Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod eidz » 11.03.11 7:53 (Pá)

Path napsal:Bohužel taková funkce není k dispozici. Bohatě by stačilo, kdyby přístroje Garmin zobrazovaly alespoň název obce při jejím průjezdu, ale i toto je pouze vysněné přání.

Tak tohle bych uvítal jako sůl. Všechny informace navigace má, spokojil bych se nepřesností(nemusí to přesně kopírovat značku obec), ale informace, jakou řeku míjím, jakou vesnicí projíždím...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Tarabys » 30.05.11 7:56 (Po)

Zdravím ve spolek.
Mám teď u sebe Nuvi 765 od kolegy a má s ní problém. Udělal poslední upgrade map (má Lifetime na CN EU) a po dokončení na hrávání se navigace nespustila. Při zapnutí naběhne logo Garmin, potom hláška "loading maps" proběhne zelený pruh, který těsně před konce skončí. Snaží se znova naběhnout a potom už nic...svítí tam logo Garmin, pod ním ten status bar, loadings map a tím to končí. Nic se neděje. Připojení k PC taky nejde. Ukáže se ikonka připojení k PC nad kterou je status bar. V něm naběhne zelený pruh jen malý kousíček a dál nic - sekne se. :roll:
Měl jsem nedávno podobný problém na Nuvi 1300 kdy mi po upgrade FW taky nechtěla naběhnout, ale vyřešila to nabíječka na které jsem jí nechal asi hodinu/dvě a pak vše šlapalo - tady to nic nevyřešilo a to na ní byla navigace celou noc... :?

Máte někdo návod co s tím...?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.tarabys.blogspot.com
Obrázek uživatele
Tarabys

Registrace: 20.04.11 15:13 (St)

Odeslatod Path » 30.05.11 14:56 (Po)

Jednou z příčin by mohl být poškozený soubor s mapou gmapprom.img. Vyřešit by se to dalo upraveným firmwarem, který by img soubory nenačítal, ale já ho pro 765 nedělal. Je možné, že ho najdete někde na fóru GpsPasSion. Není zase až tak těžké takový soubor připravit, ale jedná se už o dost starý přístroj, tak se tím asi nikdo nebude chtít zabývat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Tarabys » 30.05.11 17:27 (Po)

No jo, ale na co je mi upravený firmware, když mi PC Nuvi nenajde...
možná by pomohlo, co už jsem tu několikrát četl a to vymazat mapy (.img soubor) a pak je nahrát znova, ale jak když se nemůžu připojit jako mass storage ani jinak. PC Nuvi prostě "nevidí"... :frown:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.tarabys.blogspot.com
Obrázek uživatele
Tarabys

Odeslatod Kodýl » 30.05.11 20:55 (Po)

Pročti si TOTO.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Tarabys » 31.05.11 8:44 (Út)

Děkuji za snahu, ale pročetl jsem celé to téma a tak nějak nevím čeho se chytit. Navíc se tam nic vyloženě netýkalo toho problému co mám já respektive kolega na Nuvi 765.
Prostě PC navigaci nevidí. Základem bude to připojit přes USB a to se mi nepodařilo žádnou s rad co jsem objevil... :frown:
www.tarabys.blogspot.com
Obrázek uživatele
Tarabys

Odeslatod Path » 31.05.11 9:20 (Út)

Jde o to, že vyřešit připojení k PC a odstranění mapy lze upraveným firmware, který se do přístroje zavede natvrdo kabelem přes USB, i když v USB MASS STORAGE se nepřipojí. Jediné co potřebujete je upravený firmware, který obejde všechny potenciálně poškozené soubory - ve vašem případě to bude asi gmapprom.img. Tady ve fóru (a na jiných serverech) je link na takto upravený firmware na téměř každou automobilovou navigaci jen ne na model 7x5.

Buďto si ho budete muset někde stáhnout (možná pod tím odkazem, co jsem uváděl v předchozím) nebo si ho vyrobit sám, ale pokud nemáte zkušenosti, sotva s tím hnete. Kdybych měl více času, něco bych i připravil, ale nemám po ruce žádné nuvi 7x5 a na slepo velmi nerad něco připravuji, když to nemohu vyzkoušet. Navíc mám teď období, kdy nemám čas na zásadnější věci než oprava starého přístroje.

Pokud jste z Prahy, doporučil bych vám zajít do servisu na Evropské.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tarabys » 01.06.11 9:13 (St)

Sice si moc nedokážu představit jak tam jde natvrdo nahrát (byť upravený) FW, ale budiž. Vy jste tady celkem frajeři (myšleno vážně!), takže budu věřit... :bigwink:

Ale kde nic není... Tak mu asi zbývá jedině to poslat do servisu - přístroj je něco málo přes rok starý, takže do toho nebudu vrtat víc než je zdrávo a nechám to vyřešit je.

Každopádně díky, toto fórum je pro mě opravdu přínosem a na českém webu určitě nejlepší... :thumb:
www.tarabys.blogspot.com
Obrázek uživatele
Tarabys

Odeslatod Path » 01.06.11 15:40 (St)

Dejte vědět, jak jste dopadl.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod jifi » 07.06.11 14:47 (Út)

Mám tak dotaz ohledně 765ky. Poslední dobou jsem si všiml, že po zapnutí celkem hodně dlouho vyhledává družice. Dřív to byly sekundy, teď i několik minut. Netušíte někdo čím by to mohlo být?
jifi

Registrace: 03.03.11 12:51 (Čt)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače