Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod Path » 13.03.09 15:57 (Pá)

Neporadím, tuhle značku nemám, ale s nokií diakritika chodí.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod elko » 13.03.09 18:12 (Pá)

Mám Sony Ericsson T700 a ten stejný problém s Nuvi 765
elko

Registrace: 13.03.09 18:08 (Pá)

Odeslatod Jan Vacek » 27.05.09 21:55 (St)

Dobrý den,

uvažuji o koupi modelu 755T, snad jsem trefil do správné části diskuse, model 765T je jí velmi blízký.

Prodavači v prodejně, kde mi tuto navigaci předváděli a kde bych to jako už měl koupit, protože jsem se jich tam naotravoval dost, se přede mnou netají tím, že navigaci vesele používají. Nevím odkdy. Dnes jsem ale zjistil nepříjemnou věc. Bezplatná aktualizace mapy CN na nejnovější verzi je možná 60 dnů od prvního chytnutí GPS signálu. (Myslel jsem si, že 60 dnů od registrace na mygarmin). Znamená to tedy, že pokud ji používají déle než dva měsíce, mapa by už mohla být prošlá, až si navigaci koupím. Nechal jsem si přímo v tom modelu ukázat verzi mapy. Aktuální není, je tam 2009. A co víc, není tam zanesená Chorvatská dálnice. Alespoň jak se mi zdálo. Dálnice je pro mě v tuto chvíli nejdůležitější věc, takže navigaci kupovat bez možnosti aktulizace nebudu. Samozřejmě jsem si už prohlédl verzi 2010.10 na webu Garminu i http://www.navteq.com. S potěšením jsem zjistil, že stav je stejný jako např. na maps.google.com (Tele Atlas), dálnice vede až někam pod Split, takže snad je to v pořádku. A když jsem si tu dálnici procházel, zjistil jsem, že odpočívadla a benzinky kolem dálnice jsou zaneseny nejen jako tenká silnice, ale i POI. Proto bych prosil o zodpovězení několika dotazů. První dva z následujících dotazů se vztahují k předchozímu textu:

Je uvedeno někde na krabici, že máte na ponákupní aktulizaci nárok? Aby mi prodavač netvrdil třeba že to je jen bonus, který nemusí být funkční, protože se o tom na krabici nepíše.

Je možné si někde v Menu (kde taky jinde) zobrazit seznam nejbližších POI, popř. jen z určité kategorie? Doufám, že s údajem jak je to k nim daleko a aby mi to neházelo např. benzinky z druhého směru. Př.: Nechal by si zobrazit pouze kat. Car Traffic a Car Service a viděl bych, že za 9,2 km je Odmoriste Marune, za 38,4 km Odmoriste Zir a za 38,5 km benzínová pumpa Ina. Šlo by to tedy tak?

A třetí dotaz uvedu následujícím textem: Místy se chorvatská A1 na mapě na http://www.navteq.com rozdělí na dva pruhy (že se prostě oddálí směry od sebe) a pak následuje dlouhý rovný úsek, který je kromě zelené barvy dálnice podbarven o něco širším pruhem šedé. Odhaduji, že to je tunel. Pakliže je, ukazuje to navigace také (třeba nějak podobně)? Třeba aby mi to ukazovalo délku tunelu, když do něj vjedu. Asi bych chtěl moc, kdybych chtěl v tunelu pozorovat svoji polohu na 2D zobrazení. V tunelu není signál.

(Ještě ujišťuji: byl bych způsobilý k manipulaci s navigací, neboť bych jel jako spolujezdec. Obrázek)

Děkuji za odpovědi na rozsáhlé otázky.
Jan Vacek

Registrace: 27.05.09 19:05 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 27.05.09 22:03 (St)

v city navigatoru 2009 samozrejme "chorvatska dalnice" je... zbytecne jste nervozni ..

co se te aktualizace tyce.. mela by tam snad byt jeste podminka, ze k tomu, aby zacala bezet tato lhuta, tak musi dosahnout urcite rychlosti - prave kvuli tomu, aby se eliminovaly problemy predvadecich kusu apod. kazdopadne, prece neni problem po nich chtit novy, neotevreny kus ... :)

Je možné si někde v Menu (kde taky jinde) zobrazit seznam nejbližších POI, popř. jen z určité kategorie? Doufám, že s údajem jak je to k nim daleko a aby mi to neházelo např. benzinky z druhého směru. Př.: Nechal by si zobrazit pouze kat. Car Traffic a Car Service a viděl bych, že za 9,2 km je Odmoriste Marune, za 38,4 km Odmoriste Zir a za 38,5 km benzínová pumpa Ina. Šlo by to tedy tak?

ano, jde. jen navigace nerozsluje pumpy pred a za vami. ale to poznate podle sipky, jestli je pred nebo za vami. ale nejde vyhledavat po skupinach. jen po jednom typu - cili bud benzinky, nebo odpocivadla, nebo ... atd atd

třetí dotaz uvedu následujícím textem: Místy se chorvatská A1 na mapě na http://www.navteq.com rozdělí na dva pruhy (že se prostě oddálí směry od sebe) a pak následuje dlouhý rovný úsek, který je kromě zelené barvy dálnice podbarven o něco širším pruhem šedé. Odhaduji, že to je tunel. Pakliže je, ukazuje to navigace také (třeba nějak podobně)? Třeba aby mi to ukazovalo délku tunelu, když do něj vjedu. Asi bych chtěl moc, kdybych chtěl v tunelu pozorovat svoji polohu na 2D zobrazení. V tunelu není signál.

tunel neni nijak zvyraznen ani zobrazen. nicmene v mape je tunel oznaceny jako tunel, takze navigace po vjezdu nehlasi ztratu signalu... ale az v okamziku, kdy v dobe, kdy odhadla, ze uz v tunelu nebudete, a stale nebude mit signal (napr. v situaci, kdy v tunelu zpomalite)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 28.05.09 16:41 (Čt)

Jan Vacek napsal:...Dnes jsem ale zjistil nepříjemnou věc. Bezplatná aktualizace mapy CN na nejnovější verzi je možná 60 dnů od prvního chytnutí GPS signálu...

Předpokládám, že vám prodejce nabízí tuto používanou navigaci se slevou. Pokud ne, žádal bych novou, originál zabalenou. Pokud ovšem prodejce nabízí nabízí výhodnou slevu a máte obavy o možnost aktualizace mapy zdarma, kontaktujte mne přes soukromou zprávu až navigaci koupíte. Stačí když mi pak zašlete její sériové číslo a soubor GarminDevice.xml, který je uložen v nuvi. Zaregistruji ji za vás a přepošlu zpět přihlašovací údaje k účtu my.garmin.com, kde si aktualizaci mapy Evropy stáhnete sám (případně také e-mail pokud chcete jiný než jste registroval v tomto fóru).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jan Vacek » 28.05.09 19:39 (Čt)

Děkuji Vám, že byste mi takhle pomohl.

Bohužel ale o žádné slevě nebyla řeč, takže bych nejspíš žádal nový kus. (Cena: 8 499 Kč)
Jan Vacek

Odeslatod Jan Vacek » 08.06.09 22:52 (Po)

Dobrý den,

tak už ji mám doma. Nový kus, přede mnou nikým nerozbalený.

Nikde jsem nenašel něco jako přidat neprůjezdný bod. Prostě že tudy nechci. Když třeba jediný most přes Dalešickou přehradu bude až do 30. 11. 2009 kvůli rekonstrukci zcela uzavřen a nebude to v TMC, tak jak to dokážu objet za pomocí nastavení v navigaci?
Jan Vacek

Odeslatod Path » 11.06.09 10:17 (Čt)

Taková funkce je obsažena např. u aplikace Garmin Mobile, ale v nuvi ji bohužel nenajdete. Zkuste si pomoci jiným průjezdným bodem.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Garmin Nüvi 765 - nefuguje??

Odeslatod LittleDevil » 23.06.09 22:34 (Út)

Ahoj,

mám takový "drobný" problém s Gamin nüvi 765T. První jelo cca 4 měsíce a pak se jednou při používání vypnul a už nešel zapnout. Tento první mi skoro po měsíci reklamce vyměnili za nový. Druhý přestal fungovat skoro stejně už po jednom měsíci - dnes. Nejdřív sám od sebe začal hlásit, že "GPS byl aktivován" a poté zase zcela vyhutl.

Nemáte s tím někdo zkušenosti. Už začínám být trošku nervózní. Garmin je OK, ale nechci GPS furt měnit - chci ho používat.

Předem díky za jakékoliv info.

Tomáš
LittleDevil

Registrace: 23.06.09 22:25 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 23.06.09 22:42 (Út)

sup s tim na reklamaci. v 7x5 je pravdepodobne nejaka chyba, ktera zpusobila, ze dnesni den je pro tyto navigace "posledni". problemy s tim, ze dnes odchazi tyhle navigace "do kopru" se hromadi po celem svete. neco jako nedavno mel probloem apple, ze pri prechodu na letni cas se jim zablokovaly ipody (ci co to bylo).

mrknete do blogu na idnesu, tam to popisuje nekdo z bloggeru, je tam i odkaz na dve anglicka fora, na jednom z nich je i jakysi navod, jak s jistou sanci chybu opravit - pokud navigace nabehne aspon do rezimu USB storage.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače