Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod eidz » 22.12.09 21:32 (Út)

V12 napsal:Kofolytik :
Ano, moze to byt flame, no po mojich dost dlhych skusenostiach s Garminmi mu aj trochu verim. Uz viackrat sa mi stalo, ze kratsia trasa bola o 300 metrov dlhsia, nez rychlejsia a naopak - rychlejsia bola o 30 sekund pomalsia, nez kratsia. Jednalo sa o CNE2010.10.

300 m a 30 s - pokud jezdíš 150 m, tak to jsou dost podstatné odchylky. Pokud jezdíš 1 km, tak je to pořád dost. Pokud jedeš i dál, než do obchodu za rohem, tak 300 m či 30 s na 100 km cestě....

to superkutil: testni si iGO8, tam se vyřádíš Obrázek

Pokud chceš navigaci na navigování, tak čím míň toho můžeš nastavit, tím líp. Pokud chceš navigaci na hraní, tak to chce moře nastavení. Garmin nemá mnoho možností nastavení, spiš miň. Ale která jiná navigace má k dispozici legálně mapy Navteq a TeleAtlas v jedné krabičce???
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod superkutil » 22.12.09 22:27 (Út)

Tak jsem zkoušel firmware 3.90 a divně se mi chová ikona dopravy, která je po zapnutí zelená, ale po čase se změní na šedou. A šedá ikona není nikde popsaná. Tak nevím, zda to znamená, že přijímač TMC nemá signál nebo já nevím co. LED diodana přijímači svítí zeleně, to znamená, že by měla být naladěná stanice a měla by mít signál. a tak nevím, zda když se ikona změní na šedou, tak přestane fungovat RDS-TMC nebo zda je to v pořádku a TMC akorát nemá já nevím co...
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod V12 » 22.12.09 23:51 (Út)

Eidz :
Pre mna tych 300 metrov a 30 sekund znamena, ze niekde v routovacom algoritme je chyba a to bez ohladu na dlzku trasy. Najkratsia ma byt najkratsia a najrychlejsia samozrejme najrychlejsia. Ak to tak nie je, potom je algoritmus na 2 veci a kde mam istotu, ze mi 1000 kilometrovu trasu len tak z roztopase nenapocita o 200 km dlhsiu ?
Obhajujes neobhajitelne.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod V12 » 22.12.09 23:52 (Út)

superkutil napsal:Tak jsem zkoušel firmware 3.90 a divně se mi chová ikona dopravy, která je po zapnutí zelená, ale po čase se změní na šedou. A šedá ikona není nikde popsaná. Tak nevím, zda to znamená, že přijímač TMC nemá signál nebo já nevím co. LED diodana přijímači svítí zeleně, to znamená, že by měla být naladěná stanice a měla by mít signál. a tak nevím, zda když se ikona změní na šedou, tak přestane fungovat RDS-TMC nebo zda je to v pořádku a TMC akorát nemá já nevím co...

Uz tu sakra nevymyslaj a zober to do servisu - ked si to vyhral v tombole a za opravu budu chciet menej, nez za novy, stale si na tom ziskal.
V12

Odeslatod superkutil » 23.12.09 0:50 (St)

V12: S verzí firmware 3.80 byla ikona stále zelená a TMC fungovalo. Stále se tu točíme na mrtvém bodě. Pokud je chyba ve firmware, tak vyreklamuju HW, nahraju nový firmware a budu tam kde jsem. Předchozí probléémy vypadají na problém firmware 3.80, protože většina z Vás má verzi 3.60. Chápeš, že reklamace HW nevyřeší problém s firmware? Stav kdy je ikona dopravy šedá není nikde v návodu popsaná. Co tedy znamená?

Pokud jde o reklamaci, je to v záruce, takže to nebude problém, jen je otázka efektu. Reklamace řeší jen HW, ne SW.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod V12 » 23.12.09 7:42 (St)

superkutil :
Neviem, ako v CZ, no u nas v SK zarucna oprava riesi VSETKO - t. j. od odideneho podsvietenia displeja az po uzivatelsky zle updatovany firmware. Aspon to skus a nespekuluj, pretoze si naozaj vsetci zacnu mysliet, ze iba prudis. A toto forum velmi nerado pocuje akykolvek co len trochu negativny nazor na Garmin...
V12

Odeslatod superkutil » 23.12.09 11:08 (St)

Hledal jsem i na zahraničních fórech a mají stejný problém s ikonou dopravy. Vypadá to, že se opět Garminu nepovedl firmware. Reklamovat budu po vánocích, ale pokud je to opravdu problém firmware, tak reklamace nic nevyřeší.Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod eidz » 23.12.09 21:45 (St)

V12 napsal:Eidz :
Pre mna tych 300 metrov a 30 sekund znamena, ze niekde v routovacom algoritme je chyba a to bez ohladu na dlzku trasy. Najkratsia ma byt najkratsia a najrychlejsia samozrejme najrychlejsia. Ak to tak nie je, potom je algoritmus na 2 veci a kde mam istotu, ze mi 1000 kilometrovu trasu len tak z roztopase nenapocita o 200 km dlhsiu ?
Obhajujes neobhajitelne.

A proti čemu to porovnáváš? Věřím, že určitě máš stejný mapový podklad a hlavně routovací tabulku a máš jen jiný firmware, který to spočítá líp. Protože jinak porovnáváš neporovnatelné.
A pokud je chyba v algoritmu, tak máš možnost to reportovat Garminu. Napsáním zde na fóru se to nikdy neopraví.....(U chyby, co jsem hlásil pro POILoader byla oprava brzy.)

2 Superkutil: reklamuj problém - šedá ikona dopravy. Buď Ti hned v obchodě řeknou, co to znamená nebo chtěj nahrát 3.60 a je to. (Na druhou stranu, 3.60 bude buď zde nebo někde na webu, takže bych si ji tam nahrál sám...).
A mezi námi děvčaty - RDS-TMC je věc, která v ČR rozhodně není 100%. Jednou mi přišla správná informace, ale ostatní byly již minulostí... Ta věc, co platila, tak byla dlouhodobá uzavírka a byla ve správném místě. Ostatní - nehody, dlouhodobé uzavírky - špatná pozice, nehoda už odstraněna atd. Prostě bída.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod V12 » 23.12.09 23:45 (St)

eidz :
Uz som to opakovane kontroloval na viacerych Garmin navigaciach, a to aj v MapSource. Chovalo sa to rovnako. Pred istou dobou som sa hral s MapFactor Pocket Navigator - om na PDA. Tato navigacia je plne konfigurovatelna az na uroven profilu vozidla a ciest, pre ktore sa daju nastavit parametre rychlosti v meste, mimo mesta, preferencia pouzitia a ci tuto cestu dane vozidlo moze pouzit (nulova preferencia neznamena nepouzivanie). A ked sa mi pri nastavovani parametrov podarilo urobit zopar somarin, navigacia sa spravala prave takto - obcas bola kratsia trasa o par kilometrov dlhsia, nez rychlejsia, ktora bola zaroven o nejake tie minuty pomalsia, nez "kratsia". Garmin ma preferencie routovania nadratovane v mapach, takze chybu treba hladat prave tam a nie v algoritme. Vyzera, ze je to dosledok upravy routingu v CNE2010.10 a vyssom, oproti 2009 sa velmi znizili preferencie ciest najnizsej kategorie, takze v rezime rychlejsi cas uz CNE neprodukuje tolko pruserov ako predchodcovia. No ani algoritmus evidentne nie je celkom vporiadku - ci uz ten v Garmine, alebo v produkte MapFactor - u, jednoducho nemoze prehlasit trasu za najkratsiu, ked manualnym zadanim prejazdoveho bodu existuje este kratsia aj pri dodrzani nastavenych restrikcii.
Inak medzi nami - ten Pocket Navigator, resp. PNA ACTIS 3 alebo 7 je po stranke navigovania #1. Skusal som vyrobit profil pre tahac s navesom a to tak, aby sa vyhybal prejazdu mestom, aj keby to bolo zdanlivo vyhodnejsie. Po viacerych experimentoch sa mi podarilo najst kombinaciu parametrov, ktore supravu navigovali po TIR obchvatoch. Navigacia sa potom vyhybala centru miest aj s dobrymi cestami ako cert krizu. Nic lepsie som zatial nevidel.
Na mojom PDA mal ale neprijemnu chybu - pouziva autozoom a pri nazoomovani na doraz sa evidentne oneskoruje o cca 20 metrov pri 50 - tke. Tato navigacia sa mi paci este viac, nez Sygic, s ktorym beham teraz a nebyt tejto chyby, uz ju mam kupenu.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
V12

Odeslatod superkutil » 24.12.09 1:37 (Čt)

Verzi 3.60 jsem zkoušel, ale zkolabovala obrazovka, asi moje verze funguje jen s firmware 3.80 a vyšší. Ještě mě napadlo, že blbě funguje automatické hledání RDS-TMC a že se po čase přeladí ze stanice se signálem na stanici bez informace TMC. Ale ten problém je až po update na 3.90 a je popsán i na zahraničních fórech.

Máte někdo ponětí, jak vlastně RDs-TMC funguje? Podle čeho se volí ta správná stanice? Podle čeho se přeladí podle místa pohybu?
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače