Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod Kodýl » 04.10.08 14:27 (So)

Slova "zahni vlevo" nebo "zahni vpravo" se vyslovují v celku, tak nevím, co tady řešíš.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Pavelp » 04.10.08 19:33 (So)

Omlouvam se, spatne jsem precetl podminky pouziti. Testovat se ma pouze funkcnost. Testovany hlas na me navigaci funkcni je.
Pavelp

Registrace: 03.10.08 21:01 (Pá)

Odeslatod Path » 04.10.08 22:50 (So)

Pavelp napsal:... V rade abych pouzil puvodni hlas citim tak trochu urazenou jesitnost.

Pokud máte pocit, že z mých příspěvků vyznívají nějaké zbytečné emoce, pak vám musím ujistit, že se jedná pouze o váš subjektivní dojem. Mé doporučení berte jako doporučení, víc v tom opravdu nehledejte.

Šmirda je hlasový syntetizátor, který má pevně stanovený rytmus. Osobně jsem testoval nový audio formát v originálním znění (anglicky), který je naopak ještě rychlejší. Každý člověk může vnímat hlas naprosto jinak a pokud vám tempo Šmirdy nevyhovuje, bude opravdu lepší, když za jízdy budete používat původní audio verzi. Lepší než zaměřovat pozornost na rozeznání manévru je soustředit se na okolní provoz.

Pokud by do budoucna měly být zveřejněny nové české vpm soubory namluvené profesionály, můžeme zkusit zapracovat na různých verzích, např. v delších odmlkách mezi jednotlivými slovy. To však ukáže až čas.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Pavelp » 05.10.08 8:10 (Ne)

Pokud máte pocit, že z mých příspěvků vyznívají nějaké zbytečné emoce, pak vám musím ujistit, že se jedná pouze o váš subjektivní dojem. Mé doporučení berte jako doporučení, víc v tom opravdu nehledejte.
Ok.

To zahybani mne zaujalo prave proto, ze je to jednak velmi casto pouzita fraze, druhak proto, ze mi to opravdu zni neprijemne slepene. To, ze jde o subjektivni pocit jsem nepsal, to je jasne. Ale zatim jsem s tim nazorem samotny, takze to asi pro vetsinu uzivatelu je v poradku.

Jeste se zeptam, zda do budoucna uvazujete o nejake forme oficialni moznosti distribuce a pouziti hlasu. Napr. na strankach garmin.cz, nebo podobne.

PP.
Pavelp

Registrace: 03.10.08 21:01 (Pá)

Odeslatod Path » 06.10.08 16:29 (Po)

Šmirda do oficiálního oběhu nepůjde nikdy - je určen pouze pro test. S Picodasem jsme na téma nového audio formátu vedli diskuzi a je možné, že se časem na jejich webu nějaké nové vpm soubory s profesionálním dabingem objeví. V současnosti to však není prioritou.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 08.10.08 19:16 (St)

Dlouhý napsal:Bez problémů staženo,připojil jsem Nuvi 200 sw 4.40,rozbalil jsem ,nahrál,zapnul a krásně na první pokus to jede.Zdá se mi to lepší než ta ženská.Projel jsem se doma a moc se mi to líbí.Hláška: "Až bude čas tak ti dám vědět",mě pobavila,jsem zvědavej kolik hlášek tam je.Díky moc,je to super.....Obrázek

Mě to štve já mám nuvi 200 ale verzi 4.00 a nejde mi to nahraje se ale neukáže se mi tam Obrázek
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 08.10.08 19:53 (St)

Mě to štve já mám nuvi 200 ale verzi 4.00 a nejde mi to nahraje se ale neukáže se mi tam Obrázek[/quote]

Tak proč si nestahneš novější firmware?
Anonymous

Odeslatod Kodýl » 08.10.08 21:09 (St)

Po připojení GPS k PC spusť WebUpdater, navede tě to.
Firmware se potom přepíše při prvním spuštění přístroje, je lepší mít nabitou baterii.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Path » 10.10.08 2:26 (Pá)

Ano pro podporu nového vpm je u nuvi 200 nutné mít nainstalovaný firmware minimálně 4.40, aktuálně ve verzi 5.00.

Podporované verze firmware jednotlivých zařízení jsou uvedeny zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Sally » 14.10.08 23:17 (Út)

Zumo FW 4.50 stále šmirdu nevidí Obrázek
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače