Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod lamela » 24.12.09 11:52 (Čt)

Dnes jsem zkoušel příjem dopravních informací současně na Nuvi 760 FW 4.90 a na Nuvi 765 FW 3.90.Na Nuvi 765 vypadával příjem,Nuvi 760 držela po celou dobu stabilně.Zkusil jsem je prohodit i v držácích-výsledek stejný. Nastaveno jsem měl Automaticky-vyhledávání.I já měl dříve v Nuvi 765 FW 3.80 a ten držel příjem dopravních informací stabilně.Ať jseš v Praze nebo v Brně,pořád jezdi opatrně!Všem krásné Vánoce.
Naposledy editoval lamela dne 24.12.09 15:19 (Čt). Počet editací: 1x.
lamela

Registrace: 22.09.08 15:19 (Po)

Odeslatod eidz » 24.12.09 11:53 (Čt)

V12 napsal:eidz :
...
Inak medzi nami - ten Pocket Navigator, resp. PNA ACTIS 3 alebo 7 je po stranke navigovania #1. Skusal som vyrobit profil pre tahac s navesom a to tak, aby sa vyhybal prejazdu mestom, aj keby to bolo zdanlivo vyhodnejsie. Po viacerych experimentoch sa mi podarilo najst kombinaciu parametrov, ktore supravu navigovali po TIR obchvatoch. Navigacia sa potom vyhybala centru miest aj s dobrymi cestami ako cert krizu. Nic lepsie som zatial nevidel.
...

škoda, že tu není ikona palec vzhůru či poklona, teď bych ji použil

2 superkutil : reklamuj to.

RDS-TMC - domnívám se, že to funguje následovně: stanici vysílá informaci, že má TMC. RDS je totiž o mnoha informacích. O frekvencích sousedních vysílačů, kam přeladit, když současný signál poklesne pod určitou mez, o dopravních zprávách (hlas, ne data) , o textu, který lze zobrazit atd. atd.
Takže pokud je přítomna informace TMC, navigace pracuje s hlášením, které obdrží. Pokud stanice má slabý signál, hledá další nejsilnější s TMC. Toto lze u Garminu nastavit - buď auto nebo napevno stanici. Jestli si správně pamatuji, tak někdo doporučoval natvrdo nastavit ČRo-Regina.

http://www.rds-tmc.cz/cz/otazky.html
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod superkutil » 24.12.09 14:26 (Čt)

Jasně RDS (Radio Data System) nese informaci o názvu stanice, žánru, alternativních frekvencích apod. Pro navigaci je důležité TMC (Traffic Message Channel), které nese informaci o místě události, typu události, o době vzniku a zániku. Takže v automatickém režimu hledá stanici s TMC, z ní pak stahuje všechny události a řadí je podle vzdálenosti od nejbližší. ale je tam ještě nejaký fígl, jak navigace vybírá stanici podle místa pohybu. Třeba hned po přejetí hranic přeladila na německou stanici. Ale kolem Prahy mi po update na 3.90 po zapnutí naladí Reginu, ale pak přeladí na nějakou neznámou stanici. Takže tam může být problém. Už to řeším s Garmin-Europe.
Naposledy editoval superkutil dne 24.12.09 14:33 (Čt). Počet editací: 1x.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod V12 » 24.12.09 14:27 (Čt)

eidz :
To co som robil s MapFactor - om sa teraz snazim s Navigonom. Kedze pouziva mapy Navteq a podla vsetkeho nerozoznava nezpevnene a zpevnene cesty najnizsej kategorie, je routing za istych okolnosti totalna katastrofa a hranici s nepouzitelnostou. Ciastocne vysledky uz mam, treba to ale este riadne otestovat. Viac info na http://www.gpsforum.sk/index.php/topic, ... l#msg24676
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod Cuba Libre » 30.12.09 14:15 (St)

V12 napsal:superkutil :
Neviem, ako v CZ, no u nas v SK zarucna oprava riesi VSETKO - t. j. od odideneho podsvietenia displeja az po uzivatelsky zle updatovany firmware. Aspon to skus a nespekuluj, pretoze si naozaj vsetci zacnu mysliet, ze iba prudis. A toto forum velmi nerado pocuje akykolvek co len trochu negativny nazor na Garmin...

Teda já ti nevím, ale zdá se mi, že prudíš spíš ty. Od toho je přeci forum, aby se zde řešily problémy. Právě tím, že spekulujeme a vrtáme se v tom, tak tomu porozumíme a dokážeme chybu identifikovat. Navíc - přesně to samé se stalo i mně u mé 765 ( a nevyhrál jsem jí v tombole Obrázek), takže v tom určitě superkutil není sám.
Nicméně - jsem rád, že vám to u vás v SK tak hezky funguje, jen je škoda, že to tak nefunguje Garminu při uvádění nových firmwarů. Přitom by jen stačilo umožnit downgrade v případě, že se něco podobného stane.
P.S. Podle tebe jsme uživatelsky špatně updatovali firmware? A jakpak se nám to povedlo, když to jede přes WebUpdater?
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Odeslatod freewall » 30.12.09 20:38 (St)

Tak jsem se zastavil na garmin.com a v "my garmin" mě to vybídlo k aktualizaci firmwaru 3.90. Takže aktualizováno - sice nevím co, protože stále mi to ukazuje verzi 3.90, ale třeba se spravilo to TMC-RDS
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod superkutil » 31.12.09 0:33 (Čt)

Cuba Libre má pravdu. Pokud je problém ve firmware, tak výměna nic nevyřeší, protože když navigaci vyměním a bude problém ve firmware, tak po nahrání verze 3.90 budu tam co jsem teď. Je nutné aby se Garmin co nejdříve dozvěděl, jak mizerně udělal FM a to s nimi už řeším. Jen jsem si chtěl ověřit, že problémy nemám jen já, abych mohl Garminu předat ucelenější údaje. Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod eidz » 31.12.09 6:32 (Čt)

superkutil napsal:Tak jsem zkoušel firmware 3.90 a divně se mi chová ikona dopravy, která je po zapnutí zelená, ale po čase se změní na šedou. A šedá ikona není nikde popsaná. Tak nevím, zda to znamená, že přijímač TMC nemá signál nebo já nevím co. LED diodana přijímači svítí zeleně, to znamená, že by měla být naladěná stanice a měla by mít signál. a tak nevím, zda když se ikona změní na šedou, tak přestane fungovat RDS-TMC nebo zda je to v pořádku a TMC akorát nemá já nevím co...

Potvrzuji chování ikony dopravy ve fw 3.90 - po čase šedá. Vše funguje, když dám list dopravy, tak dopravní hlášení jsou přijata, ale jako obvykle, žádné na mé cestě Obrázek.
Nicméně, i když nepřeladím na jinou stanicei tak po čase ikona změní barvu - na zelenou. Bez zásahu obsluhy. Takže se domnívám, že doprava v navigaci funguje. Nemůže to třeba znamenat, že za určitý časový interval nepřišlo přes TMC žádné nové hlášení?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Rubic » 31.12.09 8:32 (Čt)

Dobrý den, také bych v zobrazování šedivé ikony dopravy žádný problém nehledal. Jak píše freewall, jenom dosud přesně nevíme co to představuje. 25.12. jsem již s FW 3,90 jel do blízkého německého pohraničí, "Doprava" se chovala normálně, svítila zelená kontrolka - nebylo třeba nic prohlížet a na Superkutila jsem nevzpomněl. Když jsem sjížděl hlubokým zalesněným údolím kde není ani GSM signál, přešla ikona do šedivé. Jak doporučuje Romstar, chce to klid a chladnou hlavu.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.6.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Kofolytik » 31.12.09 10:18 (Čt)

Když kliknete na šedivou ikonku, objeví se vám v horní liště nápis "poor signal for XX minutes", takže se domnívám, že se jedná o duplicitní ukazatel k ledkám na kabelu.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače