Garmin Nüvi 765

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Nüvi 765

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 20.10.08 21:27 (Po)

Tak , minirecezne vycházející z prvních minut a hodin s navigací ....

Co krásnou baťovskou cenu 9990 Kč (Nuvi 760 stálo před rokem o několik tisíc víc) dostaneme:
- Navigaci
- SD kartu 1GB s předehraným Atlasem ČR (nestudoval jsem, zda je registrovaná na přístroj či kartu, ale tipuji, že na kartu)
- CD s TOPO 2 a Atlasem 7
- Přísavku na palubní desku, kulový držák, držák pro navigaci (který se nasazuje na kulový držák)
- RDS-TMC příjmač (stále stejný, jako už řadu let Garmin k StreetPilotům a Nuvi dává)
- Tradiční hromádku manuálů, propagačních materiálů apod.

Oproti Nuvi 760 už balení neobsahuje futrálek na nošení navigace v kapse. Opět není součástí DVD s City Navigatorem – ten je pouze v navigaci.

Co se designové stránky týče, tak rozměrově (a vzhledově) je navigace identická se svým předchůdcem, je trošku těžší. Bohužel, i do designu 765ky zasáhl trend „lesklá, černá, hurá“, takže po okrajích (ano, přesně tam, kde navigaci nejčastěji chytáme prsty při sundávání a nandávaní) byl světlý matný povrch nahrazen – černým a lesklým. Zadní část navigace je oproti 760 pogumovaná. Rozložení konektorů a ovládacích prvků se nezměnilo.

Po technické stránce se toho změnilo trošku více – GPS chipset se zdá býti Mediatek (webupdater nabízí stejný update jako pro Colorado), navigace má 4GB interní paměti (po vymazání zbytečností (slovníky, hlasy, obrázky atd.) zbývá 1,7 GB místa.
Co se ovládání týče, tak se nezměnilo prakticky nic. Změnily se některé ikonky, jinak funkce jsou stále stejné. Přibyly ale (podle mého poněkud zbytečné) animace, které při ovládání zdržují. Při stisku tlačítka se obrazovky „rolují“ zprava doleva, při volbě „zpět“ pro změnu zleva doprava, animované „dialogové boxy“. Hezké na oko, ale nepraktické.

Zobrazení mapy při navigaci doznalo určitých změn – nejviditelnější je v reorganizaci jednotlivých polí na displeji a v intervalu zobrazení mapy. Pokud zrovna navigace stíhá (většinou celkem ano), tak se mapa pohybuje (resp. Otáčí, zoomuje apod.) plynule, a ne po 1s skocích, jako u předchůdců. Navigace konečně zobrazuje rychlost přímo v navigačním pohledu (hurá!), v druhém „okýnku“, kde se defaultně zobrazuje čas přijezdu do destinace, je možné zvolit i další údaje (nadm. Výška, délka trasy, zbývající km, apod.). Stejně tak se přestěhovala ikonka signalizující zdržení/problém na trase (a časový údaj) do levého horního rohu, je mnohem méně výrazná a snadno se přehlédne. Varování na radary se zobrazuje jako malý popup rámeček místo červeného pruhu (jen kosmetická změna).

Byl použit nový font, který je užší, než dříve a při zobrazovaní textu se na displej vejde více informací.

Navigace ( „konečně“) zobrazuje ikonku dalšího manévru, kde je celkem přehledně zobrazen tvar a směr příštího manévru. Pokud se jedná o křižovatku, kde nuvi zná směry jednotlivých pruhů, tak se celá oblast rozšíří i o názorné zobrazení směru jednotlivých pruhů. Celkem přehledné a praktické. Z krátké zkušenosti se mi zdá, že tuto informaci Nuvi má na těch křižovatkách, kde už v minulé verzi byl schopen zobrazen textovou směrovou informaci (např. „na Teplice/Děčín/Ústí nad Labem“).

Na dálnicích pak při příjezdu ke sjezdu Nuvi dokáže zobrazit celkem realistický tvar sjezdu/nájezdu vč. Realistického zobrazení cedulí (víceméně klasické RealityView, zdá se mi, že se jedná o bitmapy nafocených cedulí z reálu doplněné o schematické pozadí a okolí). Na D1 se mi nepovedlo tuto informaci zobrazit – asi není v ČR zatím vůbec dostupná.

Při zobrazení mapy se nově zobrazují 3D budovy. Dílem jsou tyto informace brány přímo z CityNavigatoru (šedě „kvádry“ provedená kompletní zástavba v centrech větších měst, nicméně doposud ne v ČR) a dílem jsou tyto informace čerpány ze samostatné mapy, která obsahuje 3D barevně vyvedené modely význačných budov. Při cestě z Nuslí do Troje bylo možné vidět docela pěkně (ale nevýrazně) provedené modely Kongresového centra, Hotelu Panorama, Hlavního nádraží a hotelu Hilton.

K ostatním funkcím (MP3 přehrávač, audible přehrávač, bluetooth apod.) se nemá cenu nějak vracet – je to stále to samé.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 21.10.08 6:56 (Út)

Díky. MTK mě trošku zarazilo, čekal jsem STM. Jak je to s USB, pořád 1.1 nebo je tam konečně dvojka?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Path » 21.10.08 7:12 (Út)

S menším zpožděním přihodím oficiální tiskovku:

Dlouho očekávaný model automobilové navigace Garmin Nüvi 765 přichází na trh. Má napájený stojánek s integrovaným přívodem energie a přijímačem dopravních informací, nové funkce a aktualizované mapy Evropy ve verzi roku 2009.

Praha 14. října 2008 - Garmin Nüvi 765 patří právem mezi nejvyšší modely dostupných automobilových navigací. Nabízí vše, co by taková navigace měla obsahovat: nové mapy Evropy, funkce řazení do jízdních pruhů, 3D objekty v mapách, podrobné plánování trasy, vysoce jasný širokoúhlý displej a především stojánek s integrovaným napájením a přijímačem dopravních informací RDS TMC.

Kromě toho, že pošle řidiče v hustém městském provozu neomylně do správného jízdního pruhu, pomohou nově k lepší orientaci na displeji 3D objekty budov. K dispozici je podrobné plánování trasy a dlouho očekávaná možnost konfigurace datových polí na mapovém displeji. Stejně jako u předchozího modelu je k dispozici Bluetooth hands free nebo FM Transmitter, milou novinkou je možnost nezdržovat se s vypisováním cíle, ale zadat prostě přímo fotku ze serveru Panoramio.com.

"Jsme rádi, že Garmin i u nových modelů zachoval připojení napájecích kabelů přímo do stojánku, které eliminuje napájecí kabely volně ležící na palubní desce nebo podlaze vozu.," dodal Marketing Manager společnosti Picodas Praha, Ing. Ivo Steiner. "Instalaci přístroje do vozu, včetně zapnutí zvládnete během jedné vteřiny levou rukou, i tím se liší navigace nejvyšší řady."

Technické specifikace:
• Rozměry: 4,8“ x 3,0“ x 8“
• Velikost displeje: 9,7 x 5,7cm; 4,3“
• Rozlišení displeje: 480 x 272
• Typ displeje: WQVGA barevný TFT podsvícený
• Váha: 183,8 gramů
• Baterie: dobíjecí li-ion
• Výdrž baterie: až 5 hodin

zdroj: NEOPUBLIC Porter Novelli
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 21.10.08 8:56 (Út)

add chipset - muzu se zkust jeste podivat do toho firmwaru, nestudoval jsem to - ale zaregistroval jsem stejny update firmwaru, jaky to nabidlo pro colorado, vychazim jen z toho.

co se tyce USB - jeste jsem to nezkousel, muzu vecer vyzkouset - pouzivam pri navigaci ciste jen city navigator, takze jsem zatim nemel potrebu nic vetsiho prenaset (navic mam pc po ciste instalaci, takze nemam ani poradne nainstalovane dalsi mapy).

tak a ted nekolik negativ , zjistenych jeste v prubehu vecera a dnesniho rana cestou do prace..

displej jako takovy se mi zda OK (nevim jestli je z 760ky, nebo 860 jak se me nekdo ptal na navigovat), ale dotykova cast displeje je zatim dost otresna :( nevim jestli je to spatnou dotykovou vrstvou a nebo firmwarem, ale nekdy proste urcity kus displeje prestane reagovat na dotyk a clovek musi sahnout uplne nekam jinam , ab y se to cele vzpamatovalo ... a to zejmena pri "hledani v mape", ale i napr. pri vyberu z menu apod... a to bez oledu na to, zda se "dotykam" nehtem nebo prstem .

dalsi negativum je silena nepresnost dotykova vrstvy.. ale neni to kalibraci, spis neco v SW - zatimco v menu nebo pri mackani "tlacitek" (treba zoom) je vse uplne v pohode, tak pokud prohlizim mapu a chci aktivovat nejaky POI, kus silnice apod., tak strefit ten spravny je oproti nuvi 760 prakticky nemozune - kurzor lita po displeji uplne jinde, nez jsem se dotknul atd...
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Kofolytik » 21.10.08 10:46 (Út)

Zde http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... 177#799457 se uvádí, že chipset je Mediatek 3318 a USB 1.1. Navíc údajně nové 760tky jsou vybaveny také MTK chipsetem.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod Path » 21.10.08 19:59 (Út)

Tak nuvi 765 už mám také v ruce a potvrzuji, že se opravdu jedná o GPS čipset MediaTek MT3318 stejně jako u nuvi 860. Displej bude rovněž totožný - přenosná daktiloskopická laboratoř. Na rozdíl od 860, ale zařízení reaguje daleko svižněji. Použitý procesor na taktu 330 MHz se dle mého bude v mapě s přednastavenými vysokými detaily zadýchávat, ale budiž.

Je vidět, že vývojáři šli ve šlépějích modelu 2x5W, což je dobře, protože tento user interface je opravdu povedený. 765 má navíc několik zajímavých novinek. Už mám k nuvi 765 také pár výhrad, ale k tomu až později. Rozhodně mělo české zastoupení s uvedením nuvi 765 do prodeje ještě chvilku počkat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 21.10.08 21:12 (Út)

Takže nuvi 765 má USB 2.0 !
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 21.10.08 21:15 (Út)

tak po dnesnim dni pouzivani musim konstatovat, ze dotykova vrstva je naprosto zoufala... :(
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Path » 21.10.08 21:33 (Út)

Opravdu? Máte ještě to nuvi 760? Pokud ano, zkuste se v obou zařízeních přepnout do diagnostického módu na stránku diagnostiky dotekového displeje. Stránka vypadá zhruba takto:

Obrázek

Zapíchněte stylus (např. z PDA) a zkuste s ním několikrát displej obkroužit. Vždy když zastavíte by se měla modré kolečko zastavit přibližně ve středu pod stylusem - např. v nuvi 860 naprostý problém. Zkuste vertikální a horizontální tahy.

Teď mám před sebou nuvi 760 a 765 a musím naopak konstatovat, že citlivost dispeje je u 765 lepší a systém má rychlejší odezvy. Bílá barva je také u 765 výraznější. Obecně musím zatím konstatovat, že displej má přesně ty samé vlastnosti, které jsem vychválil a také kritizoval u nuvi 255WT, Oregonu a nuvi 860.

Displej u nuvi 760 naopak mnohem lépe vykresluje příčné čary. Každý má tedy svá pro a proti. U nových tipů displejů mi vadí hlavně dvě věci, a to vyšší náchylnost na znečištění (daktylky) a méně kvalitní antireflexní vrstva (vysoká odzrazivost teplých barev zvláště za slunečného počasí = horší čitelnost).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 21.10.08 21:38 (Út)

nemam problem v kalibraci jako takove, ale spise v tom, ze proste nekdy vubec nezareigistuje dotyk - obcas je to treba kazdy druhy dotyk "jalovy" ... u nuvi 760 jsem s timto problemy nemel ..
Tragedie_v_JZD

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače