4 body za minutu až dvě. Samozřejmě musím vědět kudy chci jet, když nevím kudy tak prostě jedu tak jak počítá nuvi a je mi jedno jestli je to ta nejideálnější trasa.
Ovšem, když jsem testoval Igo a tu známou trasu jsem chtěl zadat tak jsem musel opravdu klepat ručně body a to mi zabralo daleko více času. To je asi ten důvod proč jsem tak umanutýObrázek
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 14.06.09 22:17 (Ne)

Jo, jeste jsem zapomel na jeden predpoklad, aby toto fungovalo (ale to defakto vyplyva z toho, co jsem psal pred tim) .. do mesta musite vjizdet po stejnem cisle silnice, jako z nej vyjizdite. coz opet prinasi nutnost znat trasu uz z papirove mapy nebo z mapsource... nemuzu si pomoct, ale me to prijde jako drbani se levou za pravym uchem :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod nuvi_joe » 15.06.09 7:46 (Po)

Když už si tak pěkně povídáme, přihodím si také svou řeč:

Čísla cest je dobré znát v Hungarii, kdo by stačil během jízdy přečíst jejich metrové názvy všech těch ...varos, ...lele, ...ovár, ...szeg atd.atd.
Ale k plánování cest pomocí čísel cest mám také výhrady - co když v městě jedna cesta končí a za městem už má jiné číslo? Nebo když existuje obchvat s bůhvíjakým číslem. Proto bych z toho nedělal dogma.
Myslím, že plánování delší cesty je kapitola sama pro sebe. Na př. volit průjezdní bod podle adres, nebo města je v zahraničí neproveditelné (pokud nemám na papírku tu adresu napsanou). Jediné schůdně je plánování přímo v mapě na displeji, ale to zas obnáší zoom sem, zoom tam, škrk posunout mapu... Tady MapSource odvede lepší práci.

Ke všemocnému Algoritmu: Kolega mi zevrubně líčil, jak se nemohl vymotat z italského Terstu - zlomyslně sledoval, že není sám a takových motoristů s očima navrch a upřenými na displej GPS bylo vícero. To je slabá útěcha, když čas letí a nervy tečou...
nuvi_joe

Odeslatod nuvi_joe » 15.06.09 21:09 (Po)

Přispěji také k tématu "podivných algoritmů" Garminu:

1. - na trase si nuvi250W vytvořilo z čista jasna slepou větev - odskočí si na vedlejší cestu a po pár desítkách metrů se zase vrátí na hlavní.
2. - odmítá pokračovat přes křižovatku po hlavní silnici a násilím mě vede objížďkou po vedlejších. Nepomůže ani vložený průjezdní bod přímo do křižovatky. Zavelí otočit do protisměru a křižovatku objíždět...

Za špatné viditelnosti může mít takové "navigování" velmi nepříjemné následky.
Abych nekecal: použitá mapa Atlas Czech v8 NT (mám to význam psát do Picodasu?)
nuvi_joe

Odeslatod Romstar » 15.06.09 21:49 (Po)

A nemáte náhodou použitý režim Nákladní automobil, protože když použiji tento profil tak někdy gps počítá také výpočty které jsou spíše pro velká auta problémem. Obrázek. Zkuste to také v CN jestli není chyba v mapě a jestli ano tak to pošlete na mapy@garmin.cz
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod nuvi_joe » 15.06.09 22:18 (Po)

nuvi250W nemá režim "Nákladní automobil" a nad křižovatkou není most ani jiná překážka, která by cokoliv omezovala. CityNavigator 2010.1 to nedělá.

Asi to pošlu do Picodasu, snímek obrazovky mám.
nuvi_joe

Odeslatod Jarous1 » 15.06.09 23:08 (Po)

Podle mne to bude chyba v mapě... Nevím jestli to bylo na tomto serveru, ale někdo už někde ukazoval obrázky z Atlasu 8, kde při navigaci z Prahy do Plzně po D5 výpočet nesmyslně vedl u Mýta z dálnice, tam udělal pěkný zakroucený nesmysl a zase navedl zpět na dálnici...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Dula » 16.06.09 8:25 (Út)

Zdá se, že takových chybiček v Atlasu 8NT je víc než dost. Při cestě do z Prahy do K.Varů taky v Bochově nesmyslně vede uličkama skrz obec místo po silnici č 6.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Dula

Registrace: 29.04.09 22:22 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače