Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod superkutil » 29.10.10 11:19 (Pá)

Problém je v tom, že Garmin když ztratí signál, tak z mapy zmizí i trasa a když signál získá, tak celou trasu počítá znovu. A když jedeš v proudu aut, tak nevíš vůbec kam jet. TomTom sice řekne, že ztratil signál, ale dál zobrazuje trasu a jen čeká až chytne signál. A pokud zjistí, že jsi na očekávaném místě, tak nic nepřepočítává.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 11:26 (Pá)

no boze. tak prepocte trasu a ty budes tri sekundy bez ruzovy cary na mape. to je to tak prezit? nebo s navigaci chodis i z koupelny do obyvaku a bez navi netrefis?
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod superkutil » 29.10.10 11:35 (Pá)

Budeš se divit, ale když jedu v cizím městě, ne po nějaké dálnici, ale motám se v uličkách a Garmin mi před křižovatkou řekne, že ztratil signál, tak je to fakt na palici. Tak jedeš rovně a Garmin za chvíli chytne signál, ale to už je pozdě, ty zjistíš, že najíždíš na nějakou dálnici a už jedeš. Tak si dáš 30km po dálnici k dalšímu sjezdu, tam to otočíš a jedeš 30km zpět. Fakt bezva sranda.

A totéž mi dělá v ČR. Jedu po silnici kterou neznám a najednou před sebou vidím křižovatku do Y a na navigaci žádná křižovatka není, jen rovná čára. Tak ta vlevo vypadá líp, tak jedu vlevo a navigace najednou začne přepočítávat a už jedu někudy jinudy a nebo musím otáčet. Tohle mi fakt TomTom nedělá.

Já se Garminu nebráním, jen kdyby uměla alespoň to co TomTom. A další otázkou je servis. Odešlo mi u eTrex v záruce tlačítko. Tak jsme zajel do Garmina, ale ti mne odmítli, že záruční opravy musím uplatnit u dodavatele. No a ten navigaci ztratil. Přitom výměna tlačítka by šla na počkání. Rčení: "náš zákazník, náš pán" v ČR moc nefunguje. Čekat 30dnů na výměnu tlačítka, to je fakt na palici. Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 12:28 (Pá)

Ne, ty se garminu branis zuby nechty. kazda blbost na garminu je pro tebe neprekonatelna. na tomtomu zadne chyby nevidis. velice (ne)zaujaty pristup. to, ze ztratili navigaci nekde na poste (kdo vi jak to bylo, ja ti proste neverim - ty tve "chyby" v garminech zni dost vycucane z prstu) neni chyba garminu. to by se mohlo uplne stejne stat i tomtomu a jinym .

me opravdu prijde, ze jsi mozek nechal nekde na dovoleny. to fakt nejsi schopny, kdyz ti navi na par sekund vypadne, nebo jede jinudy, zapnout mozek a zorientovat si bez ni? predpokladam, ze ty jsi presne ten typ, o kterych clovek obcas v nonivach cteme, ze kdyz jim navigace rekne "zatoc doprava" a v pravo je rybnik, tak oni v klidu do toho rybnika pojedu, jen proto, ze jim to navigace rekla.

to, ze se garmin brani "sedym" dovozum - no a co? tak se brani. zakon v tomto pripade mluvi jasne. neni to nic proti nicemu. a to ze jsi si jen proto , aby jsi usetril par korun, kupoval navigaci u nejspis ne zrovna "nejsporadanejsiho" prodejce, neni problem ani tak garminu, jako tvuj. ne nadarmo se rika, ze nejlevnejsi znamena automaticky nejlevnejsi. apropo - tak navigaci ztratili. tak ti misto ni dali novou. to jsi ale mam pocit odmitl. tak tu nenadavej.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod superkutil » 29.10.10 13:01 (Pá)

Nevím co má společného šedý dovoz a servis. Když jsem došel do servisu Garmin, tak mi řekli, že navigace byla dovezen firmou GPS centrum od které ji koupila firma Agora která ji prodala mému internetovému prodejci. A tak místo toho aby mi servis na místě vyměnil tlačítko, tak mě odkázal na kolečko, kdy já jsem musel poštou poslat navigaci k internetovému prodejci, ten pošlou do Agory, ta do GPS centra a ti ji ztratili. Takže jsem 30 dnů čekal a pak mi internetový prodejce vrátil peníze. Žádnou náhradní navigaci mi nenabídli.

Neznám jiného tak významného výrobce, který by tak blbnul se servisem jako Garmin. Přitom Garmin v USA se chová úplně jinak. Většina velkých výrobců si přes SN na webovém portálu ověří jak prodej proběhl a výrobek do opravy vezme. Jedná se tedy o šedý dovoz, když servis Garmin vidí, že navigace byla dovezena legální cestou? Neplatí na Garmin celosvětový servis? Když se mi v USA rozbije Garmin, tak zajdu k prodejci a on mi navigaci v záruce vymění nebo opraví. Proč tomu není tak i v ČR? Pak je pro mne snažší si koupit mobilní telefon a navigaci nahrát do něj. Na telefon mám záruku po celém světě a tím je to vyřešené. Politika servisu Garmin v ČR mi poněkud uniká a i Picodas co by zástoupení v ČR si na chování Garmina stěžuje.

Garminům se nebráním, nakonec Garmin Oregon 450 používám dodnes a to i pro automobilovou navigaci. Ale pokud bych si měl pořídit čistě automobilovou navigaci, tak to Garmin nebude.

Nevidím jediný důvod, proč bych měl být ke Garminu tolerantní, proč bych u něj měl tolerovat chyby, které jiná navigace nedělá. To je jako by jsi měl banku, která by chtěla za vše platit a banku, kde by vše bylo zadarmo. A ty by jsi měl banku kde za vše platíš s tím, že by si ji omlouval, s tím, že je to jen pár korun.

A pokud jde o orientaci v cizím městě v noci někde v klikatých uličkách, tak promiň, ale když jedu podle navigace, tak se na ni fakt spoléhám, protože názvy na směrovkách mi třeba nic neříkají. Je rozdíl, zda jedeš po trase, která je dobře značená nebo někde na objížďce městem.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 13:12 (Pá)

superkutil napsal:Neznám jiného tak významného výrobce, který by tak blbnul se servisem jako Garmin. Přitom Garmin v USA se chová úplně jinak. Většina velkých výrobců si přes SN na webovém portálu ověří jak prodej proběhl a výrobek do opravy vezme. Jedná se tedy o šedý dovoz, když servis Garmin vidí, že navigace byla dovezena legální cestou? Neplatí na Garmin celosvětový servis? Když se mi v USA rozbije Garmin, tak zajdu k prodejci a on mi navigaci v záruce vymění nebo opraví. Proč tomu není tak i v ČR? Pak je pro mne snažší si koupit mobilní telefon a navigaci nahrát do něj. Na telefon mám záruku po celém světě a tím je to vyřešené. Politika servisu Garmin v ČR mi poněkud uniká a i Picodas co by zástoupení v ČR si na chování Garmina stěžuje.

nechapu. pisete, ze v americe zajdete k prodejci, a on vam navigaci v zaruce vymeni a opravi. a soucaste tady buzerujete garmin, ze vas poslal k prodejci. nejak se do toho zamotavate.

superkutil napsal:Nevidím jediný důvod, proč bych měl být ke Garminu tolerantní, proč bych u něj měl tolerovat chyby, které jiná navigace nedělá. To je jako by jsi měl banku, která by chtěla za vše platit a banku, kde by vše bylo zadarmo. A ty by jsi měl banku kde za vše platíš s tím, že by si ji omlouval, s tím, že je to jen pár korun.

A pokud jde o orientaci v cizím městě v noci někde v klikatých uličkách, tak promiň, ale když jedu podle navigace, tak se na ni fakt spoléhám, protože názvy na směrovkách mi třeba nic neříkají. Je rozdíl, zda jedeš po trase, která je dobře značená nebo někde na objížďce městem.

jenze ty jine navitgace maji zase chyby, ktere nema garmin. jenze to uz nepisete. vy jste si vylozene zaseld na garmin, protoze se vam ukroutil cudlik (nebo co) na etrexu, a ted jenom buzerujete garmin za kazdou ptakovinu a nahrazujete tim vlastni ... nevim co.

me opravdu nahodny vypadek signalu v cizim meste nerozhazi. proste jedu dal, a bud se navi chyti, nebo nekde zastavim, a podivam se co dal. a dokonce, kdyz je treba, tak se i otocim! jak neslychane.

je to porad jen kus tecniky, ktery ma obcas sve dny. a stejne jak ho ma garmin, tak ho ma i tomtom, navigion, navon, a ja nevim jake dalsi.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod superkutil » 29.10.10 13:34 (Pá)

Pozor, špatně čtete. V USA zajdete k jakémukoliv prodejci Garmina a on na základě záznamu v databázi navigaci opraví nebo vymění. V ČR musíte dát navigaci k prodejci, který vám ji prodal a to je velký rozdíl. To znamená, že když budu s navigací třeba v Norsku, tak když odejde, tak nemůžu dojít k místnímu prodejci, ale musím ji přes prodejce v ČR poslat na opravu. No to je v případě navigace totální blbost!!!!

Znovu upozorňuji, že navigace Garmin používám a že jsem si na Garmin nezasedl. Jen chci upozornit na chování Garmina v případě, že se někdo rozhoduje mezi Garminem a TomTom. Opravdu tolik chyb a blbostí jako Garmon mi TomTom nedělal. A pokud vezmu i funkce MapShare a IQroutes, tak vidím TomTom lepší.

Ale v ČR je bouhužel móda nemluvit o chybách věcí které si člověk koupil. Snad proto aby nebyl za bIbce.

A snad ještě jedna drobnost. Na rozdíl od ostatní techniky která má dvě části HW a SW, mají navigace 3 části. HW, SW a mapy. A někdy za chyby mohou právě mapy, které se velmi často přebírají.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Romstar » 29.10.10 13:38 (Pá)

Zdravím, osobně si myslím, že Garmin dělá dobré navigace. Mám s Garminem najeto 100 000km a takové vylomeniny jak popisuje Superkutil mi nedělá.
Kdyby Garmin byl tak špatný tak by si ho nikdo nekupoval znovu a má zkušenost je ta, že když někdo mění Garmin tak zase za Garmin.
Kdo ví co to bylo za kousek v tý tombole, já 765tek prodal opravdu dost a jediná reklamace byla kvůli špatnému FW a to dotyčný neposlech, že si má před dovolenou stáhnout opravený FW.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod mr.mates » 29.10.10 14:01 (Pá)

W-Sally napsal:Mr. Mates:
Na kešky používám Oregona 300, Nuvi jen výjimečně, když jsem Oregona půjčil kolegovi na Slovensko. A proto Nuvi používám jen jako autonavigaci a přiblížení ke keši. (nechce se mi přepínat auto a turistickou mapu :) )

No já jsem už taky o něco povýšil na O550 ze stejných důvodů a taky 765 používám jako autonavi na přiblížení, Ale zpočátku jsem tak lovil a docela to šlo.

Tragedie_v_JZD napsal:tak ale to garmin dela samozrejme taky. ale jenom v tunelu. nevidim duvod, proc by mela navigace "lhat" a predstirat, ze pracuje, i kdyz ve skutecnosti nema signal. naopak, je spravne, ze kdyz je bez signalu, tak zahlasi ztratu signalu. ridic vi, ze ted momentalne neni navi spolehliva a zacne se vice venovat navigaci a sledovani tomu, kde momentalne je.

Já žil v domnění, že pokud je v mapách tunel, tak to navigace automaticky dopočítává a nedává hlášky o ztrátě signálu. To pouze v případě, že v tunelu zpomalím a navigace by podle propočtu měla být už na signálu z družic. Navíc se mi toto potvrdilo i Lionu, kde mě krásně v dlouhém tunelu navedla na odbočku kdesi uprostřed (asi bych tam bloudil dodnes) Obrázek
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 14:30 (Pá)

no, vzdyt to pisu. ze v tunelu garmin neprestava navigovat a vychazi z posledni zname rychlosti.
Tragedie_v_JZD

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače