Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Vše co se týká železa značky Garmin.

Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Odeslatod Hanzi » 27.12.08 23:52 (So)

Zdravím!
Prosím kohokoliv o radu případně vaše zkušenosti s následujícími dvěma problémy s Oregonem 300:
-ad výdrž baterií - nové Nimh baterie 2500 mAh, plně nabité, přístroj přesto hlásí vybité baterie po cca 2 hodinách provozu v autě s trvale podsvíceným displejem. Zjistil jsem, že když změním typ baterií na "alkalické", přístroj vydrží v provozu mnohem déle. Je to chyba firmware, samotného přístroje?? Máte někdo stejnou zkušenost?
-ad vypínání - rovněž při navigaci v autě se přístroj občas samovolně vypne - podotýkám, že se jednalo o navigaci s mapou Topo Czech pro v.2. Někdy se to stalo i opakovaně ihned po znovuzapnutí a klepnutí na mapu (pokračuje předchozí navigace). Zajímavé je, že s turistickým profilem při chůzi v terénu se mi toto zatím nestalo. Faktem je, že jsem možná přejížděl akorát na hranici mezi dvěma segmenty mapy. Také se mi v těchto končinách několikrát stalo, že displej na okamžik zbělal - mapa zmizela zcela, zůstala jen projetá stopa (černá čára) a údaje o času v cíli a km do další změny směru (ty se normálně aktualizovaly). Poté se mapa objevila a vše pokračovalo dále. Samozřejmě to vše před křižovatkou, kde jsem nevěděl kudy dále:-)
S Garminem je to má první zkušenost a bohužel nepříliš dobráObrázek
Díky za jakoukoliv radu!
Hanzi
 
Příspěvků: 2
Registrace: 27.12.08 23:21 (So)

Re: Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Odeslatod Anonymous » 28.12.08 20:24 (Ne)

S tím vypínáním před křižovatkou bych to viděl na již zde probíraný problém,který řešila změna fw.
Anonymous
 

Re: Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Odeslatod Path » 31.12.08 1:46 (St)

Vypínání Oregonu u kruhových objezdů má na svědomí oficiální lokalizace. Řešení je použít českou alternativu (více zde). Co se týká baterií, u některých má Garmin problém s měření napětí (ukazatel kapacity nezobrazuje korektně). Zvláště se to projevuje u baterií s vyšší kapacitou.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Odeslatod Hanzi » 04.01.09 20:05 (Ne)

No, jakékoliv řešení by bylo fajn, ale jak mohu neoficiální lokalizaci získat a jak ji aktivovat? :-) Trochu mě překvapuje, že pouhý překlad je schopen shodit běžící aplikaci/fw. Co se týče měřiče baterií, ten je skutečně asi vadný - při přepnutí na alkalické baterie, jakkoliv používám nimh, je výdrž třeba dvojnásobná. Mám ale naopak obavy, aby nedocházelo k většímu vybíjení akumulátorů, což jim nedělá úplně dobře.

Díky!
Hanzi
 
Příspěvků: 2
Registrace: 27.12.08 23:21 (So)

Re: Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Odeslatod Sally » 04.01.09 21:37 (Ne)

Hanzi napsal:No, jakékoliv řešení by bylo fajn, ale jak mohu neoficiální lokalizaci získat ...

...zde na webu si najdeš a stáhneš soubor Czech.gtt pro Oregon
Hanzi napsal:...a jak ji aktivovat?

...výše zmíněný soubor nakopíruješ do x:\Garmin\Text\ v GPS. Původní soubor by bylo vhodné zálohovat

...jinak já na ukazateli baterií nevidím nic špatného
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally
 
Příspěvků: 149
Registrace: 19.03.08 14:06 (St)
Bydliště: Strážnice

Re: Oregon 300 výdrž baterií a vypínání

Odeslatod Jarous1 » 04.01.09 22:55 (Ne)

Při osazení Oregona NiMH články a i jejich zvolením v nastavení ukazatel říká nesmysly... Někdy i čerstvé, správně nabité, články už od prvního spuštění GPS ukazují o dílek méně a pak hodně rychle zmizí i další. Na posledním ale vydrží hodně dlouho, přitom ale člověk vůbec nemá představu kdy baterky nakonec opravdu chcípnou... Teď hned, za několik hodin, nebo až za půl dne ??? Další věcí je to, že pak ani nevím jestli mi dnes půl dne používaná GPS bude ještě chvíli fungovat i příště. Prostě je to nedořešené...
Jasně, dá se to časem vypozorovat, ale proč na to vždy myslet, že ? Od toho tam je ukazatel, aby mi řekl stav baterek, a ne že si to nakonec budu se stopkami v ruce hlídat sám...

Nastavení na "alkalické" podle mne funguje mnohem inteligentněji, lineárněji, dílky ubývají pěkně postupně a na posledním dílku vydrží stejnou dobu jako na těch ostatních, ne v násobcích doby těch ostatních jako při nastavení NiMH.

Neznám přesné správné chování k NiMH článkům, ale podle mne jim nějaké případné pod-vybití zas tolik nevadí, narozdíl od třeba Li-On či Li-Pol. Používám to takto přes půl roku a žádné ničení svých článků zatím nepozoruji. Podle mne se v Oregonu asi tolik nevybíjí, protože nabíječka je ještě před nabíjením dokonce chvilku vybíjí sama.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1
 
Příspěvků: 761
Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)


Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a 5 návštevníků.