Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod Kofolytik » 31.12.09 10:43 (Čt)

A ještě vysvětlení ze zahraničního fóra:

The traffic feature reporting has been improved in 3.90. When traffic has not been updated for a period of time, the traffic icon (green/yellow/red) will now turn to a gray/blue color. Also, pressing the traffic icon and going to the traffic page will now show the traffic status, like the 1xxx series does...up to date, or no reception for xx minutes.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod Kofolytik » 31.12.09 10:44 (Čt)

A poslední věc - tuší někdo, co znamená následující update? Protože v navigaci mám stále jen Auto, kolo, chodec...

* Added new Transit categories supported by 2010 and newer City Navigator maps.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Odeslatod Rubic » 31.12.09 10:57 (Čt)

Při nastavování "Dopravy" FW 3.90 přinesl také nové ikony a možnosti nastavení ale dosud v tom nemám jasno na rozdíl od superkutila, který určitě předjímá další problém.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.3.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Romstar » 31.12.09 12:10 (Čt)

Zdravím, jsem rád, že se potvrdilo moje podezření, že chování RDS- TMC je záměr a ne chyba. :-)
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod superkutil » 31.12.09 13:05 (Čt)

Chápal bych to, pokud by v době šedé ikony LED na přijímači svítila oranžově nebo blikala zelená. Ale na přijímači svítí zelená LED nepřerušovaně, jako by byl příjem v pořádku. Pokud vypnu navigaci i přijímač a znovu zapnu, tak zase svítí ikona zeleně cca 15min. Pokud by byl signál špatný, tak by po znovuzapnutí nesvítila ikona zeleně. Naopak se mi už stalo, že se při znovuzapnutí ikona dopravy neobjevila vůbec ?!?!?!? S verzí 3.80 se nic takového nedělo!

S verzí 3.90 jsem jel 3 hodiny, ikona po 15min zšedla a pak už nikdy nezezelanala. Zkusím navigaci vyreklamovat, ale moc nevěřím v nápravu, protože s verzí FM 3.80 se tak navigace nechovala.

U TomTom je třeba jasně vidět, jaká stanice se nastavila a jak kvalitní je příjem. U Garmin nemohu naladit konkrétní stanici, jen mohu vybrat ze seznamu, kde ale nejsou frekvence, ale jen názvy stanic a dokonce i těch, které nejsou dostupné. U Garmina chybí funkce skenování dostupných stanic s RDS-TMC!

Podle dopravního vysílání jezdím po Praze a v zahraničí a pokud je ikona šedá, tak nevím, zda se mi informace aktualizují.

Snad nějak pochodím u podpory Garmina.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 31.12.09 13:08 (Čt)

Ehm. funkce pro vyhledani stanic s RDS tam je.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Kofolytik » 31.12.09 14:53 (Čt)

Ach jo. Četl jste příspěvěk z anglického fóra? Pokud ano, víte proč se mění barva ze zelené na šedou a proč přitom ledka svítí stále zeleně.

Třeba mně názvy stanic vyhovují, protože je to výrazně jednodušší než si pamatovat čísla frekvencí.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Odeslatod eidz » 31.12.09 17:03 (Čt)

Kofolytik napsal:A ještě vysvětlení ze zahraničního fóra:

The traffic feature reporting has been improved in 3.90. When traffic has not been updated for a period of time, the traffic icon (green/yellow/red) will now turn to a gray/blue color. Also, pressing the traffic icon and going to the traffic page will now show the traffic status, like the 1xxx series does...up to date, or no reception for xx minutes.

Tak to jsem se v tipu docela strefil:

eidz napsal: » Dnes, 6:32 (Čt)
Nemůže to třeba znamenat, že za určitý časový interval nepřišlo přes TMC žádné nové hlášení?

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Komu vadí šedá ikona, tak ať si tam nahraje fw 3.60 nebo 3.80 - chování navigace bude stejné, jen tento fw v případě, že doprava není aktualizovaná (nepřišlo nové hlášení XX minut) bude zobrazovat zelenou ikonu.
Význam zelené a šedé je stejný - na naplánované trase není hlášeno žádné omezení. U šedé jen navíc víte, že omezení tam sice může být, ale není funkční příjem zpráv, tj. sice jsem na frekvenci, která vysílá TMC, jen TMC message nepřišlo...

superkutil napsal: » Dnes, 13:05 (Čt)
Podle dopravního vysílání jezdím po Praze a v zahraničí a pokud je ikona šedá, tak nevím, zda se mi informace aktualizují.

Kofolytik už to psal, když je ikona šedá, tak TMC nepřišlo, což znamené, že FM signál je dostatečný, ale poskytoval - operátor TMC si dal kafíčko.

Prostě u nás je TMC na palici. Místo aby principem "karusel" se vysílalo furt dokola a urgentní nové zprávy šly první do fronty, tak to dělají nějak jinak. Ach jo. Kdyby takto provider satelitního signálu vysílal zápisy na kartu, tak máme furt tmu. Obrázek
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod superkutil » 01.01.10 12:53 (Pá)

eidz: OK, takže jsme se dohodli, že ke změně ze zelené na šedou dochází po tom, co navigace načte všechny dopravní informace z RDS-TMC a nové jíž nejsou. Nemyslím si, že to byl od Garmina dobrý nápad, ale akceptuji to. V ČR to ale znamená, že nejsou dopravní informace u Garmina použitelné, protože člověk neví, zda je trasa průjezdná nebo jen není signál. Tím ikona dopravy ztrácí smysl, protože není symbolem stavu dopravy na trase. Další krok Garmina ke zkomplikování ovládání navigace. Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod eidz » 02.01.10 7:28 (So)

Ne. Nejde říct, že navigace načte všechny informace - to by jsi musel mít na TMC zapnuté 24 hodin denně. Od zapnutí a naladění na signál přijímá TMC zprávy - pokud jsou vysílány. Když nová TMC zpráva za určitý interval nepřijde, ikona je šedá. V předchozích fw tento stav nebyl indikován - furt zelená.

Ne, nejde říct, že TMC u Garmina je nepoužitelné. Je použitelné stejně, jako u ostatních navigací. Problém TMC je v poskytování zpráv, ne v jejich příjmu. Pokud není signál, ikona dopravy není vůbec zobrazena.

Už neřeš šedou a zelenou. Je to pořád stejné. Už chápu, proč je třeba mít nejmín informací a nastavení pro uživatele. Ve fw mladších jak 3.90 jsi o tom, že nepřišla žádná TMC zpráva vůbec nevěděl a byl jsi happy nad zelenou ikonou. Teď to funguje stejně, jen ji máš po chvilce šedou a jsi odvařený z toho, jak je u Garmina nepoužitelné TMC...
Ověřeno - šedá ikona opět zezelená a opět zešedne. Je to jen prostě indikace, jak chodí či nechodí TMC zprávy. Hele - na internetu jsi připojený např. 24 hodin denně, ale mail Ti přijde jednou za hodinu. Tak to je stejný. Navigace je naladěná na FM vysílač, který má informaci, že poskytuje RDS_TMC. Na této frekveci tedy navigace zůstane a čeká na příjem TMC zprávy - mailu. Když mail dlouho nejde, ikona je šedá.

Uff.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače