Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod superkutil » 04.01.10 15:58 (Po)

Cuba Libre: Také jsem došel k závěru, že držák je u 765 hodně dobrý. Že by ho okoukali od TomTom?

Obrázek

Ostatní už je bída. Už mi odpověděli z Garmina, o problému ikony dopravy vědí a doufají, že to nový update opraví.

U Garmina je velký problém nedostatek informací na hlavní obrazovce, pro cokoliv musí člověk za jízdy v navigaci hledat a to ještě v mnoha úrovních. Těmi grafickými efekty jako je najíždění oken apod mě Garmin štve, protože mají pomalé procesory a ty nezvládají ty grafické efekty a obrazovka zamrzá a nefunguje dotykový display. Dost často také navigace vybere jiné tlačítko než na které kliknu. To u TomToma neznám, tam vše funguje bezchybně. Myslím, že doživotní aktualizace u Garmina nevyrovná kvalitu a promyšlenost SW u TomToma.

Regina má v názvu nějaké CROA nebo něco podobného. Dříve se mi zobrazovala frekvence, teď už jen nějaký nesrozumitelný text. Taky by ti "experti" z Garmina mohli třeba u názvu stanice dát do závorky i frekvenci. Mám pocit, že to s tím zjednodušováním přehánějí.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod Cuba Libre » 04.01.10 16:33 (Po)

superkutil: No mně ani tolik nevadí to zjednodušení, už jsem si zvyknul. Chtěl jsem si koupit TT 950, ale bohužel mapové podklady stojí za prd. Navteq do toho (asi i díky Nokii) začal šlapat a na mnoha místech je výrazně lepší než TeleAtlas. Osobně mi u Garminu až na výjimky vyhovuje výpočet trasy a hlavně možnost používání Adres CR dohromady s City Navigatorem. Jak jsem psal, chci propojit anténu TMC přijímače přes tohle: http://www.gns-gmbh.com/shop/xtc/produc ... --ISO.html s mojí venkovní anténou na autě a uvidím, co to udělá. Sice to bude trošku bastl, protože například u nuvi 1690 jde přímo ten jack od Y adapteru připojit do TMC přijímače, ale stejně to zkusím. Brzy si taky vyzkouším nuvi 1690 - mimochodem v jeho návodu je u TMC uvedena šedivá ikona - uvidíme jaké budou dojmy, hlavně z rychlosti systému a přesnosti zadávání. Stává se mi totiž u 765, že píšu adresu a napíše to jiné písmeno, ale ne vedle, ale třeba o jednu řadu písmen jinde. Kalibrace nepomohla a zkoušel jsem víc 765 a některé to dělají taky a jiné ne.
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Odeslatod Romstar » 04.01.10 16:47 (Po)

[quote="superkutil"]Cuba Libre: Také jsem došel k závěru, že držák je u 765 hodně dobrý. Že by ho okoukali od TomTom?

Obrázek

Zdravím, Garmin určitě žádný držák neokoukal to spíše okoukal TT který měl s kvalitou držáku problém např. u go 910.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod eidz » 04.01.10 22:08 (Po)

Nevím, co bylo dřív, jestli vejce nebo slepice, ale Garmin byl v ČR první, kdo nabízel aktivní držák.

2superkutil: a máš ověřeno, že ta bouračka se dostala do TMC zpráv? Co jsem vyčetl na jiných fórech i zde, tak je spíš problém v poskytovali TMC zpráv, tj. JSDI neposkytne (neuvolní) TMC zprávu dřív, než ji potvrdí policie či někdo jiný důvěryhodný. A policie sice má v pokynech hlásit druh a čas trvání předpokládané komplikace, ale ...
A informace od řidičů nejsou důvěryhodné... Takže sice máme v ČR hardware na posílání TMC zpráv, ale jaxi nemáme co tam tlačit, protože když cestou zpět na stanici policie něco nahlásí, je to aktuální jak noha.
A dlouhodobé uzavírky jsem už popisoval. Po dobu trvání uzavírky by navigace měla mít zprávu načtenou do cca hodiny? A není tomu tak. To znamená, že informace o dlouhodobé uzavírce není vysílána stále dokola nebo mají děravý systém.
Navíc opět zkušenost - uzavírku označili o křižovatku dřív, tj. dle navigace nebyl možný nájezd na dálnici. Kdo to neznal a věřil navigaci, měl smůlu.

Co se týká možnosti nastavení, tak Garmin není pro hračičky. I blbá změna barvy ikony vyvolala několik stran v diskuzi. Takže čím míň, tím líp. Obrázek
Kdo nechce navigaci na hraní, ale chce mapy, které jsou k nečemu, chce čísla popisné, tak nemá příliš možnost volby.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod superkutil » 04.01.10 22:46 (Po)

eidz: Tu nehodu jsem našel právě v seznamu zpráv navigaci. Takže navigace určitě o neprůjezdném místě způsobeném nehodou věděla. Asi ikona šedne v každém případě, tedy i když by měla být šedá.

Zastávám teorii, že když něco funguje, nemá se s tím hýbat. A taky, že každá novinka musí být nejdřív vyzkoušena a otestována, než se uvede do praxe. Bohužel v poslední době se vypustí cokoliv a ze zákazníků se stávají testeři. Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Romstar » 05.01.10 8:47 (Út)

Zdravím, gps sice o nehodě věděla, ale také mohla být v protisměru což se někdy stává. Nevím co to způsobuje, ale někdy hlásí rozhlas nehodu směr Brno a v gps je jako směr Praha. Zažil jsem to i naopak v gps byla správně a rozhlas to hlásil naopak.
RDS- TMC je dobré na západ od nás.
Já co jsem vyměnil auto tak si moc RDS- TMC neužiji, protože v druhém autě načítá tak akorát přímo v Praze a Ostravě. Nejspíše to způsobují pokovená skla, když sednu do jiného auta tak vše běží ok.
A navíc jsem také vyměnil autorádio a to staré mi pomáhalo v tom, že jsem anténu zastrčil do slotu pro CD a příjem se zlepšil.
V novém rádiu je asi lépe odstíněn drát antény tak jsem nahraný, ale také jsem více v klidu a méně si za jízdy hraji s gps.Obrázek
Obrázek uživatele
Romstar

Odeslatod superkutil » 05.01.10 11:39 (Út)

Romstar: Hm, bohužel právě RDS-TMC je to jediné o co je Nuvi lepší než eTrex. Nevím, s TomTom jsem jezdil po Rakousku a Německu a perfektně RDS-TMC fungovalo. Teď s Garminem v Rakousku nefungovalo vůbec. Místa se zápkou vůbec navigace nehlásila. Stanice byla nastavena na automatické vyhledávání a nějakou německou a pak rakouskou to našlo. Kamarádovi, který měl navigace v autě 3 Obrázek (vestavěná, iGo8 a TomTom) TomTom zácpy ukazoval.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod superkutil » 06.01.10 10:56 (St)

Tak jsem dnes jel Praha - Kralupy, dle informace z databáze na webu zelené vlny, která by měla být vysílána na stanici ČR Regina:

Od 6.1.2010 09:00 do 14:00 na silnici 00811 v obcích Chvatěruby a Zlončice okres Mělník , délka 191m; vozovka plně uzavřena provoz odkloněn na silnici 608 nehoda; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; Vozovka pokryta ledem na místě havarovaných vozidel,

Navigace mne na uzavírku neupozornila a hnala mě 2 km až k uzavírce a pak jsem musel zpět a objíždět.

Tak jsem se dovolal na odpovědného pracovníka v Českém rozhlase a je to tak, že Regina má jen informace pro Prahu, ale jsou velmi detailní, pokud chcete středočeský kraj, tak je potřeba naladit Radiožurnál nebo Vltavu. Ale říkal si, že TMC je už výběhová technologie a že v cizině se už používají novější technologie, ale podmínkou je digitální vysílání rozhlasových stanic.

Osobně bych bral systém postavený na GPRS, kdy by si navigace přes mobil žádala o informace a naopak by mohl řidič přes navigaci hlásit dopravní problémy on-line.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod Romstar » 06.01.10 11:00 (St)

A to zřejmě bude mít model 1690.
Obrázek uživatele
Romstar

Odeslatod superkutil » 06.01.10 11:34 (St)

Sice obsahuje GSM modul a díky němu i přístup na internet, ale bohužel asi stále není možné zasílat zpět informace o dopravě a sdílet ji s jinými uživateli. Takže stále závislost na RDS-TMC.
Naposledy editoval superkutil dne 06.01.10 14:52 (St). Počet editací: 4x.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače