Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod Path » 24.06.09 1:23 (St)

Tohle je průšvih největšího kalibru a Garmin se bude potit jako o život, aby tenhle problém důstojně ustál. Vypadá to, jako kdyby se aktualizace GPS software nějakým způsobem natáhla do boot sektoru po logu TTFX. Taky mám před sebou definitivně mrtvou cihlu.

Pokud ještě někdo svou 765-ku nezapnul, ať to ani nezkouší. Rovnou ji připojte přes USB a ze složky Garmin\RemoteSw odtraňte nebo přejmenujte soubory s názvem 006B073300.bin a 006B073300.GCD, které obsahují aktualizaci GPS software. Dokud se problém nevyřeší, neaktualizujte GPS software ani přes WebUpdater!

Těm co nuvi 765 umřelo, nezbude nic jiného, než jej reklamovat. A ať koukám na garmin.com, jak koukám, tak nikde žádná informace, žádné varování, nic. Obrázek

Pokud jste ještě neaktualizovali firmware na verzi 3.40, ani to nezkoušejte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod mr.mates » 24.06.09 7:02 (St)

Díky za info,
o tomto problému jsem nevěděl a ani jsem nezaznamenal žádné problémy s navigací. Asi jsem měl štěstí. Nicméně jsem hned preventivně odstranil tyto dva soubory z navigace. Doufám, že se něco podobného nebude konat za tři týdny až popádíme na dovču do Španěl.
Pokud to tedy chápu správně, pak tyto dva soubory po připojení na internet zabezpečují aktualizaci? A to pouze firmware nebo i map?
Jednalo se o problém s uvedeným firmware verze 3.40?
Myslíte si, že verze 3.50 je už v pořádku? (předpokládám, že verzi najdu v Nástroje/Nastavení/Systém/Infor. o/Software Version).
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Romstar » 24.06.09 8:00 (St)

Zdravím a co s přístroji které tento FW 3.40 mají a zatím se žádný problém neprojevil. Včera mi nezávisle na sobě volali 3 zákazníci kteří zaznamenali problém z vyhledáváním družic, ale nakonec se to rozchodilo. Pouze jedem má nefunkční přístroj a tomu jsem aktualizoval FW 19.06.09, ale chipset jsem neaktualizoval. Ti zmínění dva mají tento FW několik měsíců a po těch problémech kdy jim gps hlásila, že probíhá aktualizace chipsetu a to několikrát za den se nakonec gps umoudřila. Ovšem také jsem četl, že to může kleknout i později.
To je pěkné zákazníkovi jsem FW aktualizoval, aby mu chodila Topo a teď má jen nefunkční krabičku.Obrázek

U jedné 765tky která má FW 3.40 a zatím se nevyskytl žádný problém jsem přejmenoval podle jednoho návodu

006B073300.GCD
006B073300.bin
na
006B073300.GCD.disabled
006B073300.bin.disabled

Tak snad to bude ok
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Path » 24.06.09 13:26 (St)

Oba soubory patří k software GPS (ne samotnému nuvi, ale k čipsetu, který zpracování signály z družic). Jeden je přímo software, druhý je aktualizační.

Mně se včera u nuvi 765 aktualizovat firmware GPS čipsetu. Po aktualizaci vyskočilo hlášení o aktualizaci a pak naběhla do plného režimu. Pak jsem na satelitní stránce spustil TTFX, okamžitě všechny satelity zmizely a nuvi natrvalo zhaslo. Od té doby leží na stole mrtvé. Jsem zvědavý, jak to Garmin bude řešit, protože nuvi nelze ani zapnout ani připojit k PC. Už pokukuji po šroubováku, ale pokud máte někdo obdobný problém, neotevírejte nuvi, pokud nechcete přijít o záruku.

Český zástupce se k podrobnějším informacím ještě nedostal a na webu Garmin jsem našel to samé co na gpspassion.com:

Question: Why does my nüvi 7x5 series unit not power on?

Answer: It has come to our attention that the Garmin nüvi 7x5 series has a
firmware error that is causing some devices to perform an unprompted
GPS software update and in some cases shut down. Garmin is aware of
this issue and we are working diligently on a solution. We know our
customers rely upon their GPS device and we apologize for any
inconvenience this has caused. Developing quality products always has
been and continues to be a priority at Garmin. For regular updates
about this issue, please revist this article at http://www.garmin.com/support.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod bogi » 24.06.09 13:38 (St)

Ked uz poskulujes po srobovaku, z toho, co som doteraz cital, vychadza nasledovny postup (moze nim padnut zaruka, nech to nikto neberie ako doporuceny postup):
1. odpojit bateriu na 30 sekund (nutne otvorit pristroj)
2. hard reset ... potom by malo ist pristroj zapnut
3. downgrade na 2.50
bogi

Registrace: 24.06.09 13:30 (St)

Odeslatod Path » 24.06.09 13:42 (St)

Dopiju kafe a jdu na to :)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 24.06.09 14:44 (St)

Konečně jsem se k tomu dostal. Rozebrání nuvi s odpojením baterie trvalo cca 2 minuty. Po této operaci navigace ožila. Jediné, co jsem zatím provedl byl hard reset a položil ji za okno. Ze zvědavosti jsem tam zatím nechal jak původní firmware nuvi i oba kritické soubory na GPS software. Už je to deset minut a nuvi 765 stále běží s plným signálem. Třikrát jsem zkusil TTFF a zatím se zdá vše OK.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod bogi » 24.06.09 14:49 (St)

Chcelo by to teraz test za pohybu, v aute ci na bicykli (u nas prsi). :)
bogi

Registrace: 24.06.09 13:30 (St)

Odeslatod Path » 24.06.09 14:51 (St)

No to u nás taky :) Pozdě v noci jedu pryč, tak to zkusím.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 24.06.09 15:12 (St)

tak to jsem klikar. vypada to tedy na to, ze je to zpusobeno nejakou novou aktualizaci? jsem ted bez navigace, ma ji pujcenou kamarad.. a to me zachranilo. druha vymena nuviho by me fakt uz podrazdila :) mit ji doma, tak aktualizuju hned, jak se objevi :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače