Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod freewall » 05.04.10 20:31 (Po)

Asi ti tu nikdo moc neporadí, když, jak píšeš, se jedná o mapy, o kterých tady nikdo moc neslyšel, takže těžko se najde někdo s osobní zkušeností a nezbyde než, že budeš první "pokusnej králík" :)
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod radek » 09.04.10 22:39 (Pá)

Jo, to chapu. Mne slo ale konkretne o to, ze tady v tomto vlakne nekdo psal, ze T765 ma problemy s mapami 3. stran a tak me zajimalo, jestli to jeste plati, protoze predpokladam, ze ty mapy 3. stran byly asi z Evropy nebo USA a kdyz meli nebo jeste maji problemy ony, tak je asi uplne zbytecny riskovat koupi 765T a bude lepsi zustat u turisticke navigace kde to jede, ale bez hlasu. To je vse, co jsem chtel vedet.
radek

Registrace: 31.03.10 21:36 (St)

Odeslatod Rubic » 11.04.10 10:23 (Ne)

radek napsal:Jezdim do Afriky,... nejde o vyrobce map (ten tvrdi, ze by mely jet), jde o Garmin 765T a jeho shopnost/neschopnost navigovat .

Tvoje víra ve výrobce map je rozpolcená. To, že nenadělá chyby v mapách, to věříš ale zbytku jeho tvrzení již ne. Pokud máš tu mapu k dispozici, vzal bych ji do GPS centra k předvedení simulace africké cesty kterou plánuješ. Snad by Ti vyšli vstříc, coby potenciálnímu zákazníkovi.
http://www.gpscentrum.cz/
A potom nám všem dej vědět jak jsi dopadl, jestli opravdu ty africké mapy Garmin umí pozřít a správně navigovat.
Šťastnou cestu.Obrázek
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod radek » 11.04.10 16:12 (Ne)

To neni pravda, ze "vira" ve vyrobce map je rozpolcena. Psal jsem, ze ten tvrdi, ze pojedou - oni nevidi problem, na tomto konkretnim modelu to nezkouseli, ale jede jim to na ostatnich Garminech, pokud pry to neopjede, je to na vyrobci navigaci a Garmin jsem obvolaval a nikdo nic nevi a nechce vedet. Jde o to, ze tady nekdo psal, ze ma tento garmin problemy se zobrazovanim map 3. vyrobcu. To je vse. Chtel jsem jen vedet, jestli ty problemy jeste porad ma. Pochybuju, ze ten kdo to psal, by si to vymyslel. Neverim pristroji T765, ne vyrobci map a udelal jsem uz tu chybu, ze ho mam doma a ted se muzu jen modlit, aby to tam vse jelo.
Na turisticke to jede, jak jsem psal. Navic ty posledni verze map maji problemy s posledni verzi Mapsource, respektive po 3 tydnech reseni na Garminu a u vyrobce map je jasny, ze problem je v Mapsource, ale nikdo to neresi, protoze tuto kombinaci co ja mam, pouziva mozna par lidi na svete. No a Garmin to proste haze za hlavu.
Mapy si dost dobre instalaci na pristroj nevyzkousim, protoze jak jsem psal, jsou africky. Jestli budou navigovat zjistim az v Africe (a kvuli vyzkouseni T765 za par tisic do Afriky jen tak nepojedu) a predstav si to nemily prekvapeni na miste, kdyz si myslis, ze mas s sebou funkcni mapy a vytahnes navigaci, spustis ji a ono to nebude navigovat. Muzu toto nemily prekvapeni trosku zmirnit tim, ze si s sebou vezmu pristroj, ktery nema problemy s jakymikoliv mapami a jak se zda, tak T765 to neni. Na nejaky simulace kaslu, ty si udelam doma sam. Uz kolikrat jsem zazil, ze simulovat neco slo, ale pak to neroutuje. Mne nejde o to jak to resita co mam delat, kde instalovat atd., jak mne tady kazdy radi. Mne jde pouze o to, jestli ma stale T765 problemy se zobrazenim map jinych vyrobcu a na to jeste nikdo neodpovedel. Takze se dal omlouvam, ze nebudu reagovat na veci, na ktery se neptam.
radek

Registrace: 31.03.10 21:36 (St)

Odeslatod Rubic » 11.04.10 18:14 (Ne)

Omlouvám se, už mlčím. Tu informaci sem kdysi vložil sám administrátor - Path. Asi není na příjmu, nebo dosud jinou zkušenost neudělal.
viewtopic.php?f=19&t=472&p=3355&hilit=mapy+t%C5%99et%C3%ADch+stran#p3355
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod warhead » 12.04.10 9:39 (Po)

ted si take nejsem jist jak se veci maji, ale predpokladam, ze tp bylo jeste v dobach rannych firmwaru a verim, ze dnesni 765 uz takove problemy mit nebude. Jedine na co jsem narazil, ze se mi sem tam do mapy muze primotat DEM vrstva
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod pega111 » 13.04.10 19:40 (Út)

to radek
Garmin má všeobecne problém so zobrazovaním máp a to aj vlastných, nie to ešte máp 3. strán. Raz za to môže firmware, inokedy zle spravená mapa. Aj tu, aj inde na garmin fórach, alebo GPS fórach, sa velmi vela uzivatelov navigácií garmin stažuje na rôzne nedostatky, ktoré sa priamo týkajú zobrazovania máp. Či je to nezobrazovanie názvov ulic, či nečitatelnost mapy z dôvodu zlého typ súboru, oneskorené, alebo pomalé prekreslovanie, a mohol by som pokračovať.

V Tvojom prípade môžeš mať velmi lahko problém, ak si príslušnú mapu nepreskúšaš doma. Ak takúto možnosť nemáš, treba zálohovať druhým garminom - čo si písal, že máš - a pre istotu aj papierovou mapou + kompas.

Vela šťastia v Afrike, bacha na levy, vraj im chutia hlavne Garminy v kombinácii s Európanmi! :D
Garmin nüvi 760
Nokia 5530 + OVI maps
pega111

Registrace: 09.08.08 13:53 (So)

Odeslatod pajamat » 01.07.10 16:12 (Čt)

Zdravím.
Nemáte náhodou někdo info o tom, zda neuvažuje Garmin dát do nového FW pro nuvi 765T konfigurovatelná mapová pole, jako je tomu u 1350?
Díky.
pajamat

Registrace: 29.06.10 15:34 (Út)

Odeslatod Path » 01.07.10 16:16 (Čt)

nuvi 765 jede úplně na jiném sw než řada 1xxx a upřímně pochybuji, že Garmin zrovna tuhle featuru přidá.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod pajamat » 01.07.10 16:48 (Čt)

Škoda. Předtím jsem měl MIO C520 a tam to bylo automaticky. Navíc tam šly dát různé uživatelské skiny. Ale to bylo asi i tím, že to bylo všechno na Windows CE 5.0.
No tady jsou zase plus jiné věci a kupoval jsem to hlavně kvůli Lifetime.
pajamat

Registrace: 29.06.10 15:34 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače