Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod andre.11 » 28.10.10 9:10 (Čt)

Já mám taky problém s 765kou....za jízdy se mi resetovala a ted mi ukazuje datum 12.června 2030...tím pádem se mi v automatickém režimu nepřepíná večer na noční režim...a naopak...respektive přepíná, ale v jiných časech...např. je tma už v 18h a navigace přepne až kolem 22h....nevíte někdo jak upravit datum na aktuální?...v klasickém nastavení v navigaci jde upravit jen čas...datum ne....
Garmin 3760T Lifetime
andre.11

Registrace: 29.04.10 14:23 (Čt)

Odeslatod W-Sally » 28.10.10 9:34 (Čt)

Mně občas vypne sama od sebe, ale čas ukazuje i datum stále stejně. To se tam nezměnilo. Spíš mě se... tím, že na dálnici občas ukáže přímou čáru - směr trasy - místo, aby kopírovala silnici. Je to asi tak 1 případ z padesáti vesměs na D1 okolo Mirošovic. Další co nechápu, proč mě na stejné místo (Žďár u Mladé Boleslavi) mění trasy. Normálně mě vede ze stejného místa v Brně na stejné místo ve Žďáru přes Prahu. Před čtrnácti dny mě vedla přes Havlíčkův Brod. Zadání v GPS Brno-Žďár (z oblíbených).
Při jízdě do Stríže pod Ralskem mě vede tam přes Prahu, zpátky přes Havlíčkův Brod. Ve většině našich tunelů mě hlásí ztrátu družicového signálu. Venku mě to neudělala ani jednou (tunely ve Vídni, Chorvatsku, Řecku - a že jich tam bylo).
Ale jinak maximální spokojenost, zkoušeli jsme s ní hledat i "kešky" a sice s problémama, ale našli jsme. :)
W-Sally

Registrace: 27.02.09 10:08 (Pá)

Odeslatod superkutil » 28.10.10 21:44 (Čt)

Používám různé navigace (Garmin, TomTom, iGo, Navigon, BluePoint, atd) a Garmin je jednou z nejhorších. A to platí jak o SW tak i o mapách. Naviguje chaoticky, nesmyslnými cestami, když ztratí signál, tak neví co dál. Pokud bych si mohl zvolit, tak bych použil TomTom. Ten mě navigoval vždy nejlíp a i systém RDS-TMC je udělaný nejlíp. Nuvi 765 T jsem vyhrál a tak jsem myslel, že se s ní sžiju. Ale nejde to, má moc chyb a je dost nepoužitelná. Používám TomTom a v nutných případech Garmin Oregon 450. Nuvi 765T se mi válí doma, nikdo ji nechce. Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod mr.mates » 29.10.10 5:04 (Pá)

W-Sally napsal:Mně občas vypne sama od sebe, ale čas ukazuje i datum stále stejně. To se tam nezměnilo. Spíš mě se... tím, že na dálnici občas ukáže přímou čáru - směr trasy - místo, aby kopírovala silnici. Je to asi tak 1 případ z padesáti vesměs na D1 okolo Mirošovic....
. Ve většině našich tunelů mě hlásí ztrátu družicového signálu. Venku mě to neudělala ani jednou (tunely ve Vídni, Chorvatsku, Řecku - a že jich tam bylo).
Ale jinak maximální spokojenost, zkoušeli jsme s ní hledat i "kešky" a sice s problémama, ale našli jsme. :)

Dálnice - dvakrát během týdne to samé - asi nějaký šotek.
Tunely - občas ztráta signálu, většinou ale bez problémů, v zahraničí v poho.
Kešek jsem s ní našel mnoho a bez problémů.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod W-Sally » 29.10.10 9:21 (Pá)

superkutil napsal:Používám různé navigace (Garmin, TomTom, iGo, Navigon, BluePoint, atd) a Garmin je jednou z nejhorších. A to platí jak o SW tak i o mapách. Naviguje chaoticky, nesmyslnými cestami, když ztratí signál, tak neví co dál. Pokud bych si mohl zvolit, tak bych použil TomTom. Ten mě navigoval vždy nejlíp a i systém RDS-TMC je udělaný nejlíp. Nuvi 765 T jsem vyhrál a tak jsem myslel, že se s ní sžiju. Ale nejde to, má moc chyb a je dost nepoužitelná. Používám TomTom a v nutných případech Garmin Oregon 450. Nuvi 765T se mi válí doma, nikdo ji nechce. Obrázek

Já si tedy, až na pár skutečně drobností, nemohu stěžovat. Považuji G765 za jednu z nejpovedenějších s jednoduchým ovládáním. Bez problémů cesta do Řecka i cestování po Řecku. Ani jednou mě nenechala ve štychu a RDS nejlépe funguje venku. Asi to nebude až tak SW. Je totiž velice zajímavé, že RDS je venku lepší než u nás. A v Řecku, které ještě před dvěma lety nebylo GPS signálem vůbec pokryto zaváhal Garmin jen asi ve dvou případech, a to ještě bylo chybovými mapovými podklady.
Jel jsem s lidmi. kteří mají Mio i Tom-Tom a nadávali. Takže na Garmina nedám dopustit a vždy bych šel jen do Garmina.

Mr. Mates:
Na kešky používám Oregona 300, Nuvi jen výjimečně, když jsem Oregona půjčil kolegovi na Slovensko. A proto Nuvi používám jen jako autonavigaci a přiblížení ke keši. (nechce se mi přepínat auto a turistickou mapu :) )
W-Sally

Registrace: 27.02.09 10:08 (Pá)

Odeslatod superkutil » 29.10.10 9:47 (Pá)

W-Sally: Měl jsem od Garmina eTrex Vista HCx i Oregon 450 a plná spokojenost. Používal jsme je jako autonavigace a nic moc, plno křižovatek v mapě nebylo, občas vymyslely úplně nesmyslnou a delší trasu, jednou dokonce někomu dvorem. A to jak s Atlas 8 NT tak s CN2010.3 !?!?

S TomTom jsem projel jak Čechy, tak celou Evropu na západ od ČR i do Chorvatska a zcela bez problémů. Také RDS-TMC fungovala skvěle, vpravo obrazovky lišta na které se objevovaly všechny překážky, objížďky a zpoždění. Hezky srovnané hned na hlavní obrazovce.

Takže když jsem vyhrál Nuvi 765T tak jsem měl radost. Ale jen do prvního použití kdy jsem jel do Norimberku. RDS-TMC je reprezentované na hlavní obrazovce pouze jedinou ikonkou, která je šedá když není signál nebo když nepřicházejí informace. Což je dost rozdílná informace. Pak může být zelená, žlutá nebo červená. Ale ty barvy událostem přiděluje operátor RDS-TMC a tak se mi často stalo, že byla na dálnici totální zácpa, ale navigace svítila zeleně. Teprve po kliknutí na ikonu a prohrabáním se několika vrstvama jsem se dozvěděl, že dálnice stojí. totéž případ, kdy jsem v Norimberku stál pod železničním viaduktem na světlech a navigace najednou zahlásila ztrátu signálu a přestala zobrazovat trasu. Pak trvalo dlouho než se vzpamatovala. TomTom i když ztratí signál tak dál naviguje.

A to že Garmin není moc dobrý svědčí i to, že mi skoro rok leží v zásuvce a nikdo ho nechce. A to za něj nechci moc.

Jel jsem s lidmi. kteří mají Mio i Tom-Tom a nadávali. Takže na Garmina nedám dopustit a vždy bych šel jen do Garmina.

Možná je to tím, že neměli Garmina. Obrázek Pak by mluvili jinak. I když souhlasím, že MIO je krám. Ale ten TomTom jak navigace, tak SW v mobilu je hodně dobrý. Pro mě je příjemné, že to není tak graficky přeplácané jako Garmin, že je to víc účelové.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 10:40 (Pá)

W-Sally napsal:Já si tedy, až na pár skutečně drobností, nemohu stěžovat. Považuji G765 za jednu z nejpovedenějších s jednoduchým ovládáním. Bez problémů cesta do Řecka i cestování po Řecku. Ani jednou mě nenechala ve štychu a RDS nejlépe funguje venku. Asi to nebude až tak SW. Je totiž velice zajímavé, že RDS je venku lepší než u nás. A v Řecku, které ještě před dvěma lety nebylo GPS signálem vůbec pokryto zaváhal Garmin jen asi ve dvou případech, a to ještě bylo chybovými mapovými podklady.

s tim superkutilem se nema o garminu smysl bavit :) na "konkurecncim" foru jeho vylevu na tema garmin bylo radove vic (v podstate nas tam zasoboval kompletni svou historii s navigacemi garmin, a bud si to cucal z prstu, nebo je to programator, ktery si tu navigaci preprogramoval. protoze to, co se delo s navigaci jemu, se nikomu jinymu nikdy nedelo :)

PS: jen k vasemu prispevku. kde jste prosim prisel/la k tomu, ze pred dvema roky nebylo recko pokryto GPS signalem? toto me opravdu pobavilo :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 10:41 (Pá)

superkutil napsal: TomTom i když ztratí signál tak dál naviguje.

aha. tomtom ztrati signal a stejne pritom naviguje. a ta o pernikovy chaloupce bude nasledovat?
Tragedie_v_JZD

Odeslatod superkutil » 29.10.10 11:10 (Pá)

Ne, drží se trasy po které jedeš a rychlost bere stejnou jakou jsi jel předtím. Navíc některé modely mají v sobě gyroskop a tak jsou schopné sledovat i směr. Je to stejné jako vestavěná navigace, ta taky přebírá při ztrátě signálu rychlost auta a natočení kol.

Další funkce TomTom které konkurence nemá:

- Technologie IQ Routes umožňující časovou úsporu až 35 procent
- Technologie TomTom Map Share umožňující zanášení oprav do map a sdílení těchto oprav s ostatními uživateli
- Technologie vylepšeného zaměřování pozice: navigace není přerušena ani jízdou tunelem
- Dokonalé navádění jízdními pruhy pro mimořádný přehled při navigaci komplikovanými křižovatkami
Naposledy editoval superkutil dne 29.10.10 11:15 (Pá). Počet editací: 1x.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 11:14 (Pá)

tak ale to garmin dela samozrejme taky. ale jenom v tunelu. nevidim duvod, proc by mela navigace "lhat" a predstirat, ze pracuje, i kdyz ve skutecnosti nema signal. naopak, je spravne, ze kdyz je bez signalu, tak zahlasi ztratu signalu. ridic vi, ze ted momentalne neni navi spolehliva a zacne se vice venovat navigaci a sledovani tomu, kde momentalne je.
Tragedie_v_JZD

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače