Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod elko » 24.06.09 16:46 (St)

Tak mě také chcípla navigace Garmin 765. Včera při navigaci několikrát ztráta signálu. Stačilo přístroj vypnout. Dnes po pár minutách po zapnutí se vypla a nereaguje na nic. Budu vděčný za jakoukoliv radu kromě rozdělání přístroje, protože mám strach ze ztráty záruky. Škoda, že jsem si předešlé příspěvky přečetl pozdě.
elko

Registrace: 13.03.09 18:08 (Pá)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 24.06.09 16:49 (St)

tak co by jste s tim tak mohl delat - vzit fakturu a hura reklamovat.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 24.06.09 17:01 (St)

Tak až teprve teď se na blogu Garmin objevila informace o problému s nuvi 765...

Zhruba 15 min po té, co jsem měl navigaci u okna se opět začal aktualizovat GPS software. Tentokrát vše proběhlo v pořádku a navigace od té doby stále drží. Teď jsem se vrátil z venčení pesana, kde jsem hodinu nuvi 765 trápil včetně všemožných resetů a typů navigace. Čekal jsem, že opět umře, abych se vůbec dobral nějakého závěru, ale takhle nezbývá než krčit rameny. Jestli něco zůstalo po aktualizaci viset v konfiguračním regionu, čert ví.

Odpojení baterie a Hard reset tedy pomohl (zatím). Kdo se nechce pouštět do rozebírání nuvi, ať jde nuvi reklamovat nebo ať zkusí počkat, dokud kapacita vestavěné baterie nevyprchá na nulu. Otázkou je, jak dlouho to může trvat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod kesur » 24.06.09 18:24 (St)

Vážení,
za dva dny jedu na dovču a s hrůzou jsem hltal tyto poslední příspěvky. Mám 765ku od května tr. Po koupi ve lhůtě provedena aktualizace CN na verzi 2010 a firmware na verzi 2.40. To bylo v květnu. Jela bezchybně až do dneška kdy jsem ji nastartoval po projetí tohoto fora. A stalo se- první start -vše normálně, podruhé opět naskočily zelené čárky signálu a pak nic. Stále hledání signálu. Po stlačení těchto čárek v okýnku kde se zobrazují družice, bylo vše prázdné a bílé. Prostě nic.
Po restartu naběhly opět čárečky po chvíli zase zmizly. Nešla dokonce vypnout, jen se objevovala hláška že probíhá nabíjení a nutno zmáčknout tlačítko power. To se opakovalo asi čtyřikrát a pak se chytla a zatím drží a chová se jako dřív.
Vůbec tomu nerozumím, navi nebyla připojena k PC, nic se neaktualizovalo nic se nedělalo. Tiká v tom nějaká "bomba???"
Má někdo pro to vysvětlení??? Děkuji
kesur

Registrace: 24.06.09 17:48 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 24.06.09 18:26 (St)

podle vsehoj e problem spis po provedeni aktualizace. i kdyz pry blbly i navigace, u kterych majitel aktualizaci neprovadel. nicmene moje navigace (neauktualizovana) stale funguje.. tak snad to bude ok :)
Tragedie_v_JZD

Odeslatod aifell » 24.06.09 18:52 (St)

23.6.2009
Tak já jsem bohužel ten co jsem měl také problém a volal jsem Romstarovi ... vlastním navigaci 755T a dnes ráno když jsem usedl do vozidla tak navigace začala dlouho hledat signál a nemohla najít družici, proto jsem jí restartoval a chvíli signál chytla a myslel jsem si, že je vše o.k. Ale bohužel po ujetí cca 5 km najednou plesk a displej zhasnul ... tak jsem zkontroloval kabely atd, zkoušel restart znovu zkoušel připojit kabel a pořád nic. A tak jsem zavolal svému prodejci a následně zajel do Prahy na Evropskou do prodejny a servisu Garminu. Tam se mě ujali a vzali navigaci na servis a zhruba po 10 minutách mi jí přinesli zpět ze slovy, že technik říkal, že to byl zaseklý reset či co ... A že je vše v pořádku … Tak jsem byl šťastný, že mě mašinka opět funguje a vydal se k domovu. Vše fungovalo jak mělo a dojel jsem domů v pohodě. Bohužel, ale doma jsem navigaci napíchl na počítač pře USB, abych si dobil baterku a zároveň, abych si s navigací pohrál a naplánoval trasu na víkend. Najednou, ale navigace zase šlup a vypnul se displej znovu, opět jsem zkoušel vše možné, ale přesně jak popisuje autor článku, mám doma mrtvou černou krabičku Zítra jedu znovu hned ráno do Garminu.

24.6.2009
Tak jsem dnes v ranních hodinách navštívil ústředí Garminu v Praze. Jel jsem tam dost brzo, abych byl mezi prvními Jak jsem již psal nemám 765 T ale 755 T tak se malinko liším, ale úplně stejný problém. Naštěstí díky mému prodejci Romstarovi o mě již v garminu věděli a ihned se mě věnovali. Díky Romstarovi a skutečnosti, že měli jinou navigaci na obchodě tak mi navigaci vyměnili a plně připravili ze staršími "střevy" Moc se v tom nevyznám a po bádání v navigaci jsem tam našel: Software Version 2.30. Tuším, že na mé minulé co se vypnula jsem měl nejnovější střívka. Teď navigace funguje bezvadně až na to, že mi nefunguje nová mapa Topo 3 vzhledem k tomu, že mám starší střívka. Ale lepší raději ať mě funguje něco než vůbec nic … Nezbývá mi než čekat až někdo z Garminu vychytá chybu v novém FW až se tak stane tak si až poté za pomocí Romstara zaktualizuji a nainstaluji v 60 denní lhůtě i nové mapy Evropy co mají vyjít v červenci. Ještě jednou bych chtěl poděkovat Romstarovi (mému prodejci) a panu Vaňkovi ze společnosti Garmin za to, že mám jinou "holku" doma, jelikož odjíždím na dovolenou.

P.S. Během mé návštevy v Garminu, volalo několik z nás ... A i pár lidí se zastavilo na obchodě a doufám že v Garminu houfně makají na odstranění problémů, jelikož postižených bude hodně ...
Obrázek
aifell

Registrace: 24.06.09 18:03 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 24.06.09 18:58 (St)

No, nebojim se, ze by to garmin nejak kulantne nevyresil ... ja garmin v cechach, resp tu skupinu firem kolem nej, vnimam velmi pozitivne. vsechny me problemy vyresili promptne vymenou navigace. uz dvakrat :)

a pokud se ted jedna o hromadne znamy problem, kdy ty navigace padaji,t ak pochybuji, ze se budou chovat jinak. spis cekam presne vasi zkusenost - reklamaci vymenou. horsi to asi budou mit ti, co to nekoupili primo od garminu, ale na ruznych netovych shopech. tem to nejspis zabere vic casu - posta a nez to dany internetovy obnchod vyridi. i kdyz, kdo vi, treba se to nejak zaonaci.

ale garminu je mi lito - i kdyz, cekat se to dalo, uroven firmwaru byla obcas opravdu ponekud sverazna. kdyz se ted nekde na foru bude resit jakou navigaci, tak uz vidim ty "pubiky", co buduo vytahovat neco ve stylu "joo, garmin. myslis ten, co sam od sebe zcerna a uz nefunguje, a musis reklamovat. ten si nekupuj."... ale zase, pokud se k tomu garmin postavi celem, tak muze ziskat na duvere ohledne zaruky a reklamaci ... :)
Tragedie_v_JZD

Odeslatod josef28 » 24.06.09 19:57 (St)

zdravim
po precteni prispevku sem vydesen
mam tuto navigaci, update sem nikdy nedelal takze je tam verze 2.20. je to dost pomale tak sem zacal na netu hledat. ted vidim ze je dobre ze sem nedelal zadny update. otazka zni jestli nekdo nema predchozi funkcni update vyssi nez 2.20 a nizsi nez ta problematicka? na garminu.com neni vubec nic

diky
josef28

Registrace: 24.06.09 19:44 (St)

Odeslatod Path » 24.06.09 20:25 (St)

Dokud nebude problém vyřešen, tak neaktualizujte.

A teď zpět k mé ráno znovunarozené 765... Teď v podvečer jsem sedl do auta a vyjel napříč celou Prahou. Minutu po té, co jsem nuvi zasadil do držáku se opět začal aktualizovat GPS sw. Po dokonření aktualizace nebylo možné nic chytit. Vyndal jsem nuvi z držáku, vypnul a zapnul. Tedy zapnul až napotřetí.. moc se jí nechtělo. Opět žádný signál. Opětovný restart a pro jistotu další hard reset. Vše naskočilo a jelo se dál. Do pěti minut opět aktualizace a zatuhnutí přístroje. Vytáhl jsem ji a resetoval (měkký reset s tlačítkem power). Naběhla a od té doby sekala latinu celou cestu. První tři kilometry horror a pak se vše ustálilo. Zbytek cesty fungovala na jedničku.

Dokud Garmin nevydá "zdravou" verzi firmware, nemá smysl aktualizovat vůbec nic. Stále platí doporučení o odstranění obou souborů: 006B073300.bin a 006B073300.GCD. Já je sice v nuvi mám, ale pouze z testovacích důvodů.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Kofolytik » 24.06.09 20:27 (St)

A už máme i termín vydání patche:
"a software update will be available during the afternoon of June 24th (United States time) that will resolve the issue"
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače