Tiskovka: Aktivní držák pro Garminy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Tiskovka: Aktivní držák pro Garminy

Odeslatod Path » 16.12.08 13:57 (Út)

Pevný napájený stojánek Garmin rozšiřuje nabídku příslušenství k navigacím, přispívá k bezpečnému provozu a jednoduché obsluze

Praha 16. prosince 2008 - Společnost Garmin na český trh přináší nový napájený stojánek pro navigace řady Garmin nüvi 7xx (760, 765 a 775), určený pro pevnou montáž do osobních, nákladních i užitkových automobilů. Výhodou nového řešení je snadné připojení navigace do dokovací stanice, okamžitá dosažitelnost napájení a příjmu RDS-TMC signálu.

Princip pevného napájeného stojánku pro autonavigace je převratným výsledkem práce vývojářů a designérů společnosti Garmin, který je vedoucím světovým výrobcem GPS zařízení. Právě proto tuto značku volí jako součást výbavy stále více renomovaných výrobců automobilů, jimž záleží na vysoké konstrukční dokonalosti zvoleného příslušenství a bezpečnosti uživatelů. Najdeme ji nejen v Mercedesu, BMW, Volvu nebo Saabu, ale také v Jeepu, Chrysleru, Fordu, Citroenu, Hondě, Mini nebo například Hyundai.

Stojánek, jehož podstavec je připevněn k přístrojové desce a vrchní část lze díky dotykovým kontaktům jednoduše odklopit a schovat do schránky, je významným milníkem ve výrobě přenosných navigací. Designové řešení, které bylo v minulosti dostupné jen pro majitele určitých typů automobilů, je od nynějška k dispozici mnohem širšímu počtu řidičů bez ohledu na značku a typ automobilu.

"Kabely napájení u vyšších modelů navigací Garmin vedou palubní deskou nikoliv do přístroje, ale přímo do samotného stojánku. Tímto způsobem zvládne řidič nainstalovat či naopak sejmout navigaci ze stojánku za necelou vteřinu a jen jednou rukou," vysvětluje Ing. Ivo Steiner, Marketing Manager společnosti Picodas Praha, která je výhradním zástupcem Garminu pro Českou republiku. "Napájený stojánek tak eliminuje volně ležící kabely na palubní desce, případně kabely popadané na podlaze vozu."

Kabeláž u správně instalovaného pevného stojánku rovněž nezasahuje do prostoru, kam vystřelí airbagy, nepřekáží výhledu řidiče a nezakrývá ovládací prvky automobilu. To vše je pro výrobce navigací, dbajícího o bezpečí a uživatelský komfort zákazníků, důležitým ukazatelem. Použití nového stojánku je výrazně bezpečnější, neboť při nasazování při jízdě nemusí věnovat řidič pozornost připojení kabelů.

"Garmin s výrobci automobilů dlouhodobě spolupracuje, pozorně naslouchá připomínkám uživatelů a podrobně analyzuje jejich požadavky. Může tak připravovat designová i funkční řešení, které vyhovuje moderně smýšlejícím řidičům, kteří si pohyb na silnici bez navigace nedovedou představit," dodává I. Steiner.

Aktivně napájený stojánek Garmin je připraven pro navigační přístroje Garmin nüvi 7xx (760, 765 a 775). Montáž je poměrně jednoduchá, zvládne ji buď středně zručný majitel vozidla sám nebo je možné ji objednat v provozovnách, kde se montují např. autorádia.

"Nohu" stojánku lze pomocí stisku jediného tlačítka v podstavci snadno odpojit a zakrýt dodávanou záslepkou. To brání zaprášení kontaktů, ale současně i výrazně snižuje nebezpečí odcizení stojánku či navigace. Pachatelé trestné činnosti často rozbijí okénko vozidla jen proto, že vidí stojánek navigace a domnívají se, že neopatrný majitel ukryl navigaci ve voze.

Aktivně napájený stojánek navigace Garmin je již dostupný na našem trhu za doporučenou koncovou cenu 1 490 Kč včetně DPH.


Zdroj: Neopublic Porter Novelli

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Tiskovka: Aktivní držák pro Garminy

Odeslatod freewall » 09.10.09 21:25 (Pá)

Předpokládám, že mi v něm bude běhat i 755T. ?
Obrázek uživatele
freewall
 
Příspěvků: 235
Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Re: Tiskovka: Aktivní držák pro Garminy

Odeslatod Path » 31.10.09 8:27 (So)

Bude.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)


Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a 5 návštevníků.