Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod Kofolytik » 30.06.09 18:42 (Út)

Garmin přidává v nových firmwarech následující vlastnost:

*Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory*

Snad ji nevynechá ani u 765t, zvlášť na paměťové kartě by se to hodilo.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod andi » 30.06.09 20:07 (Út)

ahoj aj mne vyskocil ten problem z TMC. po tvrdom resete a nainstalovani 3.60 mi zmizla ikona na dopravne informacie. koncovka v zapalovaci mi blika na zeleno a potom ta druha zasvieti na cerveno a stale do okola. teraz som na svoj kabel napojil kolegovu nuvi660 a jemu tmc nacitalo bez problemov. ked som sa napojil na jeho kabel tak mi robil to iste co moj. skuste poradit.dik
andi

Registrace: 14.07.08 23:32 (Po)

Odeslatod Path » 30.06.09 23:20 (Út)

Zítra odpoledne to pro jistotu ověřím.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod mr.mates » 01.07.09 6:31 (St)

Včera jsem projel delší trasu přes Prahu, Chomutov, Č. Budějovice a TMC se zdá být OK. Sice s tím ještě seznamuju, ale před Prahou mi oznámilo i zdržení u Barandovského mostu se zpožděním cca 1 min. Je pravda, že na jihu čech se mi zdá příjem slabý, občas se zelená ikona ztratí ze zobrazené mapy s trasou navigace. Ale to se stávalo i před upgrade firmware.
To adni - Zkusil bych lehce vyčistit konektor v navigaci, typoval bych na nějakou špínu nebo korozi.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod andi » 01.07.09 14:41 (St)

skusal som uz vsetko mozne. problem je v tom ze ta ikonka mi zmizla z hlavneho panelu, mislym ze sa to nazivalo doprava alebo nejako tak podobne. ked dam nastroje tak tam tu dopravu nemam vobec v ponuke. kebi to bolo kably tak ta ikona bi tam bola ale nefachcilo by to, ja ju tam nemam
andi

Odeslatod Romstar » 01.07.09 14:47 (St)

Ovšem ta ikona se zobrazí až při příjmu dopravních událostí. Probíhá příjem informací?
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod andi » 01.07.09 15:04 (St)

ja nemislim tu ikonu ktora sa ti ukazuje na hlavnej ploche uz pri navigovani. odpoj si nuvi od drziaku a chod do nastrojoch a tam bola ikona pod nazvom doprava. a tu tam uz nemam. zostalo tam vsetko ine ale toto nie. aj u kolegu som to vcera pozeral na 660nuvi a po vibrati z drziaku tam v nastaveni tu dopravu mal a ked som ho pripojil ku mojemu kablu na tmc tak vsetko bavilo tak ako ma.
andi

Odeslatod mr.mates » 01.07.09 18:01 (St)

Aha, jenže ikona dopravy v menu (ne při navigaci) se mi zobrazí právě jen když je navigace v držáku, tedy když je připojena k TMC přijímači. Jinak ji tam taky nemám.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod josef28 » 01.07.09 21:59 (St)

Path napsal:
josef28 napsal:ano oba kabely jsou originalni.... problem toho spatneho je ze je jako kdyby ve smyscce... neustale problikava oranzova a pak na chvilku cervena dioda pak chvilku nic a znova dokola

A určitě chytáte FM signál? Ćervená LEDka obyčejně informuje o nedostupnosti tohoto signálu. Pro zajímavost se můžete podívat do diagnostiky přes ukazatel rychlosti. Najdete tam stránku, která prezentuje dostupnost signálu včetně poskytovatele a přijatých zpráv.

je to na 100 procent... je spatny kabel... kdyz dam ten spatny tak se neobjevi zadna ikonka ani v obrazovce kde je mapa ani v obrazovce nastaveni doprava... proste nikde nic... pokud pouziji dobry kabel hned na tom samem miste se objevi ikonka v nastaveni - dopravaa... a za chvilku i ikonka v mape... dneska sem najel 700km po CR a funguje to bez problemu...

akorat mam jiny problem navigace nesnasi ani atlas 8, ani atlas 7NT mapu zapnutou s garmin mapou 2010. nahodne zamrzne... pkud pouzivam jen garmin mapu tak je to v pohode...

dalsi zjisteni je ze v garminu 660 je moznost nastaveni detailu mapy az na Nejvice (5moznosti nastaveni detailu)... u 765 jde jen vysoky detail (jen 3moznosti nastveni)... takze se mi bohuzel u mapy atlas 8 nebo atlas 7 za jizdy neukazuji napr kilometrovniky na dalnici jako v 660, a take nazvy mest a obci za jizdy.. coz mi hodne vadi

celkove sem hodne nespokojeny s 765 a premyslim ze ji prodam a koupim si jinou, protoze oproti 660 ma sice vic funkci ale to co ja vyuzivam neni dotazene do konce .. bohuzel..
josef28

Registrace: 24.06.09 19:44 (St)

Odeslatod Path » 02.07.09 13:23 (Čt)

Včera jsem také na 765 zkoušel dopravu a chodí bezchybně. Tedy pokud se nezaobírám relevantností těchto informací.

K mapám: Nikdy nenechávejte aktivní dvě mapy, tím se vyvarujete chyb. Vždy vyberte pouze jednu (případně k ní může být ještě zatržena mapy Adresy CR - pokud je máte).

Detaily: Jsou sice tři ale max a min u 765 je to samé jako max a min u 660.

Kilometrovník: To samé jako POI. Nuvi ho zobrazí až v hladině 80 metrů, víc z toho bohužel nevymáčknete. Jediné nuvi, které zobrazuje POI podle vašich potřeb je 8x0.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače