Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod eidz » 08.09.09 11:23 (Út)

Tak jsem rád, že to je přístrojem a ne rukama Obrázek Už jsem si připadal jak trotl, když kliknu vpravo dole, tj. např. posun výpisu POI o další stránku a hle, označil se POI např. druhý nahoře :-)
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Romstar » 08.09.09 11:42 (Út)

Zdravím, ještě pro upřesnění, je potřeba dotýkat se displaye ploškou nehtu a ne bříškem prstu. :-)
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 08.09.09 13:24 (Út)

to nepomuize.... i kdyz to clovek ovladal stylusem z PDAcka, tak to relativne casto hazelo nesmyslny mista doteku.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod superkutil » 21.12.09 19:25 (Po)

Ahoj, získal jsem Nuvi 765T a podle mne obsahuje hodně chyb. Nevypadá to ani tam na HW a mapy, jako na SW. Různě se mi nepřekresluje obrazovka, při plánování trasy najednou naplánuje trasu vzduchem (mimo silnice), plete si levou a pravou stranu, RDS-TMC mi hlásí zdržení, které jsou mimo naplánovanou trasu atd. Máte někdo také s touto navigací problémy nebo to může být opravdu HW chyba a má smysl jí reklamovat. Verze firmware je 3.80, mapa CN 2010.20.

Používám ještě Garmin eTrex Vista HCx a ta je bez problémů. Ještě mám TomTom a ten mi nikdy takové blbosti nevyváděl.

Více na http://forum.navigovat.mobilmania.cz/vi ... 5#p7001715
Naposledy editoval superkutil dne 21.12.09 19:39 (Po). Počet editací: 1x.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod Kofolytik » 21.12.09 19:29 (Po)

Pozor na flame, uživatel se stejným nickem už zaneřádil forum na navigovat.cz
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod V12 » 22.12.09 8:02 (Út)

Kofolytik :
Ano, moze to byt flame, no po mojich dost dlhych skusenostiach s Garminmi mu aj trochu verim. Uz viackrat sa mi stalo, ze kratsia trasa bola o 300 metrov dlhsia, nez rychlejsia a naopak - rychlejsia bola o 30 sekund pomalsia, nez kratsia. Jednalo sa o CNE2010.10.

Superkutil :
V kazdom pripade by som zasiel za predajcom, nech sa na to Nuvi pozrie a poriadne pretestuje RAM pristroja. Podobne psie kusy mi s GMXT robilo PDA urcene na testovanie kadecoho, ked v nom ciastocne odisla pamat (samozrejme nadratovana na dosku, takze oprava nerentabilna).
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod superkutil » 22.12.09 10:50 (Út)

Nahrál jsem nový firmware 3.90, tak uvidíme. Měl jsem verzi 3.80, která vlastně podle Garmin vůbec neexistovala. Obrázek

Ale jedna z chyb na kterou jsem poukazoval se objevuje stále. Pokud totiž člověk zadá cíl dříve než navigace najde družice, tak se sice po nalezení družic trasa vypočte a navigace hlasově začne navigovat, ale nevykreslí trasu kudy jet. Někdy dokonce po nalezení družic ani nespočítá trasu a zadaný bod cíle ignoruje a musí se zadat znovu.

Nemám nic proti Garminu, používám od Garmina i eTrex Vista HCx a plná spokojenost. Ale to co předváděla moje Nuvi to ani nejlevnější navigace s iGO 8 za 1900,-Kč nedělá.
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod V12 » 22.12.09 12:51 (Út)

superkutil :
Pravdepodobne som na to prisiel - asi mas problem s mapou a niektora cast suboru je necitatelna, alebo inak poskodena. Taketo vylomeniny mi zacalo robit GMXT, ked som v hexaeditore zasiahol do gmapsupp.img s mapou Slovakia Roads. Obcas naslo cestu, obcas padlo, najcastejsie robilo ale somariny, ze "vypocitalo" priamu trasu.
Ake mapy a v akych suboroch mas v Nuvi ?
V12

Odeslatod superkutil » 22.12.09 14:06 (Út)

V12: Po HARDRESETU mám CN 2010.20, CN 2010.20 3D (vypnutá) a TOPO 3.0 CZ (vypnutá). Předtím jsem měl jen CN 2010.10 a zlobilo to také. Ale problém mohl být ve firmware 3.8, který vlastně Garmin zapírá, protože při nahrávání firmware 3.9 Garmin tvrdil, že je to update z 3.6 na 3.9 a o 3.8 vůbec nehovoří. Je to nějaká pochybná verze, kterou dával Garmin jen do nových navigací. Tak teď uvidím, co bude dělat firmware 3.9. Jinak mi navigace dělá třeba takové vylomeniny, že mě žene doprava (já bych čekal volbu doleva) a jak odbočím doprava, tak začne přepočítávat a chce otočit do protisměru a vede kam jsem čekal). Nebo jedu jak chce a přesto navigace stále přepočítává a vždy po dobu přepočítávání nevím kam jet. Tyhle koniny můžou dělat špatné mapové podklady, algoritmus výpočtu a nebo HW závada GPS (špatně určuje polohu).

Takže budu testovat nový firmware a uvidím.

Ještě bych se zeptal: Používal jsem TomTom a tam se dalo nastavení hodně uživatelsky parametrizovat. U Nuvi se nedá nastavit skoro nic. Potřeboval bych třeba vypnout zvuk povídání navigace ale chtěl bych aby byl slyšet zvuk upozornění na radary. U TomTom to šlo, tady nevím. Taky jsem nepochopil ty objížďky, protože u TomTom se dalo přesně nastavit, kde je objížďka, jak dlouhá, zda je jednosměrná apod. Také se dalo nastavit místa, kudy nemá navigace navigovat. Také se daly nastavovat opravy map, přímo v navigaci atd. Kde to v Nuvi najdu? Jak si nastavím objížďku, jak si nastavím zakázané trasy? mohu nějak nastavit dopravu, abych viděl seznam dopravních problémů na hlavní obrazovce a na mapě? Zatím mi svítí symbol dopravy, většinou zelený, ale někdy žlutý, červený či šedý, někdy s časem, někdy bez.Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Odeslatod V12 » 22.12.09 20:58 (Út)

Nuvi ani najvyssej rady nemaju moznost definovat zakazane cesty, ci oblasti. Toto umoznuje iba navigacny software Garmin Mobile XT, ktory ale uz Garmin dalej nevyvija (!!!) Keby sa takyto soft dostal do Nuvi v case jeho najvacsej slavy, konkurencia by dostala velmi tvrdu ranu. Dnes by to ale pre Garmin mala byt povinnost zabudovat do novych navigacii taketo veci. Bohuzial, ani posledne modely z ich dielne takto vybavene nie su. Vraj by tak pokrocile nastavenie mohlo viest k takemu nastaveniu, ze by navigacia prestala navigovat (toto mam od SK distributora Garminov)...
V12

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače