Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod Rubic » 08.01.10 16:43 (Pá)

Dobrý den, používáte ochrannou fólii? Já mám kreslicí fólii HP Premium Injekt Transparency Film - pak nejlepší Stylus je vypsaná propisovačka (česká- má pěknou kuličku). Dotek je téměř 100%.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.10.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod eidz » 08.01.10 21:04 (Pá)

superkutil napsal:Dnes ráno nehoda na Cínovecké, což je vjezd z D8 do Prahy, totálně ucpané a skoro neprůjezdné. Přesto na zelené vlně vůbec nic a JSDI pro změnu jedna nehoda uvedena 2x, ale v navigaci jen upozornění nehoda a zelená čárka, takže navigace naplánovala trasu přímo do místa nehody a označila ho zeleně, takže ikona dopravy byla zelená. teprve po rozkliknutí s zobrazení dopravy na trase nehodu zobrazila (ale jen s textem nehoda) a nabídla možnost objetí. V případě TomTom by s alespoň na boční liště objevila ikona nehody s možností detailního popisu. V tomto případě je to především chyba JSDI, protože mělo u nehody zobrazit červený pruh a ne zelený. Podle čeho se určují ty barvy u jednotlivých zpráv? U TomTom nic takového nebylo.

Hlášení z JSDI:

Čas události: dnes, 07:34 hod.
Konec události: dnes, 08:34 hod.
Od 8.1.2010 07:34 do 08:34 v ulici Cínovecká v obci Praha-Březiněves; D8, před odbočkou na Březiněves, směrem do centra. nehoda; Havárie vozidla bez zranění - vozido na tělese dálnice v jízdním pruhu.
Zdroj: JSDI - ŘSD ČR

Napíšu Ti tedy naposledy. Technicky máme TMC v ČR funkční. (Což při jeho spuštění v ČR nebyla pravda.) Problém je v obsahu zpráv, nikoliv v navigacích různých výrobců. Pokračuj reportováním neuspokojívého stavu na JSDI, tady s tím nic neuděláme.
Nyní jen spekuluji - po příjezdu policie se podařilo nahlásit zprávu na JSDI. Povaha nehody zřejmě byla taková, že to bylo průjezdné a v době hlášení nebyl důvod do zprávy dát informaci, že je úsek uzavřený (červený symbol) či omezený průjezd (žlutý symbol). Vlivem ranní špičky a zmenšením průjezdní kapacity daného místa rychle vznikl špunt. Ale policie nemá nařízeno, co 5 min. reportovat na JSDI stav - a ono to ani nejde, to by jeden policista na místě nehody musel dělat jen toto, což je nesmysl.
Ale v koloně určitě byl někdo, kdo to zavolal do nějakého rádia...

Dotykový displej na 765 je skutečně slabina. Já píšu bříškem prstu, nehet mi nedával uspokojivé výsledky, stylus by byl fajn, ale není jej kam v navigaci dát. Ale kdo má ruku jak lopatu a prsty jak kolíky, tak má smůlu.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod superkutil » 08.01.10 23:58 (Pá)

eidz: Jak je uvedeno, byl zablokován jeden jízdní pruh. To mi ve špičce připadá jako dostatečné na to, aby zpráva měla žlutý nebo červený symbol. Tu barvu symbolu určuje obsluha TMS systému?

No, vzhledem k tomu, že ještě 3 hodiny po nahlášení nehody byla stále zelená ikona, tak buď nikdo nevolal nebo nedokáží na zavolání změnit barvu ikony. Takže je celý systém TMC na prd. A je to jenom díky tomu, že nefunguje nahlašování informací od policie, hasičů, záchranky a řidičů, protože ti všichni u nehody byli.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod Rubic » 09.01.10 12:44 (So)

Opět si udělal nesprávný závěr - "Takže je celý systém TMC na prd" . V ČR to ještě chvíli nebude zcela spolehlivé, postačí tady mít nezatrhnutou "Dopravu", informace Ti i tak budou přicházet. Jenom správné rozhodnutí si provedeš sám. V Německu to zřejmě fungovalo v pohodě, vedlo Tě to někdy i jinudy než jsi předpokládal, pak však bylo dětinské diskutovat o délce trasy.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.10.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod superkutil » 09.01.10 20:04 (So)

Kdo nastavuje, jakou bude mít barvu zpráva? Co jsem pochopil, tak pokud mám zaškrtnuto "Doprava", tak by mě měla navigace vést jinou trasou. Proto se ptám, proč mě navigace hnala přímo do neprůjezdného místa nehody na dálnici, když mě mohla vést po souběžné komunikaci? Protože nehoda byla správně zanesena do TMC systému a přesto ji navigace při výpočtu trasy ignorovala. Byl jen problém v tom, že zpráva měla zelenou barvu a ne červenou? Nebo kdy navigace naviguje objízdnou trasou? Musí operátor do zprávy uvést zpoždění? Protože když jsem si nechal vypsat dopravu na trase, tak mi to nehodu ukázala a ptala se, zda nechci nehodu objet. Ale pokud si nenechám vypsat dopravu na trase, tak o nehodě nevím.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Romstar » 09.01.10 20:10 (So)

Zdravím, ano máte pravdu zpráva byla špatně zanesena, protože gps reaguje až na tuším žlutou. Zelená není komplikace.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod eidz » 10.01.10 5:25 (Ne)

superkutil napsal:...Tu barvu symbolu určuje obsluha TMS systému?
... Takže je celý systém TMC na prd. A je to jenom díky tomu, že nefunguje nahlašování informací od policie, hasičů, záchranky a řidičů, protože ti všichni u nehody byli.

Barva - nikdo nehlásí, žlutý kód, červený kód. Hlásí se neprůjezdný úsek, omezená průjezdnost a možná další atributy. TMC je o obecném standardu. Jak si to daná navigace přeloží, je věc výrobce. Klidně to může pak zobrazit fialovou nebo šedou barvou. Pokud doručená zpráva nemá informaci, že to je uzavřené či jinak omezené, tak nelze nic dělat.

Systém není naprd. Systém TMC je vymyšlený dobře a že je provozu schopen dokazuje doručení relevantní informace v relevantní čas zahraničí. Pojetí a uchopení TMC v ČR je naprd.

Jinak si pořid ještě další navigaci, měj ji puštěnou souběžně s kritizovaným modelem od Garminu a pak piš. Dle mého názoru problém u Tebe je, ale mezi navigací a židlí.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod superkutil » 11.01.10 11:38 (Po)

eidz: Vždyť jsem psal, že v TomTom se nehoda jasně zobrazila na boční liště a navigace dala na výběr, zda chci projet či objet. A v popisu nehody v TomTom je toho mnohem víc jak v Garminovi. U Garmina je problém v tom, že i když je na trase nehoda, tak když má zelený status, tak ji navigace vůbec nezobrazí, respektive zobrazí, ale až když si dám zobrazit dopravu na trase. Přitom by stačilo, kdyby se vedle ikony dopravy objevilo info (např. 1 událost na trase). Já nebudu mít výhrady ke Garminovi, pokud bude fungovat. Mám od něj eTrex a s tím jsem plně spokojený.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Romstar » 12.01.10 9:08 (Út)

Zdravím, včera při cestě z Olomouce Do Prostějova jsem si všiml člověka který šel po rychlostní komunikaci a zvažoval jsem jestli volat do rádia a na Policii. Nakonec jsem si řekl, že takový průšvih určitě někdo ohlásí a do 15ti minut to tam bylo a takto se to zobrazí v mé 660tce. Takže RDS- TMC se u nás jistě zlepšuje.

http://nuvi660.sweb.cz/RDS-%20TMC/1.bmp
http://nuvi660.sweb.cz/RDS-%20TMC/2.bmp
http://nuvi660.sweb.cz/RDS-%20TMC/4.bmp
http://nuvi660.sweb.cz/RDS-%20TMC/3.bmp
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod superkutil » 12.01.10 10:06 (Út)

Romstar: No vidíš, na tvé navigaci se to zobrazuje líp. Co znamená ten trojúhelník s časem? I to zobrazení úseku máš lepší a popis detailnější. Ta řada 765 je fakt nějaká ulítlá. Mě se na hlavní obrazovce objevuje jen ikona v podobě kolečka: zelené, žluté nebo červené barvy a u něj v případě problémů čas zdržení (ten se ale nepromítne do času příjezdu). Když na ikonu kliknu, tak se objeví obrazovka s mapou a v ní je událost a u ní nesmyslně velká šipka, která zastíní celé okolí. Další události lze přepínat šipkama dole. Když kliknu na horní lištu události, tak se objeví jen velmi strohý popis. Není tam ani kdy byla událost nahlášená, ani očekávaná doba trvání, ani zda je silnice průjezdná ani odkud a kam událost je. Já bych třeba očekával, že zobrazí celou trasu a na ni všechny události.

Ještě mám jeden dotaz. Když nastavím automatické ladění RDS-TMC a v místě je několik stanic vysílajících RDS-TMC, kterou navigace naladí? Nebo je ladí průběžně a ze všech stahuje informace?
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače