Výpočet trasy Garmin Nuvi660

Vše co se týká železa značky Garmin.

Výpočet trasy Garmin Nuvi660

Odeslatod vraba26 » 29.08.08 22:03 (Pá)

Nainstaovala jsem si do GPS novou mapu Topo Czech 2 a mám problémy s výpočtem trasy.I když mám v přístroji navoleno vyhýbání nezpevněným krajnicím,snaži se mě občas navigace vést málem polními cestami.Můžete mi někdo poradit,čím to může být?Před stažením mapy jsem si navolila v MapSource -trasování: upřednostnění hlavních silnic a jinač to samé,co v přístroji.Navíc jsem si vyřadila některé cesty - přesto je navigace používá.
vraba26

Registrace: 29.08.08 21:49 (Pá)

Re: Výpočet trasy Garmin Nuvi660

Odeslatod Path » 29.08.08 22:56 (Pá)

To bude problém v mapě (data routingu). Sem tam se stává, že vás navigace žene prapodivnými cestami. Může uvést souřadnice odkud a kam to bylo? (krajnice byl asi překlep, že?)

Vyhýbání zakázaným úsekům definovaných uživatelem nuvi 660 bohužel nepodporuje. A to co máte nastaveno v MapSource nemá žádnou souvislost s nastavením v nuvi.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 30.08.08 9:57 (So)

Máte pravdu - místo nezpevněným krajnicím,má být nezpevněným silnicím. Domnívala jsem se,že pokud si nastavím v MapSource přenést data do přístroje včetně dat pro výpočet trasy,pak se zohlední i to, že mám některou cestu zakázanou. Rovněž tak jsem si mylela, že se v algoritmu Nuvi zohlední i nastavená proirita hlavních silnic. Zjednodušeně řečeno, myslela jsem si, že algoritmus výpočtu trasy je stejný v GPS i MapSource.
Anonymous

Odeslatod Path » 30.08.08 20:05 (So)

avmb napsal:Domnívala jsem se,že pokud si nastavím v MapSource přenést data do přístroje včetně dat pro výpočet trasy,pak se zohlední i to, že mám některou cestu zakázanou. Rovněž tak jsem si mylela, že se v algoritmu Nuvi zohlední i nastavená proirita hlavních silnic. Zjednodušeně řečeno, myslela jsem si, že algoritmus výpočtu trasy je stejný v GPS i MapSource.

Algoritmus může být stejný, ale do nuvi jste přenesla pouze mapu. Preference navigace musíte tedy nastavit přímo v nuvi.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod vraba26 » 30.08.08 22:32 (So)

Tak to jste mě moc nepotěšil.Ještě se jen zeptám,jaký je rozdíl, když mám/nemám zaškrtnuté okénko před přenosem mapy do přístroje, tedy zda se mají/nemají přenášet i data pro výpočet trasy. Děkuji za všechny informace.
Obrázek
vraba26

Registrace: 29.08.08 21:49 (Pá)

Odeslatod Anonymous » 30.08.08 23:08 (So)

Vážení, path, Marek l. Zbyněk 1 a spol. už se mi to zdá až k neuvěření. Jak dlouho se tady bavíme o tom, že nás navigace vede polníma a lesníma cestami? To nikdo nemá tu možnost říci tvůrcům map, že polní cesty nepatří do city navigátor, ale např. do topo nebo jiné mapy pro bicykly ,turisty a pod.?Mne také city navigátor vedl cestou, kterou by nejel ani traktor. Takže najděme tu odvahu a obraťme tu kritiku tam, kam patří. Je to navteq nebo kdo to tvoří ty mapy, resp.software či firmware. Co prodejci navigací a prodejcí map. Těm je to asi šumi fuk. Hlavně , že jdou tržby. Vždyť na nějakých forech to potom oni dodělají. Prosím,abychom započali uvažovat racionálně a ne se snažit nahradit nereálné. A to vám říkám jako začátečník, který ovšem už prostudoval všechny fora od a do z a pořád dokola se mele, že navigace nás vedou přes pole, přes les, že proč tam ty cesty vůbec jsou a pod. A moderátoři, resp. rádci namísto toho, aby hledali příčiny tohoto stavu, tak hledají příčiny těchto nesmyslů v nás. Ale my také něco umíme, ale chce to logiku a smysluplnost. A prosím na adresu moderátorů. Neurážejte nás, když se zeptáme na věc,která už na nějakou foru byla prezentována. Vždyť my mnohdy ani nevíme, že nějaké forum existuje a někteří z nás si koupili navigaci, ale nemají třeba PC. Děkuji.
Anonymous

Odeslatod Path » 31.08.08 2:04 (Ne)

vraba26 napsal:...Ještě se jen zeptám,jaký je rozdíl, když mám/nemám zaškrtnuté okénko před přenosem mapy do přístroje, tedy zda se mají/nemají přenášet i data pro výpočet trasy.

Aby bylo možné v mapě routovat, tj. navigovat od křižovatky ke křižovatce, musí mapa data routingu obsahovat. Zaškrtnutím tohoto políčka tedy budou data routingu do mapy "přibalena". U map s označením NT nelze data routingu oddělit, proto u nich bývá toto zatržítko neaktivní.

nana napsal:Vážení, path, Marek l. Zbyněk 1 a spol. už se mi to zdá až k neuvěření. Jak dlouho se tady bavíme o tom, že nás navigace vede polníma a lesníma cestami? To nikdo nemá tu možnost říci tvůrcům map, že polní cesty nepatří do city navigátor, ale např. do topo nebo jiné mapy pro bicykly ,turisty a pod.?

Pokud naleznete v mapě chyby, můžete na ně výrobce upozornit. Psalo se o tom zde a zde.

nana napsal:...A moderátoři, resp. rádci namísto toho, aby hledali příčiny tohoto stavu, tak hledají příčiny těchto nesmyslů v nás. Ale my také něco umíme, ale chce to logiku a smysluplnost. A prosím na adresu moderátorů. Neurážejte nás, když se zeptáme na věc,která už na nějakou foru byla prezentována. Vždyť my mnohdy ani nevíme, že nějaké forum existuje a někteří z nás si koupili navigaci, ale nemají třeba PC. Děkuji.

Nejsem si úplně jistý, co tímto máte na mysli. Můžete to blíže specifikovat?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Zpět na Garmin: GPS přijímače