nüvi Multi-Mode - tiskovka

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: nüvi Multi-Mode - tiskovka

Odeslatod Monoid » 08.09.08 15:03 (Po)

No, neni to tak davno (asi 2 roky), co GPSmap 60CS (starsi verze bez Sirf III a moznosti pametove karty) stal o dost vice (pres 20 000), americka verze GPSmap 60CSx stala v CR pred rokem cca. 14.000 (evropska verze asi jeste o 2.000 vice), Nuvi 760 stalo pred 9ti mesici temer 15.000.

V posledni dobe sly ceny prudce dolu a tak nejakych za Magellan 16.500 muze byt relativne hodne. Colorado stoji cca 9.500 (mozna nekde o fous mene), Oregon rekneme 10.000. V cene pristroje jsou ovsem i mapy 1:50k CR a SR, k tomu nektere oblasti jeste podrobneji. Krome toho Evropa v horsim meritku. Pokud vezmu v uvahu, ze TC 2Pro dodavany tusim v cene k Garminim navigacim ma mene detailu, nez rastrove mapy 1:50k, t.j. ze mapy v Magellanovi jsou (dle meho nazoru) podrobnejsi a navic je ta SR, tak uz cenovy rozdil tak velky neni... Magellan ma navic fotak, zaznamnik a jde o otevrene reseni.

Pokud jdu do oblasti, pro kterou neni zadna Garmini mapa nebo pouze mapa s nedostatecnym detailem, tak mohu zakoupit mapu papirovou, naskenovat ji a je vystarano. Vyssi verze Magellanu dokonce umoznuje stahovat online (pomoci BT pripojeni k mobilu) z Googlu mapy a ortomapy.

Osobne bych se take nezlobil, kdyby ten Magellan stal o par tisic mene, ale pokud je to opravdu funkcni reseni, coz se brzy dozvime z recenze od pana Lutonskeho, tak proc nedat tech par tisic navic? Mne osobne by to za to stalo, protoze proste bych si tam mohl nahrat mapu vyhovujici mym potrebam a nebyl zavisly na tom, co a v jake kvalite kdo vytvori. Zatim jsem nenarazil na turistickou vektorovou mapu, ktera by alespon priblizne odpovidala svemu rastrovemu protejsku. Na vektorovych mapach mnohe datove vrstvy chybi...
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Path » 08.09.08 16:18 (Po)

Monoid napsal:Pokud jdu do oblasti, pro kterou neni zadna Garmini mapa nebo pouze mapa s nedostatecnym detailem, tak mohu zakoupit mapu papirovou, naskenovat ji a je vystarano.

Tohle mi u Garminu chybí docela dost. Jinak já budu rád, když si Magellan pořídíte, protože jedině tak se dobereme konkrétních závěrů, jestli tenhle přístroj stojí za to nebo ne. Navíc mám vůči Magellanu jako pamětník slabost - značka je to opravdu kvalitní. Jen se vás snažím varovat před neduhy WM. A to co nabízí Magellan v této verzi si můžete za třetinovou cenu poskládat také. Asi tedy ne v tak kvalitním HW provedení, ale existují i zodolněná PDA. Navigačního SW je ale pro WM jako dřeva a PathAway i Ozi lze koupit za slušnou cenu,...

BTW: Před hodinou jsem musel mého TyTNa resetovat - nechtěl mi vyzvednout příchozí hovor Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Monoid » 08.09.08 16:59 (Po)

Tak tu tretinovou cenu beru jako nadsazku. ;-) Za 5.500 bych to neposkladal, ani kdybych se rozkrajel. Jen PathAway+mapy stoji pres 2.000, mozna spise ke 3.000. A kdybych pripocetl cenu rozbitych a rozmocenych beznych PDA, tak by me ta 'uspora' vysla pekne draho. :-((

Ja se pohybuji prevazne v neprehlednem terenu v prirode a me GPS take. Proto potrebuji slusne vodovzdorny a narazuvzdorny pristroj.

Ja si pockam na tu recenzi. Kdyz dopadne dobre, tak si pristroj prohlednu v realu. Docela me udivuje, ze prestoze je pristroj uz nejakou tu chvili v prodeji, nikde se mi nepodarilo najit zadnou recenzi.

Myslim, ze Garmin prijde drive nebo pozdeji s necim podobnym. Je to logicky krok. Vektorove mapy maji sve vyhody, ale i velke nevyhody. Ceny pameti klesaji, vykon procesoru a velikost pameti stoupaji. To otvira cestu masovemu nastupu rastrovych map. Pokud se rastrova mapa doplni databazi POI a pripadne i neviditelnou vektorovou mapou silnicni site s routovacimi daty, tak neni co resit.
Monoid

Odeslatod Path » 08.09.08 17:41 (Po)

Monoid napsal:Myslim, ze Garmin prijde drive nebo pozdeji s necim podobnym. Je to logicky krok. Vektorove mapy maji sve vyhody, ale i velke nevyhody. Ceny pameti klesaji, vykon procesoru a velikost pameti stoupaji. To otvira cestu masovemu nastupu rastrovych map. Pokud se rastrova mapa doplni databazi POI a pripadne i neviditelnou vektorovou mapou silnicni site s routovacimi daty, tak neni co resit.

Pokud máte na mysli PDA, tak s tím Garmin určitě nepřijde. S PDA v kombinaci s GPS přišel Garmin na trh jako první a taky jako první z tohoto řešení utekl. Obrovská vlna kritiky na stabilitu zařízení uděla škrt za tímto směrem vývoje. Dnes tak maximálně bude vyvíjet pouze samotné aplikace.

Co se rastru týká, tady si taky nejsem moc jistý. Rozhodně by to nevonělo marketinkovému oddělení. Nicméně, já bych za tuto vlastnost zvedl ruku.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Monoid » 08.09.08 20:28 (Po)

Path napsal:Pokud máte na mysli PDA, tak s tím Garmin určitě nepřijde. S PDA v kombinaci s GPS přišel Garmin na trh jako první a taky jako první z tohoto řešení utekl. Obrovská vlna kritiky na stabilitu zařízení uděla škrt za tímto směrem vývoje.

No, nemusi jit zrovna o PDA, ale o neco podobneho Oregonu, navic s podporou rastrovych map. (PDA od Garminu nebylo konstruovano jako turisticka GPS, slo o bezne PDA s integrovanou GPS a po mechanicke strance mi to pripadalo docela krehke (vyklopna antena). A je otazka, zda to padalo protoze padal system, nebo, zda to padalo, protoze byla spatne napsana aplikace od Garmina pro toto PDA. Kdyz vidim, jak resi chybove stavy treba v Mapsource nebo nuvi 760, tak bych se zas tak moc nedivil, kdyby nestabilita jejich PDA byla zpusobena nekorektne napsanym vlastnim SW a ne hardware nebo OS daneho PDA. To je ovsem ma spekulace. To PDA jsem nikdy nemel v ruce a ani nikdo znamy).

Path napsal:Co se rastru týká, tady si taky nejsem moc jistý. Rozhodně by to nevonělo marketinkovému oddělení.

Tak to zalezi, jak se to prezentuje. Z jedne strany pohledu to muze byt ztrata pro mapovou divizi (proda se mene vektorovych map), z druhe strany naopak zisk na vlastnim pristroji (muze byt drazsi) a zamezeni ztrat odchodu zakazniku ke konkurenci (pak by treba nekupovali vektorove mapy od Garmina,ale treba od Magellanu). Asi jen Garmin vi (a to jeste jen castecne), jak uspesny je prodej map do jejich SW platforem pro PDA, mobily a PC.

Co me vede k myslence, ze Garmin mozna neco chysta je i nove renderovaci jadro v Mapsource. Proc by investovali do neceho, co neni potreba a je to odladeno. Mozna potreba novych funkcnosti. Kolikrat je lepsi a lacinejsi program napsat znovu, nez se do nej snazit naroubovat nove vlastnosti. A temi novymi vlastnostmi mohou byt prave rastrove mapy. Opet velka spekulace.

Uvidime. Pokud bude tento Magellan uspesny, tak Garminu nic jineho nezbyde, nez prijit s necim podobnym. I kdyz to treba nebude primo PDA a otevreny OS.
Monoid

Odeslatod Path » 08.09.08 22:51 (Po)

S otevřeným OS Garmin přichází už u řady nuvi 8xx (letmo jsem procházel zdrojáky, a je to mazec - čert by se v tom vyznal).

Já si tipuju, že do budoucna bude Garmin tíhnou k projektům typu Google Maps a možná umožní stahovat náhledy polohy v ortofoto. Je to ale pouze jen můj odhad. Těžko říct co bude za rok či dva. Nevyhnutelná a logická bude spolupráce s online informacemi získanými prostřednictvím internetu. Služba Garmin online určitě bude růst dál - v tom Garmin začne vidět velký potenciál.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače